• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztacik H0 Abarth

OP
OP
Abarth

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
Mam problem z przewierceniem metalu. Jest cienki a i tak 3 wiertłami nie udalo mi sie tego przewiercic i niestety bedzie to czego nie lubie, diody beda na zewnatrz a nie od środka. Macie jakies sprawdzone dobre i pewne wiertła 1-2mm którymi przewiercacie metalowe czesci i modele?

67A4CB69-17ED-4DEA-AF92-F9048006288F.jpg
 
OP
OP
Abarth

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
Paweł jaka to średnica? Mam bardzo dobre wiertło kobaltowe ale nie wiem czy nie są zbyt duże, no i musiałbyś poczekać że 2-3 tygodnie.
Średnica 1mm, wiekszym moge juz rozwiercic ale za cholere nie udało mi sie dziury zrobić, moze zbyt mały kąt maja na szpicu przez co jest bardzo ostre niz powinno zbierać. Wierciles tymi swoimi przez metal? Są one dostepne na allegro? :)

Ja juz kleje diody na zewnatrz ale do innych modeli by mi sie przydało takie wiertło.
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Średnica 1mm, wiekszym moge juz rozwiercic ale za cholere nie udało mi sie dziury zrobić, moze zbyt mały kąt maja na szpicu przez co jest bardzo ostre niz powinno zbierać. Wierciles tymi swoimi przez metal? Są one dostepne na allegro? :)

Ja juz kleje diody na zewnatrz ale do innych modeli by mi sie przydało takie wiertło.
Na allegro nie sądzę. Najmniejsza średnica to 1,12mm. Później napiszę do Ciebie na PW.
 
OP
OP
Abarth

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
A próbowałeś może wierteł z Proxona? One wiercą ponoć w szkle, ceramice itd.
https://swiatnarzedzi.pl/pl/p/Wiert...MIybTflZGh2QIV1smyCh2lyAKkEAQYBSABEgJSDfD_BwE
Dzięki :) Juz z Adamem mam uzgodnione, ale na przyszłosc moze sie przydać to info (y)

A jakby trochę przyciąć od dołu i dorobić dół z hipsu? W hipsie osadzić diody... No ale wtedy malowanie i kalkomania. Hmm.
No własnie tak niby najprościej ale zaś ta kalkomania, lepiej było by calosc zrobic z hipsu i na calość dac kalke, ale teraz trze grafika, projekt, kalka... Juz zrobiłem diody na zewnatrz.

DD0D7D77-38F9-4FAA-AAE0-639B49DE2CE0.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 22

Podobne wątki