• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - Adam66

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Maćku, nie obawiaj się o swój portfel:). Wersje specjalne (rajdowe, milicje) będę robił niejako "z doskoku", jak ktoś taką zamówi.
Na razie chciałem zobaczyć czy dam radę zaprojektować takie nietypowe i dla mnie dość trudne malowania. Teraz wiem, że jak ktoś sobie zażyczy Fiata Macieja Stawowiaka (piękne biało czerwone malowanie), albo MR75 genialnego Tomasza Ciecierzyńskiego (malowanie Castrol'a) to wiem, że dam radę je zrobić. Zawsze dziwiłem się, że ludzi kręcą te rajdówki, bo ja jakoś nie czułem tematu... do wczoraj :devil:

No więc maratonu kalkowego odsłona ostatnia:
Dwa malowania milicyjne - wczesne (MO) i późniejsze (Milicja z rozbudowaną belką na dachu)

Co się tyczy malowania pasów - to moje pierwsze podejście - ponieważ poległem na wyklejaniu taśmy pod aero więc na razie zrobiłem je z ręki. Na żywo wyglądają nieźle, choć na zdjęciach makro widać każdą nierówność. Celowo zbliżyłem telefon, i nawet mnie zdziwiło, że na zdjęciach jest jak jest. No ale nie składam broni... :)
Brak spektakularnego sukcesu z pasami osłodziły mi natomiast przeźroczyste koguty. Na żywo są naprawdę fajne:)
IMG_4161.JPG
IMG_4162.JPG
IMG_4163.JPG
IMG_4164.JPG


Załapał się też kogut taksówkowy w rozmiarze pasującym do Fiata
IMG_4166.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.488 19 0
O, takie koguty "Taxi", to bym chętnie także "luzem" ze dwa przytulił. Od dawna trzymam jedną Ładę od Bucha i Wołgę od Herpy właśnie na taksówki. Tylko ciągle coś pilniejszego jest do roboty :(. Podejrzewam, że nie jestem jedyny. Pomyśl Adamie, czy nie warto by ich wrzucić do oferty, jak już masz to opanowane ;).

Co do pasów "milicyjnych", to też kiedyś próbowałem. Wyszło strasznie, przy zmywaniu zniszczyłem sobie wołgę od Herpy i od tego momentu jeszcze nie odważyłem się wrócić do tematu. 3 mam kciuki, za to, żeby Tobie poszło lepiej :).
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Dziś jeden z kolegów poruszył na PW temat tapicerek samochodów milicyjnych.

One zawsze były czarne. We wczesnych latach, gdy Fiaty były wozami elitarnymi a nie wołami roboczymi jak Warszawy, tapicerki były tradycyjne jak na zdjęciu poniżej. W latach 80tych w FIATach milicyjnych było inaczej (bo to kanciaki były wołami roboczymi a Polonezy 2000 ganiały piratów drogowych) - tapicerki były z taniego, grubego i gładkiego skaju, bez zagłębień - wiadomo, mógł się trafić rzygający pijak, zasikany bezdomny, czy krwawiący koleś zgarnięty z chodnika i po takiej sytuacji łatwiej było utrzymać wóz w czystości. Sam kilka razy byłem wieziony takimi samochodami więc to akurat doskonale pamiętam ;)

Na zdjęciu poniżej widać jeszcze pasy bezpieczeństwa przy tylnych siedzeniach - potem ich już nie montowano, żeby aresztanta nie kusiło kogoś poddusić:cool:

Przy okazji widać, że granatowy pas wokół pojazdu malowany w warsztatach milicyjnych był jakościowo taki sobie - nierówne krycie (widoczne na masce) i farba przecierająca się na krawędziach. Może te moje pasy nie są takie złe;)

4408116-7-103050.jpg
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
Adamie - Mistrzu:)Fantastycznie się prezentuje to Twoje dzieło (y)
Ustawiam się w kolejce po talon. Tylko jako bezpartyjny mam obawy czy się załapię.;)
Popieram postulat przedmówcy abyś galeryjki Taxi dodał do swojej oferty. Sam wezmę z 4 szt.
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
MR'75 się robi.
Nowe wnętrze już jest gotowe - nowa deska, kierownica polonezowska (do starszych wersji), zagłówki. Jak tylko odleję pierwsze skorupy takie malowanie powstanie na pewno. Nawet już farbę mam przetestowaną, dzięki pomocy kolegi @Tomsson80
Jeszcze walczę z kołpakami bo są nie do końca takie jak bym chciał.
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Nie mam dobrych fotek. Podeślij mi Kamil na PW. Muszą być wyraźne, żeby dobrze odwzorować krój liter.
BTW - Do MR'75 będzie też oczywiście kultowe malowanie warszawskiego MZK z filmu "Miś"
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
A na razie, w przerwach przy montażu holowników, położyłem właściwe kalki na Orlicana. To rodzaj pewnej odskoczni, która pozwala mi zwalczać psychiczne znużenie jednym projektem. Zdecydowałem się na dwie wersje językowe. Kalki, które dostałem w prezencie od Seweryna, wykorzystam na innego Orlicana, no ale zawziąłem się i musiałem mieć naczepę taką jaką sobie od dawna wymarzyłem:cool:

Dojdą jeszcze drobiazgi - rejestracja, odblaski na budzie, inne koło zapasowe i lekka patyna.
IMG_4194.JPG
IMG_4195.JPG
IMG_4196.JPG
IMG_4197.JPG
IMG_4198.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
No wiem... Naród czeka... i że jestem wolny... i że w ogóle :D

No ale walnąłem babola i musiałem go naprawić - chodzi o kolor kalek deski rozdzielczej. Bo zrobiłem kolor srebrny (do wersji '72) a potrzebny jest czarny )obowiązujący od 73go roku:podstepny:

No to dziś przyszły kalki i już je położyłem. Wszystkie części mam więc od jutra montaż finalny.

Nowe kalki już schną :) Czarna deska, jak pamiętam, zawsze mniej mi się podobała, ale na modelu chyba taka jest ładniejsza. Bardziej podkreśla kolorowe "lampki".
IMG_4783.JPG
IMG_4784.JPG


Gimnastykowałem się trochę z Mołotowem na kapslach. Farba jest nieziemska ale dość gęsta, więć bardzo drobne wgłębienie zalewała mi tak, że kołpak był w zasadzie płaski... no trochę musiałem pokombinować. Jakoś się udało.
IMG_4786.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki