• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - Adam66

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
@Irokez46
Piotruś, co ty z tym "na biało"? Papa Mobile będziesz robił...?
Słowo daję, nie pamiętam kół malowanych na biało. Szare i srebrne owszem, ale białych...:niepewny:
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
A zaśmiecaj. Zaczynam gromadzić zdjęcia jakby naszło mnie jednak na poprawianie tego Malucha, bo przyznaję, że niektóre elementy ciężko mi znieść. A w kwietniu mam dostać Maluchy które będę przerabiał na "czterdziestolatkowe". Kalki już mam.
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Przed nowym rokiem postanowiłem odkurzyć stareńki wątek:gwizd::ninja:

Rzecz dotyczy Fiata 125p - modelu naprawdę ważnego dla mnie w sensie emocjonalnym. A ja w sumie jestem modelarzem kierującym się WYŁĄCZNIE emocjami:cool:

To pierwszy samochód w mojej rodzinie jaki pamiętam. Wszystkie wyjazdy wakacyjne, majówkowe, grzybowe, na ryby i cholera jeszcze wie jakie zaliczyłem jako dzieciak na tylnym siedzeniu Kanciaka.
Dużo później na wersję eksportową MR'a podrywałem moją dziewczynę (a dziś żonę):love:, zawiozłem się nim sam do ślubu a zaraz po ceremonii na miesiąc miodowy. Jednym słowem parę ważnych tematów nim zaliczyliśmy, zanim na początku 91go roku kupiliśmy naszego pierwszego Kadetta '86. Rozumiecie sami, że mogę zwalić jakąś figurkę, albo zrobić koślawy kuter rybacki, ale nie Fiata 125p.

Aspekt techniczny - poprosiłem o pomoc kolegów, którzy z odlewami radzą sobie lepiej ode mnie. To ważna sprawa, zwłaszcza jeśli Fiatów miałoby powstać więcej niż te dziesięć, które przewiduję dla siebie;) Jak na razie zaliczyłem jeden negatyw, a na drugą odpowiedź czekam. Bez względu na to jak potoczą się moje negocjacje, projekt Fiata znajdzie prędzej czy później szczęśliwe zakończenie, bo ja po prostu jestem modelarskim terierem i w sprawach ważnych NIGDY nie odpuszczam :devil: - to informacja dla tych wszystkich kolegów, którzy pytają "co z Fiatem".


Wracając do warsztatu -
Kilka tematów w geometrii mi nie odpowiadało i model poszedł do szuflady czekając na lepsze czasy. Wolę poczekać na Fiata, niż mieć go szybko ale kiepskiego. Od czasu gdy wszedłem trochę w druk 3D uznałem że pojawia się realna szansa na odwzorowanie elementów, przy których frezarka i fototrawionki nie do końca sobie radziły. Tym elementem był na przykład gril.

Poniżej zamieszczam swoje ostatnie wysiłki. Bryła tylko z pozoru jest trywialna. Sporo tu kątów a wszystko na polu o wymiarach 15x2,5mm. Zależy mni na wiernym odwzorowaniu tego elementu bo wiemy jak wygląda trawiony przód Fiata od Tololoko (to nie krytyka, wszak model powstawał w innych czasach). W aktualnym projekcie poszedłem na jedno uproszczenie/ułatwienie - gril (wersja chromowana) ma o jeden szczebelek mniej. Jak druk wyjdzie postaram się brakujący szczebelek wcisnąć.
Na marginesie - w moim grilu fototrawionym, który pokazywałem wcześniej, też jednego szczebelka brakowało i nikt nie zauważył:giggle:
FIATgril1.jpg
FIATgril2.jpg
FIATgril3.jpg
FIATgril4.jpg


Przy okazji powstają drobnoustroje do wersji specjalnych, na wypadek, gdyby jednak udało mi się skończyć projekt szybciej;)
To na razie szkic. Po udanej próbie wydruku, model pójdzie do dopieszczenia.

kogut1.jpg
kogut2.jpg
kogut3.jpg


Docelowo ma być tak jak poniżej, tyle że raczej pozostanę przy dwóch grubszych pałąkach, trzymających całą konstrukcję, a nie czterech cienkich. W sumie, ktoś to ma brać do ręki, więc warunki wytrzymałościowe muszę brać także pod uwagę.
7-103048.jpg
4408116-7-103050.jpg
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Miło słyszeć, że projekt, do którego między innymi i ja Cię namawiałem, nie leży odłogiem w czeluści szuflad tylko zaczyna wracać na warsztat. (y) Trzymam kciuki za powodzenie w realizacji, a jak coś będę umiał pomóc to służę swoją osobą. :)
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
Tych panów w białych kaskach za kultowym Fiatem to też zrób wraz z tymi motorkami :cool:.
Projekt wygląda zaje...fajnie :love:. Zaraz napiszę na PW w tej sprawie ;).
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Nowy Rok zacząłem od Starego Projektu:cool: Dziś na warsztacie był Fiacior i jego gril (dla purystów językowych - atrapa). Jeszcze trochę coś przy nim poprawię ale to już naprawdę kosmetyka. Dziś próbny wydruk pociągnąłem lekko chomem od Tamki i washem.
No jest dobrze:love:
IMG_2345.JPG
IMG_2346.JPG


Wziąłem się za ostatnią skuchę jaka mnie czeka - czyli wloty powietrza na masce.
Wyskrobałem skalpelem zagłębienie pod trawionkę i potem zapuściłem półpłynną szpachlę. Potem wyszedłem z pracowni, żeby mnie nie kusiło zbyt wcześnie zacząć szlifować;)
IMG_2347.JPG


No i zrobiłem przymiarkę ze źle wydrukowaną "dyskoteką". Szkoda mi było ją wyrzucić, więc dla testu znowu poszły akryle, wash od AK, a na koguta - chrom i transparentna Tamka.

Mam nadzieję, że Ci co czekają na wieści o Kanciaku, nie czują się rozczarowani:podstepny:
Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku dla całej Braci Forumowej:)(y)
IMG_2349.JPG
IMG_2350.JPG


W moim wątku PRL-owskim zamieszczę dziś jeszcze fotki z Fiatem na kołach.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
@Irokez46
Piotrek, gotowy to on może być w przyszłym tygodniu, ale tu chodzi o to, że ja sam chcę mieć ich ponad 10:love:

- pięć cywili - '72 wiśnia mojego Taty (czerwień brazylijska F127 z czarną maską i kufrem); '70 - kawa z mlekiem (jasny szary F624), '69 niebieski (błękit turecki F419), '79 eksportowy beżowo złocisty z mojego ślubu (L58), '74 oliwkowy (F323)

- conajmniej trzy rajdowe (dlatego od razu zaprojektowałem koła bez kołpaków) - biały, rekordowy spod Wrocka (kierowcy znani), słynna yellow bahama z Monte Carlo '72 (kierowca Mucha), biało czerwony z Monte Carlo '76 (kierowca Stawowiak)

- dwa "Mundurowe" - milicyjny i wojskowy (WSW)

- przynajmniej jeden filmowy - brązowy "Borewicz"

No co...? Pomarzyć nie wolno:giggle:
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
No i zaczyna wyglądać coraz lepiej. Będzie hit! Już zacząłem smalić cholewki do I sekretarza naszej jedynej słusznej organizacji partyjnej o asygnatę na kanciaka... ;)
 
Reakcje
19 4 1
eksportowy beżowo złocisty
(czy ten kolor byl zawsze eksportowy?)

czy ktos wie co to za kolor - zdjecie-
(opisany jest jako blekit jasny, tylko
jaki numer lakieru to by mog byc?)


91D12E1F-2F86-43CD-84AC-C65D805DF3F5.jpeg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Działaj Adasiu, bo asygnaty na te modele zaczynają być coraz bardziej realne i nie tylko Ty potrzebujesz kilkunastu. Inne miasta też potrzebują przynajmniej kilku... ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki