• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - Adam66

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Czasem muszę zrobić modelarski skok w bok, bo inaczej bym zwariował. Poza tym zawsze lubiłem waloryzację modeli:cool:.
Pomysł zrodził się dość dawno jak zobaczyłem podniesioną maskę w modelu Tomka @Flotoma z gościem gmerającym coś w bebechach, a potem pojawił się świetny zestaw garażowy Grześka @Astro
I pomyślałem o otwartych wrotach małej stacji obsługi - coś jak w filmie "Nie lubię poniedziałku". Fiaty z... pootwieranymi maskami, zdjętymi kołami, na podnośnikach czy przy ustawianiu świateł.

A że przy odlewaniu zdarzają się jakieś wpadki więc jedno nadwozie, z napisem SZROT na dachu, lekko rozbebeszyłem skalpelem by pomierzyć komorę silnikową. Tak na szybko wyszło nawet nieźle.
IMG_5282.JPG
IMG_5283.JPG


Chciałem zrobić skan 3D silnika, ale model 1/8 jest trochę za mały, a znajomy, który ma oryginalnego Kanciaka i ma nawet wyciągnięty silnik, mieszka za daleko. Trzeba było zrobić to po staremu, czyli po partyzancku:podstepny: Znalazłem foty w sieci, coś tam pamiętałem z czasów gdy sam dubałem pod maską swojego Fiata, pomierzyłem komorę w jaką mam się potem wpasować... i wczoraj zacząłem rzeźbić.

Najpierw chciałem zamieścić duże fotki, ale potem pomyślałem, że i tak to będzie bardzo malutkie, więc małe obrazki będą w sam raz. Wiele elementów jest oczywiście bardzo uproszczonych. Chodziło mi o to by oddać ducha maszyny:)

Mam też plan minimum, czyli opca bez stacji obsługowej, ale scenka z awarią w trasie. Modelka jest już umówiona na jutro:devil:
silnik1m.jpg
silnik2m.jpg
silnikm.jpg
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Dziś pracowałem głównie przy koniach, bo kończę fury z węglem:)
IMG_5436.JPG

Ale musiałem też popracować przy koniach mechanicznych:devil:
Zaczęło się już w piątek - wydrukowałem komorę silnikową i zrobiłem maskę silnika. Na pocieniowaną klapę nakleiłem paski polistyrenu i przy pomocy zatemperowanej wykałaczki wygniotłem w miękkim polistyrenie przetłoczenia. Pomyślałem sobie że skoro się narobiłem to zrobię formę tej maski, bo MRa też będę chciał sobie jakiegoś otworzyć:)
Poniżej matka i dziś odlana pierwsza maska z zapuszczonym washem.
IMG_5417.JPG


No to teraz pokażę krok po kroku co było potem. Przy okazji może dla niektórych będzie to jakaś wskazówka czy pomoc w waloryzacji i podrasowywaniu własnych silników;)

Etap pierwszy - kolory podstawowe. Wszystko się świeci, bo na wszystko poszedł już sidolux.
IMG_5419.JPG


Etap drugi - wash. Nie przeginam, ale i nie żałuję, bo komory silnikowe mają być brudne.
IMG_5420.JPG


Mała przerwa na kawę i potem przecieranie White Spiritem.
IMG_5421.JPG
IMG_5422.JPG
IMG_5423.JPG


Teraz wygięcie drucika - No wiem że gruby, ale nie mam cieńszej struny:) Może jutro pokombinuję z jakąś trawionką.
IMG_5426.JPG
IMG_5427.JPG
IMG_5431.JPG


No i montaż całości na sucho (a w zasadzie na odrobinkę wikolu) w docelowej pozycji.
Voila:cool:
IMG_5435.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Adasiu, Ty mnie przyprawisz kiedyś o zawał, bo palpitacje serca to już mam jak widzę informację o kolejnym Twoim wpisie... ;)
Rewelacja to mało powiedziane. :eek: o_O Patrząc na Twoją pracę to wymiękam... Aż mi się odechciewa usiąść i podgonić rozpoczęte projekty, bo i tak nigdy nie będą miały szansy na zbliżenie się do Twoich poczynań…
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
... Aż mi się odechciewa usiąść i podgonić rozpoczęte projekty, bo i tak nigdy nie będą miały szansy na zbliżenie się do Twoich poczynań…
No, powiem, że też takie mam odczucia... nie jestem tsk precyzyjny jak Adam. Tzn pewnie gdybym się spiàł, to może jeden lub dwa modele bym jako tako zrobił, ale więcej bym nie dał rady. A Adam wszystkie robi genialne...
 

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
REWELACJA!!! :eek::love:(y).
Nic tylko dorobić przewody zapłonowe i już można "kredensa" palić:D.
Teraz to nic innego nie pozostaje, jak tylko wyciąć klapę bagażnika i odtworzyć jego wnętrze, wraz z wnęką na koło zapasowe, lewarkiem i trójkątem ostrzegawczym. Patrząc na to, co potrafisz wyczarować, łatwizna...;)
 

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
Widzę że koledzy już dobitnie wyrazili swoje frustracje związane z Twoją modelarską nadkreatywnością i nadprecyzją. Adamie, i psie... (masz psa?) nie kroczcie tą drogą! Ledwo dzisiaj przyszła do mnie paczka straganowa a już chcę dalej i więcej... Tak się przyjaciołom nie robi!!! Ty chcesz żeby mnie żona z domu wyrzuciła bo od jakiegoś czasu twierdzę że...maleńki jest piękne? Adamie , a nie pojechał byś gdzieś na urlop, tak by dać choć chwilę oddechu w tej zazdrości i pożądaniu? ! Zastanów się brachu i... wrzucaj jak najwięcej tego co tak cudownie robisz , z kasą DAMY RADĘ ! :)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
@lokfan
Tomek, Ty melduj jak sałata dojechała bo cały w nerwach jestem, co z nią poczta zrobiła:niepewny: Artur @wroc67 dostał ją w idealnym stanie, ale co u Ciebie?

Relacja z warsztatu
----------------------
Dziś wędrują do pudełka trzej "Krakowiacy", a jutro jadą aż za wielką wodę.
Rejestracje z numerami zamówionymi przez odbiorcę wydrukowane i zamontowane. Taksówka ma koła bez kapsli i krakowski numer na drzwiach. Niebieski Fiat dostał zielone listki a Yellow Bahama zieloną apteczkę.

Słowo daję, że nie wiem czemu nikt wcześniej nie zrobił kalek z zielonymi listkami. To był bardzo powszechny detal, spotykany na każdym kroku. Naprawdę bardzo fajnie to wygląda na żywo. Niby nic a jednak robi klimat - a dla mnie klimat jest najważniejszy:podstepny:

UWAGA ZAMAWIAJĄCY!
Od dziś można zamawiać do wersji "cywilnych" nie tylko pieski ale też apteczki, zielone listki i PL-ki:)
Ci z Was, którzy już mają moje Fiaty i zechcieli do nich zielone listki, proszę o info a podeślę je za symboliczną odpłatą przy następnym zamówieniu.
IMG_5442.JPG
IMG_5443.JPG
IMG_5444.JPG
IMG_5445.JPG
IMG_5447.JPG
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki