• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - Adam66

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.324 108 2
#61
Adam jesteś mistrzem, osobiście zostawił bym go tak jak jest , ewentualnie jak Ci nie daje to spać to możesz w tak zwanych wolnych chwilach robić po cichu model idealny :) :) :)
Jakby postawić Twój model koło , Tololoko i koło czeskiego Fiata to Twój i tak jest najbliżej 1-1 :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.831 386 20
#62
Coraz ładniej to zaczyna wyglądać. Bryła jest naprawdę świetna. Może, rzeczywiście te tylne słupki zrobić minimalnie węższe i szybę lekko wystającą. Wtedy będzie praktycznie idealny. :)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#63
Kilka fotek z wczorajszej imprezy - inne niż w wątku PRLowskim. Nie wszyscy muszą śledzić oba tematy, więc podzieliłem zdjęcia. Tutaj daję tylko te z FIATem, bez figurek.
Piękne tła to robota chłopaków ze Śląska i Bielska. Trzecie zdjęcie lekko podretuszowałem, żeby nie było widać łączenia modułów.

Wreszcie Fiat nie stoi na nudnej modelarskiej podkładce:)
f4.JPG
f6.JPG

f2.JPG
f91.JPG
f9.JPG
f93.JPG
f95.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.831 386 20
#66
Rewelacyjnie prezentuje się Fiat 125p na tej ulicy. (y) Teraz czekam na dalsze prace i finalne miniaturki. Już zaczynam odkładać talony z wizerunkami polskich królów. ;)
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.985 15 2
#68
Co to Fiata to czy słupek C nie jest za masywny?
Już wyjaśniam dlaczego takie można odnieść wrażenie (w realu jest lepiej)
Słupek może wydawać się nieco grubawy bo na zdjęciach (zwłaszcza z boku) zlewa się z uszczelką tylnego okna (oba pomalowane tym samym podkładem a do tego matowym co trochę oszukuje), która w ten sposób optycznie go pogrubia. Gdy dojdzie malowanie i wash, oba elementy staną się oddzielnymi bytami i słupek się samoistnie wycieniuje. No przynajmniej taki jest plan:cool:. Środkowy słupek, też zostanie podzielony na 3 części i siłą rzeczy nie będzie takim jednorodnym klockiem.
Dzięki za wyjaśnienie ciekawy pomysł, myślę, że się sprawdzi. :)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#69
Rewelacja Fiacior. Szczególnie te koła dodają mu uroku.
Dzięki Terebeszu, Twoje uznanie naprawdę wiele dla mnie znaczy, bo gdy ktoś "siedzi w architekturze" tak jak Ty, to ma szczególne wyczucie i wyczulenie na geometrię bryły. A komuś takiemu, jak mawiamy w Warszawie, "byle czem oka się nie roztworzy":)
 

koland

Aktywny użytkownik
Reakcje
465 1 0
#75
Model jeszcze nieskończony a już zachwyca:)
Przeglądając wczoraj zdjęcia natrafiłem na fotkę z Katowic, na głównym planie inspiracja w jakim kolorze można zrobić fiacika

Katowice Rynek.jpg
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#76
Ponieważ dziergam kilka projektów na raz (jak już wiecie) i poruszam się między nimi ruchem konika szachowego, by uniknąć znużenia, dziś wracam do Skody. Pogaduchy z Piotrkiem @Irokez46 z zeszłego tygodnia zaowocowały dwoma tematami - kołami do malucha, które na dniach trafią pod frez, i właśnie Skodą. Piotrek, pożyczył mi swój ciągnik siodłowy Brekiny, bym mógł sobie go dokładnie obejrzeć, pomierzyć i porównać z Permotem. Pomyślałem, że może część moich spostrzeżeń zainteresuje niektórych z Was. Zaczynam od mojego fetysza w modelarstwie samochodowym czyli do... kół;)

P1160410.JPG

Do rzeczy. Poniżej przedmiot dzisiejszych rozważań. Od lewej Permot, moja modyfikacja czeskiej żywicy i na końcu dziecko Brekiny.
P1160407.JPG


Pierwsze co zrobiłem to zamontowałem żywicę i Permota do Brekiny
P1160403.JPG

P1160408.JPG

No i kicha - koła są ewidentnie za małe, albo nadkola za duże. Zróbmy na odwrót:
P1160409.JPG

Jakby podnieść oś jak dla mnie byłoby ślicznie.

Ruch ręki po suwmiarkę i po chwili
Permot i czeska żywica - 11.8mm
Brekina - 12.4mm
Trochę ponad pół milimetra robi tak kolosalną różnicę. Oto czym jest nasze oko. W skali 1:1 byłoby to 52mm. I niech ktoś powie, że robienie modeli "na oko" to strata czasu.

Muszę udać się do świątyni... Zamiast książeczki do nabożeństwa zabieram ze sobą miarkę. Pół godziny jazdy Obwodnicą i jestem u wrót.
O tej porze cicho tu. Łakomie oddycham atmosferą zajezdni na Włościańskiej:love:
w6.JPG
w7.JPG
w1.JPG
w8.JPG


Z namaszczeniem wyciągam miarkę zbliżając się do przedmiotu kultu...
w5.JPG


Po chwili spływa na mnie łaska oświecenia. Już wiem - 108cm średnicy w realu. Biegnąc do samochodu liczę w pamięci, ale i tak kończy się klikaniu w kalkulator na komórce... 12,4mm
W pośpiechu wracam do domu z trudem utrzymując dozwoloną prędkość, no przynajmniej na tych odcinkach gdzie stoją chłopcy z suszarkami:cool:
Tę rundę wygrywa bezapelacyjnie Brekina . Czuję się rozczarowany. Czesi, których zawsze wysoko oceniałem odpadają w przedbiegach.

Na szybko zbieram myśli - Koła muszę zrobić od podstaw sam. Mógłbym czekać na Brekinowe trilexy, które pewnie powstaną z ich Ogórkiem. Sęk w tym, że mnie nadal coś nie leży z tym ciągnikiem siodłowym. W następnym odcinku wezmę pod lupę szoferkę.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.404 47 0
#77
Pożycz takiemu model to zaraz koła zdemontuje, wymieni na jakieś dziadowskie z Permotu i jeszcze zdjęcia robił będzie żeby mnie drażnić.:gwizd:
Czekam na opinie względem kabiny, jak dla mnie ma coś skopane jeśli chodzi o przód i jego za bardzo wypukłą płaszczyznę.
 

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#78
Jestem dobrej myśli. Znając Adama niebawem dowiemy się, że:
- kabina Brekiny zbyt wypukła, niedostatki Permota zostały opisane wcześniej;
- podwozie Brekiny z innego samochodu wzięte, spód Permota każdy widział więc nie ma o czym gadać;
- koła Brekiny dobre ale potrzebujemy trilexa - i jedyne co nam pozostanie z obu modeli Skody to pręciki na osie i Permotowski kierowca-kosmonauta :ROFL:
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#79
Pożycz takiemu model to zaraz koła zdemontuje, wymieni na jakieś dziadowskie z Permotu i jeszcze zdjęcia robił będzie żeby mnie drażnić
Piotruś, Liaz ma już dawno przebite numery i jest już na mnie zarejestrowany;). Za chwilę trysnę go zielonym metalikiem, zamontuję koła od Malucha i będzie lowrider jak się patrzy:ROFL:
- kabina Brekiny zbyt wypukła, niedostatki Permota zostały opisane wcześniej;
- podwozie Brekiny z innego samochodu wzięte, spód Permota każdy widział więc nie ma o czym gadać;
- koła Brekiny dobre ale potrzebujemy trilexa - i jedyne co nam pozostanie z obu modeli Skody to pręciki na osie i Permotowski kierowca-kosmonauta
Nie cierpię jak ktoś mi zdradza zakończenie filmu zanim jeszcze wygodnie usadowię się w fotelu :LOL: To ja buduję nastrój jak Oliver Stone, a tu pojawia się facet w żółtym kasku i... odbiera Oskara za scenariusz:ROFL: Strzelam focha i idę zobaczyć co mi się wyfrezowało w siedemsetce:)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki