• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - Adam66

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
Adam, przepiękne fiaty ale weź im te oczka maźnij chromem, bo ta srebrzanka z nagrobkiem mi się kojarzy... chyba że to takie zdjęcie nieszczególnr.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.409 47 0
Generalnie Adamie to lampy słabo wyglądają, zupełnie nie jak z Twojego warsztatu.:rolleyes: Cała reszta świetna. Podobają mi się tylne światła, zarówno ich pomalowanie jak cały kształt.(y)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
@Misiek
Pytanie do radia Erewań:
- Czy w NDR za Gagarinami jadą Polskie Fiaty
Odpowiedź
- Nie polskie tylko ruskie, i nie Fiaty tylko Moskwicze, i nie jadą tylko się wloką :podstepny:
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.409 47 0
Mi jak się trzęsą to wystarczy kieliszek czy dwa wypić i wszystko wraca do normy. :ROFL:
Nie myślałeś o jakimś kleju utwardzanym uv albo szklanymi kuleczkami? Kiedyś na jednym z serwisów aukcyjnych widziałem takie w różnych rozmiarach.
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
Myślę raczej o żywicy utwardzalnej. Kulki kiedyś próbowałem i wyglądały słabo przez byt mocną refrakcję.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
Pamiętaj że zywica może zżółknąć. Ostatnio próbowałem clearfixem, nie wiem jak zachowa się po dłuższym czasie, ale jest bardziej przezierny niż np. Bondic.
 

Kamil97

Aktywny użytkownik
Reakcje
96 0 0
Ja mogę podpowiedzieć lakier do paznokci UV, używam już kilka miesięcy i nie zaobserwowałem żółknięcia jak w przypadku Bondica.
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
Ostatnio próbowałem clearfixem, nie wiem jak zachowa się po dłuższym czasie
Mam na półce modele okrętów w skali 1/400 które mają ponad 20 lat, gdzie wszystkie szyby (nawet spore) szkliłem Clearfixem i są IDEALNE. Ostatnio holowniki w skali 1/87 też nim szkliłem (jeszcze ze starych zapasów). Tyle, że o ile 20 lat temu dałbym sobie rękę uciąć za Humbrola, o tyle od dwóch lat już bym taki ufny nie był. Ich chemia bardzo się pogorszyła. Zwłaszcza farby.
 

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
Sorki, że pytam o dość dawny temat, ale jakie konkretnie numery farb MrHobby użyłeś do żółtego i biało-szarego Fiata? Ta druga to chyba H311, ale żółta nie wiem :)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
Przyszły kalki:cool:
Na warsztat wziąłem groszkowego MRa i wciągnąłem go na stan LWP:podstepny:
Pociągnąłem chromem światła i ozdobne listwy progowe (bo ostatnio o nich zapomniałem). Doszedł kogut i litery na drzwi. Pas namalowałem z ręki (pomału nabieram wprawy i kupiłem specjalny pędzel). Jednego ze swoich wojaków przeniosłem w ramach awansu do WSW i dlatego dostał śnieżno biały "bandaż" na czapkę.
Skończyłem też wnętrze - doszła kierownica Poloneza (były montowane w Fiatach od 78 roku) i naprawdę pięknie wydrukowane kalki. Wprawdzie w wojskowych wozach nie było obrotomierzy, ale musiałem zobaczyć jak będzie wyglądać pomarańczowa strzałka:devil: i pozwoliłem sobie na drobne odstępstwo. Ładnie wygląda panel sterowana nawiewem. Jestem bardzo zadowolony z efektu:)
IMG_5317.JPG
IMG_5319.JPG
IMG_5321.JPG
IMG_5322.JPG
IMG_5323.JPG
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
Ci mnie znają, wiedzą że ten FIAT musiał powstać:cool:
74-ka nadzoru ruchu warszawskiego MZK z filmu "Miś". Przy okazji jednego z kolejarzy wcieliłem do warszawskiego MZK jako kontrolera - zawsze podobały mi się ich czapki :) Trochę powalczyłem z kolorem munduru, był podobny do tego jaki swego czasu nosili kierowcy autobusów PKS.

Tę próbkę wykorzystałem by zacząć pracę nad listwami modelu z 75go roku i ich malowaniem - no łatwo nie jest, ale się nie poddaję.
Zrobiłem kompletnie nowego koguta na bazie milicyjnego i użyłem kół z wczesnego Fiata, bo filmowy Fiat takie właśnie miał zamontowane kapsle. Więcej fotek zamieszczę w wątki PRLowskim. I to by było tyle :)
IMG_5363.JPG
IMG_5359.JPG
IMG_5362.JPG
IMG_5355.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki