• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - Adam66

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.026 108 2
Adam przesadziłeś , ale jak już robisz niby model to daj skrętne koła i będziesz miał pełnowartościowy model :) :) :)
A tak na poważnie rama szyby tylnej lewy dolny narożnik czy tam czegoś nie brakuje czy mi się tylko wydaje ?
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
@Brodagaz
Teraz to na pewno ci nie wyślę Fiata - zaraz będziesz go rentgenem prześwietlał i badał grubość lakieru:LOL:
Aptekarz się znalazł. Od tego strzelania wzrok ci się za bardzo wyostrzył Broda:podstepny:

No się upier.. kawałek. Się nie zauważyło - się dorobi... :cool: Jeszcze trochę będzie grzebania przy tym egzemplarzu - to egzemplarz próbny więc będzie dla mnie:)

A teraz wiadomość z dzisiejszego ranka.
Po tym jak wczoraj zamieściłem na Fejsie zdjęcia rajdówki Roberta Muchy, odezwał się do mnie człowiek związany mocno ze środowiskiem rajdów samochodowych. Wyobraźcie jak się poczułem, gdy się dowiedziałem o możliwości poznania idola swojej młodości - Tomasza Ciecierzyńskiego:eek:
Wygląda na to, że jest realna szansa iż sam Mistrz wesprze mnie w opracowywaniu malowania jego rajdówki, którą zdobył mistrzostwo Polski w 76tym roku.
I niech ktoś powie, że marzenia się nie spełniają:)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.026 108 2
@Brodagaz
Teraz to na pewno ci nie wyślę Fiata - zaraz będziesz go rentgenem prześwietlał i badał grubość lakieru:LOL:
Aptekarz się znalazł. Od tego strzelania wzrok ci się za bardzo wyostrzył Broda:podstepny:

No się upier.. kawałek. Się nie zauważyło - się dorobi... :cool: Jeszcze trochę będzie grzebania przy tym egzemplarzu - to egzemplarz próbny więc będzie dla mnie:)

A teraz wiadomość z dzisiejszego ranka.
Po tym jak wczoraj zamieściłem na Fejsie zdjęcia rajdówki Roberta Muchy, odezwał się do mnie człowiek związany mocno ze środowiskiem rajdów samochodowych. Wyobraźcie jak się poczułem, gdy się dowiedziałem o możliwości poznania idola swojej młodości - Tomasza Ciecierzyńskiego:eek:
Wygląda na to, że jest realna szansa iż sam Mistrz wesprze mnie w opracowywaniu malowania jego rajdówki, którą zdobył mistrzostwo Polski w 76tym roku.
I niech ktoś powie, że marzenia się nie spełniają:)
Adam nie wiesz jak to jest to z zazdrości taki szczególant jestem :) ;)
Daleszego spełniania marzeń życzę :)
Mam nadzieję że zalejesz nas tymi Fiatami :)
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
@Adam66 wybacz mój wpis ale piszę niejako informacyjnie odnosząc się do wpisu kolegi @Zdrada69
- używanie specjalnej kredki adhezyjnej, którą można przenosić i przyklejać drobne elementy. Nie wiem gdzie to można kupić - ja sam nabyłem kiedyś taką na Trybunałach. Super sprawdza się do naklejania blaszek fototrawionych i innego drobiazgu. Przy jej pomocy kiedyś robiłem plac z trylinki od @hugwa w 1/220 :
Sam używam tej kredki i jest bardzo dobra. Jeżeli chodzi o dostępność to można ją nabyć np. na portalu aukcyjnym .
Co najważniejsze nie jest droga a wręcz jak na tak przydatny gadżet śmiesznie tani;)
Adam jeżeli uznasz ten wpis za zbędny to go usunę.
Pozdrawiam
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Skończyłem:) No prawie... bo jeszcze myślę nad skręcanymi kołami:podstepny: No ale póki co to wszystko co dałem radę wycisnąć z tego Fiata.

Doszły tablice rejestracyjne (kalka naklejona na pomalowany kawałek polistyrenu o grubości 0,13mm). Tablica z przodu jest celowo pochylona do tyłu, bo zdjęcie z trasy Rajdu Monte Carlo pokazują, że tak właśnie on wyglądała. Wydrukowałem lusterko boczne, bo jakoś nie lubię lusterek trawionych. Wolę jak są bardziej przestrzenne, nawet jeśli tracą na filigranowości. Obudowa jest pomalowana aluminiową Tamką, bo tak wyglądało na rajdzie, natomiast tafla lustra jest pociągnięta Molotovem.
IMG_4906.JPG
IMG_4909.JPG
IMG_4908.JPG


Z tyłu się trochę działo - doszła PL-ka, którą wczesniej przeoczyłem, a którą dziś... namalowałem z rąsi :devil:, bo nie miałem kalkomanii:) Doszedł też tyny reflektor i zamek kufra. Widać też klatkę, z której nie jestem za bardzo zadowolony i namordowałem się przy niej jak cholera.
IMG_4899.JPG
IMG_4896.JPG


Do wnętrza weszła rajdowa kierownica, obrotomierz w srebrnej obudowie nad deską rozdzielczą i chronometr (chyba to chronometr:niepewny:)
IMG_4903.JPG


Dla przypomnienia - cały samochód jest krótszy od zapałki:cool:
IMG_4905.JPG
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Dziś wyciągnąłem kolejną formę z Fiatem. A ponieważ tym razem użyłem przeźroczystego silikonu, no to mi się jakoś FIAT z nóżkami w galarecie skojarzył. Z braku w pracowni musztardówek sięgnąłem po lornetkę wykonaną ponad sto lat temu w Petersburgu... Ja tu sobie żarty robię, a ta lornetka mogła widzieć cara w loży jakiegoś teatru :devil:

Kompozycja przestrzenna:
LORNETKA I MEDUZA:)
IMG_4913.JPG
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
Reakcje
211 0 0
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Przez kilkanaście ostatnich dni zasuwałem po kilkanaście godzin dziennie. Dziś obiecałem sobie że posiedzę na kanapie z herbatą, ale rano nie wytrzymałem;) i przed ważnym spotkaniem jeszcze wpadłem na chwilę by dokończyć dawno rozgrzebany projekt.

Malczan inżyniera Karwowskiego:cool:
Pierwszy raz ten samochód zobaczyłem na żywo, a nie w filmie, bo w rejonie gdzie mieszkałem kręcono zdjęcia do serialu. Scena gdzie Karwowski ma kolizję, odegrana została koło parkanu mojej szkoły podstawowej w trakcie gdy akurat graliśmy w piłkę. Dopiero potem tę scenę obejrzałem w filmie.
Taki projekt po prostu musiał powstać.

Nie chciałem robić jakiejś strasznej demolki. Uznałem, że poprawię to co mogę na szybko i zobaczę jak to wyszło.
Koła już znacie - to moje stare złachane prototypy. Po lewej stronie przemalowałem korek na srebrno i dodałem srebrne elementy na klamkach.
IMG_4978.JPG


Z przodu doszedł leciutko przeskalowany znaczek Polskiego FIATa (trawionka zrobiona z dwóch warstw), tablica rejestracyjna i przemalowałem migacze (najpierw srebrna farba potem pomarańczowy clear Tamijowski)
IMG_4984.JPG


Z tyłu światła i charakterystyczna tablica rejestracyjna (musiałem się dopasować do istniejącego elementu na modelu, choć tablica powinna być nieco mniejsza).
IMG_4980.JPG

Zbliżenie na wytrawiony znaczek 126p.
IMG_4982.JPG


I to by było na tyle:cool:
IMG_4983.JPG


Na koniec fotka z filmowej kolekcji
IMG_4987.JPG
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Kolejne Fiaty się robią, a ja w przerwach dłubię sobie jakieś inne projekciki.
Ostatni raz wracam do Roberta Muchy. Brakowało mi jeszcze jednego elementu... czyli kierowcy:)
IMG_5016.JPG
IMG_5017.JPG


Nie będę ściemniał - figurkę Mistrza oparłem na skanie swojej skromnej osoby. Założyłem kurtkę ze stójką Młodego, jakieś obcisłe spodnie a pod pachę wsadziłem sobie Stahlhelm M1935 a Syn obleciał mnie skanerem. Potem już w 3D niemiecki hełm usunąłem a w jego miejsce włożyłem zrobiony w 3d kask z daszkiem, taki jakiego używał Robert Mucha. No i tak to wydrukowałem:cool:

O beczce Castrola i Fiacie mojego Taty już kiedyś opowiadałem. Taki sobie gwiazdkowy prezent zrobiłem:podstepny: Przy okazji przećwiczyłem malowanie lampasów, bo na życzenie będę oferował do Fiata z Monte Carlo figurkę Roberta Muchy (kalkomanie na kombinezon się już drukują).
IMG_5020.JPG
IMG_5021.JPG


No i mogę sobie wreszcie pogawędzić z Panem Robertem - kolejne marzenie modelarskie spełnione:)
Z tą brodą to bardziej do Andrzeja Jaroszewicza jestem podobny:eek::D
IMG_5013.JPG
IMG_5014.JPG
IMG_5015.JPG


Wracając do warsztatu - dwóch kolegów prosiło o Fiata z figurką kierowcy. Ciężko wcisnąć do Fiata figurkę. Ostatnio był u mnie Maciek @Mafo i powiedział, że figurki w skali 1:100 się lepiej wpasowuje. I to prawda. Ścianki modeli są przeskalowane i przez to trudno wpasować człowieka we właściwej skali. Na przykład na podwójnym siedzeniu w Ogórku Brekiny mieści się jedna figurka i może ewentualnie bobas obok.

Idąc torem myślowym Maćka dziś zeskalowałem Sebę i jakoś udało się go wcisnąć i nakryć karoserią. Kłopot polega na tym, że jednak widać, że facet jest za mały (zwłaszcza widać to po dużej kierownicy jakby była od Stara):ostrozny: Jutro go pomaluję i pokażę jak to wyszło. Może za szybą będzie lepiej i refrakcja zadziała trochę na moją korzyść:niepewny:
IMG_5025.JPG
IMG_5026.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
bo na życzenie będę oferował do Fiata z Monte Carlo figurkę Roberta Muchy (kalkomanie się już drukują).
Super wiadomość. (y) To ja się zapisuję na takiego Fiata... :)
Kłopot polega na tym, że jednak widać, że facet jest za mały (zwłaszcza widać to po dużej kierownicy jakby była od Stara):ostrozny: J
Obetnij figurce nogi, bo i tak nie będzie ich widać. Dzięki temu tułów i głowę możesz trochę powiększyć. Wtedy będzie wyglądał bardzo dobrze.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki