• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Warszawa – IV Warszawska Wystawa Makiety Kolejowej – 19.-20. października 2019 r.

Reakcje
95 5 0
#1
Serdecznie zapraszamy na czwartą edycję wystawy makiety modułowej w Stacji Muzeum. W tym roku organizatorzy zaprezentują dużą makietę kolei wąskotorowej w skali 1:87 (H0e). Częścią makiety będzie stacja Pleszyn, gdzie układ torowy występuje w splocie toru normalnego i toru wąskiego. Budowa tej stacji była inspirowana istniejąca stacją Pleszew. Kolejnym elementem makiety będzie przystanek przesiadkowy Leśnica Wąskotorowa, gdzie kończy się tor normalny, a pasażerowie przesiadają się na kolej wąskotorowa. Pozostała część makiety to szlak wąskotorowy utrzymany w typowo polskim klimacie, inspirowany kolejką bieszczadzką. Ciekawym elementem tego szlaku będzie nowo zbudowany moduł z betonowym mostem w okolicach Cisnej. Makieta z przystankiem Leśnica oraz całym bieszczadzkim szlakiem został wykonany przez Jarosława Ruszkowskiego z pracowni Makiety i Dioramy Kolejowe. Właścicielem makiety stacji Pleszyn jest Jacek Słoma z Niezależnego Kolejowego Projektu Modelarskiego.

Podczas wystawy swoje nowości zaprezentuje firma PIKO Polska – jeden z czołowych producentów modeli kolejowych na świecie, a także sklep modelarski Świat Modeli KoTeBi.

Dzięki warsztatom prowadzonym przez Kartonową Kolej najmłodsi będą mogli samodzielnie skleić swoją własną kartonową lokomotywę i zabrać ją do domu.

Organizatorzy: Stacja Muzeum, Makiety i Dioramy Kolejowe i Niezależny Kolejowy Projekt Modelarski.

Partnerzy: PIKO Polska, Kartonowa Kolej, Świat Modeli KoTeBi.

makieta_modulowa_plakat_rgb.JPG
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#7
Dziś odwiedziłem wystawę i też zrobiłem parę zdjęć. Ale nim miałem okazję to zrobić, musiałem odstać dłuższą chwilę w kolejce po bilet do Muzeum Kolejnictwa. Frekwencja dziś była duża, częściowo pewnie też z powodu niedawno otwartej, ciekawie pomyślanej i wykonanej, wystawy o polskich pociągach pancernych. W każdym razie w Sali Lustrzanej, w której jest ulokowana wystawa makiety, też było dość tłoczno. Jak głosi reklama, to już czwarta wystawa z tego cyklu w Muzeum Kolejnictwa. Nie byłem na poprzednich, więc nie mam porównania, ale ta obecna mi się podobała. Pokazano makietę wąskotorówki, zestawioną z segmentów różnych autorów. W zasadzie jest to powtórzenie tego, co pokazano niedawno na imprezie w Gliwicach, z czego jednak nie czynię zarzutu . Nowym elementem była makieta stacji Piaski Królewskie na kolejce sochaczewskiej. Większą część makiety urządzono w stylu "makieta jak teatr", niezbyt często spotykanym na wystawach w naszym kraju. Segmenty ustawiono w kształcie odwróconej litery U. Na prawym końcu dostawiono nową stację Piaski, która ma znacznie większą głębokość od pozostałych segmentów.

A teraz kilka zdjęć:

IMG_6567a.JPG

IMG_6541a.JPG

IMG_6543a.JPG

IMG_6546a.JPG

IMG_6545a.JPG

IMG_6570a.JPG

IMG_6544a.JPG

IMG_6549a.JPG

IMG_6551a.JPG

IMG_6559a.JPG

IMG_6562a.JPG
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.501 33 3
#8
No to jeszcze kilka zdjęć ode mnie. Most wzorowany na BKL jest pięknie wykonany i ma świetnie dobrane tło (y) Ogólnie makieta bardzo ładna, widać dbałość Autorów o szczegóły, a dodatkowo zorganizowany kącik zabaw dla maluchów super rzecz. Szkoda - i oczywiście nie ma to związku z makietą - że nie można było wschodzić do zdecydowanej większości taboru w skali 1:1, bo pogoda do popasu na dworze dopisała doskonale. W czasie jak ja byłem, to była kolejka do kasy, kolejka do WC, kolejka do kącika zabaw i kolejka do kolejki ;)
sm1.jpg
sm2.jpg
sm3.jpg
sm4.jpg
sm5.jpg
sm6.jpg
 
Reakcje
2.384 71 3
#9
Szkoda, że organizator nie odświeżył informacji z kilka dni przed imprezą, tylko wrzucił ogłoszenie z dwa miesiące wcześniej i odhaczone, a nie wszyscy mają mordoksięgę w której kliknęli "lubię to"... Szczególnie, że na tym forum ma swoje konto...

Pozdrawiam,...

ps. po zdjęciach widzę, że impreza była udana, co cieszy...