• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - 28339

Reakcje
25 0 0
#1
Kilka zdjęć z moich warsztatów remontowo-budowlanych ;-) Przy okazji dwa zdjęcia zbliżeniowe na przód i tył modeli Ikarusów 260 - już po przeróbkach polegających na usunięciu klapy bagażnika pod ostatnim oknem od strony bezdrzwiowej, skrócenie zderzaków, które w oryginale są za długie, oraz prawidłowe wycięcie przedniego pasa podzderzakowego. W swoich modelach usuwam także napis " I K A R U S" z przedniej klapy, gdyz takie napisy były w oryginałach tylko w początkowej fazie produkcji i bardzo niewiele takich pojazdów trafiło do Polski. W części modeli likwiduje także wybrzuszenie imitujące tablicę rejestracyjną na przednim zderzaku. Wycinam także szybki dolne w pierwszych drzwiach, które niestety w "gołym" modelu są pełne.
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.423 384 20
#2
Ciekawie to wygląda. Przeróbki urealniają ten model. Trochę Ci zaciekło czarną farbą przy malowaniu uszczelek, ale i tak jest super. (y)
 

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#3
No właśnie te uszczelki. Nie łatwy kawałek chleba . Aby zrobić to porządnie trzeba się MOCNO napracować. Ja to czasami robię cieńkim czarnym pisakiem olejowym. Pędzla raczej unikam. Ale kierunek wybrałeś dobry, więc czekam na dalszą relację.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
25.901 108 2
#4
No właśnie te uszczelki. Nie łatwy kawałek chleba . Aby zrobić to porządnie trzeba się MOCNO napracować. Ja to czasami robię cieńkim czarnym pisakiem olejowym. Pędzla raczej unikam. Ale kierunek wybrałeś dobry, więc czekam na dalszą relację.
Jarek ja natomiast najpierw robiłem uszczelki tak jak piszesz pisakiem, ale przekonałem się że malowane cieniutkim pędzlem i w miarę rzadką farbą wyglądają lepiej , nie mniej jednak dużo trudniej je wykonać , i mam takie dni że, ręka w ogóle ze mną nie współpracuje :D
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.423 384 20
#5
Takie drobiazgi to najlepiej malować, jak się jest wypoczętym i lekko rozluźnionym, to wtedy drgania ręki są ograniczone do minimum. Czasem można się lekko wspomóc w ograniczeniu drgań.:podstepny:
 
OP
OP
28339
Reakcje
25 0 0
#6
Uszczelki "maluje" olejowym pisakiem...czasem wychodzi super, a czasem łapa zadrży i jest babol :p poza tym akurat drzwi są najgorsze do wykonania - ciężko pisakiem się dostać do tych zaokrąglonych szybek :/
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 50
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki