• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warszawa 40 lat temu...

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#3
Bardzo cenny link. Można obejrzeć ówczesne samochody, czyli ich brak :D. Widać, że stolica (mam na myśli rok '69) mimo żelaznej kurtyny była bliżej świata niż reszta kraju - zauważyłem VW Garbusy, Simki, Renault, a nawet BMW!
U nas na końcu świata (mieszkałem wówczas w Olsztynie, w inkryminowanym roku byłem jeszcze oseskiem, ale parę lat późnie doprowadzałem już taksówkarzy do białej gorączki rozpoznawaniem marek) monotonię Warszaw i Syrenek, póżniej pachnących nowością Fiatów 125p burzyły tylko przedwojenne niedobitki: na moim podwórku istniały - nie parkowały, samochód parkujący musi co jakiś czas jeździć, a to były nieruchomości - Citoen 11CV oraz Wanderer. Opodal parkował - i jeździł czasami - samochód przypominający Opla Kadetta, ale równie dobrze mógł to być Moskwicz. Skoda 1000MB uchodziła za luksus. Aha, gdzieś tak w '72-'73 sąsiad, który był Warmiakiem (wówczas mówiło się: autochtonem) lansował się po Olsztynie Merolem S-klasy. Fajnie miał. Zrobię skany zdjęć z rodzinnego albumu, to zobaczycie, że nie kłamię...:p
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Archiwum 14
Archiwum 0

Podobne wątki