• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - Adam66

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
Oprócz zielonych listków bardzo popularny był też znaczek PL na białym jajowatym tle.
A jak już tak szalejemy to koniecznie Adamie pomyśl o pasku przeciwsłonecznym z napisem michelin albo camel z wielbłądem.
Coś jak ten:
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Z przodu liść z tyłu liść, w środku głąb
To się nazywa pamięć zbiorowa :D
Zapomniałem o tym tekście, a przecież ten wierszyk znaliśmy wszyscy:)(y)
Pamiętam jak Mama kiedyś wspomniała, że może trzeba by nakleić zielony listek bo ona wtedy zaczynała jeździć. Ociec cały poczerwieniał i powiedział że on do takiego samochodu nie wsiądzie:)
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Fiacik doszedł. Moim zdaniem jest piękny, powiedziałbym nawet niesamowity jak na ręczną produkcję, ramki w oknach, pięknie zamontowane przeszklenie. No i ruchome koła, które bardzo doceniam, bo niektórzy wytwórcy ostatnio upraszczają sobie robotę i kleją.
Wielkie dzięki za model.
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
@piotr66
Dziękuję Piotrze za dobre słowo. Pozytywna ocena kogoś z takim dorobkiem i doświadczeniem to wielka radość dla mnie. Pobiegłem nawet pochwalić się Żonie, że "ten właśnie Piotrek z Wielkopolski" napisał do mnie tak pozytywną recenzję.

Gdy pojawiłem się na forum, twoje prace były dla mnie ogromną inspiracją i zawsze wykładnikiem solidnej modelarskiej roboty. Pamiętam, że nie miałem kwitów na EL.100 i w zasadzie zrobiłem swoją lokomotywą w skali 1/700 dzięki twoim zdjęciom. Potem był CWS z najpiękniejszym nadwoziem przedwojennej motoryzacji (zachwycająca Berlina). Też wystrugałem swoją w siedemsetce. Gdyby nie chroniczny brak czasu miałbym na półce z tuzin twoich Żuków.

Kolegom z forum mogę napisać, że Piotr jest nie tylko wybitnym modelarzem, ale też bardzo uczynnym i życzliwym człowiekiem. Mam wielki dług wdzięczności za pomoc i wsparcie w moim samochodowym debiucie. Takich rzeczy nigdy nie zapominam:cool:(y)
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Pozwoliłem sobie zrobić takie porównanie z młodszym bratem PF125 czyli Fiatem 124 typu Łada produkcji wiadomo jakiej. Myślę że Adama model Ładzie nie ustępuje, a wnętrze i deska rozdzielcza na pewno go przewyższa. Jedynie lakier mógłby być błyszczący wg. mnie, bo na moim modelu jest taki półmat.
 

Załączniki

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Moi drodzy,
Jestem po kwarantannie. Zdrów jak ryba - miałem szczęście - wirus przeszedł bokiem a drobne dolegliwości to była po prostu jakaś niegroźna wiosenna infekcja:cool: W piątek dostałem informację, że osoba zarażona z którą miałem kontakt walczy w szpitalu o życie:( No takie mamy realia.

W pracowni zastałem dziś cholerne zaległości - wszystkich bardzo proszę o jeszcze odrobinę cierpliwości - mam sporo przesyłek do nadania, skrzynkę zawaloną pocztą, a jeszcze w trakcie kwarantanny dłubałem przy nowych projektach. Poza tym przyszła do mnie nowa maszyna 3D i właśnie ją testuję. Naprawdę mam co robić. Wszystkim, którzy martwili się o moje zdrowie i dawali mi dowody troski cholernie dziękuję. Miło wiedzieć w takich chwilach, że ma się przyjaciół.

Wracam do gry:podstepny:
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Dziś rano do kawy zapodałem sobie jako przerywnik w pracy świetny film z zakładów w Zwickau i Chemnitz produkujących Trabanty. Wreszcie poznałem tajemnicę jak powstawała karoseria "Mydelniczki" - między innymi z bawełny z ZSRR:eek:

Kto zna Niemiecki, wszystko zrozumie, kto nie zna niemieckiego ale zna się na samochodach, na pewno ogarnie o co chodzi. Swoją drogą widać jak dużo bardziej zaawansowana technicznie była fabryka na Żeraniu. Dotyczy to nie tylko parku maszynowego, ale i w ogóle organizacji produkcji.

A teraz wspomnienie:
W filmie jest poruszony ciekawy aspekt, który poznałem z autopsji. Otóż w fabrykach w NRD pracowało mnóstwo robotników z Wietnamu i Kuby. Byli traktowani zupełnie jak niewolnicy i niemiłosiernie eksploatowani przy najcięższych pracach. Ja akurat w ramach wakacyjnych praktyk zetknąłem się z tym zjawiskiem w 84tym roku w zakładach maszyn rolniczych w Weimarze. Zarabialiśmy dwadzieścia razy więcej wykonując trzy razy lżejsze i mniej niebezpieczne prace.
Wietnamczycy mieli swoich wietnamskich karbowych (nazywaliśmy ich Kapo), którzy za najmniejsze błędy bili swoich podopiecznych i znęcali się nad nimi psychicznie. Kiedyś na naszym dziale z kumplem Tomkiem złapaliśmy takiego konusa za kołnierz i na migi wytłumaczyliśmy, że jak jeszcze raz ruszy takiego małego chudego kolesia co nieopodal pracował to mu spuścimy lanie - o dziwo zrozumiał:cool:. Następnego dnia przyjechało Stasi i robiło dochodzenie, ale ten niemota nie mógł nas wskazać, bo podobno my dla nich jesteśmy tak samo trudni do rozróżnienia, jak oni dla nas:) Nam się upiekło, a Kapo nie lał przy nas swoich podopiecznych:podstepny:

Miłego dnia:)

 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Dziś wyjątkowo pokazuję projekt figurki w wątku samochodowym, bo po prostu tu jest jej miejsce:cool:
W nadchodzącym tygodniu pokażę Fiata 125p MR'75... a więc wypadało popracować nad jakimś dodatkiem:)
Wersja późniejsza asa służby kryminalnej - wprawdzie bez seksownego loczka ale za to w podróbce kurtki M65

Na razie twarz wyciosana toporem, ale ogólnie wiadomo o kogo chodzi:podstepny:
Złamany kinol, odstające uszy i mięsiste usta. Dziś wersja "cywilna" ale niedługo będzie też uzbrojony
BOREWICZ.jpg
BOREWICZ1.jpg
BOREWICZ2.jpg
BOREWICZ3.jpg
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.404 47 0
O jedno zero za dużo Maćku, nasz miał tylko jedno. Wiadomo ciężkie czasy i trudno było o więcej.:ROFL: Właśnie oglądam odcinek z wagonem pocztowym i porównując z oryginałem jest bardzo dobrze.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki