• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Warszawa – III Warszawska Wystawa Makiety Kolejowej – Stacja Muzeum – 20-21 października 2018

Reakcje
95 5 0
#1
Stacja Muzeum, Makiety i Dioramy Kolejowe, Niezależny Kolejowy Projekt Modelarski i PIKO Polska zapraszają na III Warszawską Wystawę Makiety Kolejowej, która odbędzie się w Stacji Muzeum (d. Muzeum Kolejnictwa w Warszawie) w dniach 20-21 października, w godz. 10.00 – 16.00.

W tym roku będzie można zobaczyć dwie makiety w skali 1:87: H0 i H0e. Makieta H0 to stacja Śniadowo. W latach świetności była to ważna stacja na linii nr. 36 prowadzącej z Ostrołęki do Łap. Pełniła też rolę stacji węzłowej miasta Łomży. Makieta wyposażona jest w część techniczną co umożliwia prowadzenie ruchu ciągłego na stacji i ma długość 12 mb. Jest to odwzorowanie stanu faktycznego z lat siedemdziesiątych kiedy stacja była jeszcze pięciotorowa. Makieta H0e o długości 15 mb przedstawia szlaki z typowym klimatem polskiej wsi, dwie stację : Soplicowo, Sadowo oraz pętle na swoich końcach :Tartak i Święte wzgórze. Całość ekspozycji będzie wyposażona w tła oraz własne oświetlenie. Na makietach będzie prowadzony ruch ciągły głównie polskim taborem z różnych epok.

Swoje nowości zaprezentuje firma PIKO. Najmłodsi będą mogli samodzielnie sterować kolejką w skali 1:22,5 (G).

Wstęp w cenie 6 zł (bilet upoważnia także do zwiedzania muzeum). Dzieci do lat 7 – wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy.
 
OP
OP
Stacja Muzeum
Reakcje
95 5 0
#5
Podczas III Warszawskiej Wystawy Makiety Kolejowej w Stacji Muzeum swoje nowości modelarskie pokaże PIKO.
IMG_20180825_112510.jpg


Dodatkową atrakcją na ich stanowisku będzie możliwość sterowania kolejką przez najmłodszych

IMG_20180825_112449.jpg
 

kolejTT

Aktywny użytkownik
Reakcje
93 10 1
#6
Podczas III Warszawskiej Wystawy Makiety Kolejowej w Stacji Muzeum ...
Pytanie do Stacji Muzeum:
Dlaczego w nazwie wystawy użyto liczebnika "trzecia", skoro dwie pierwsze jak dobrze pamiętam były to makiety w skali 1:120 czyli TT, a obecnie ma być w wielkości HO ? Czy wystąpił jakiś problem, że nie będzie makiety wielkości TT ?
 
OP
OP
Stacja Muzeum
Reakcje
95 5 0
#8
Pytanie do Stacji Muzeum:
Dlaczego w nazwie wystawy użyto liczebnika "trzecia", skoro dwie pierwsze jak dobrze pamiętam były to makiety w skali 1:120 czyli TT, a obecnie ma być w wielkości HO ? Czy wystąpił jakiś problem, że nie będzie makiety wielkości TT ?
Jest to trzecia edycja imprezy organizowanej przez nas od 2016 roku, więc użycie liczebnika "trzecia" jest jak najbardziej zasadne. Rzeczywiście podczas dwóch poprzednich edycji prezentowana była makieta w wielkości TT. W tym roku niestety nie udało się ustalić dogodnego dla obu stron jesiennego terminu wystawy. Liczymy, że makieta w wielkości H0 spotka się z równie dużym zainteresowaniem zwiedzających. Nie wykluczamy powrotu do organizacji wystawy makiety TT w przyszłości.
 
OP
OP
Stacja Muzeum
Reakcje
95 5 0
#10
Jest to trzecia edycja imprezy organizowanej przez nas od 2016 roku, więc użycie liczebnika "trzecia" jest jak najbardziej zasadne. Rzeczywiście podczas dwóch poprzednich edycji prezentowana była makieta w wielkości TT. W tym roku niestety nie udało się ustalić dogodnego dla obu stron jesiennego terminu wystawy. Liczymy, że makieta w wielkości H0 spotka się z równie dużym zainteresowaniem zwiedzających. Nie wykluczamy powrotu do organizacji wystawy makiety TT w przyszłości.
To ciekawe, bo o ile dość dobrze wiem, grupa TT miała z Wami ustalony termin. Tylko o fakcie imprezy z udziałem H0 (do czego osobiście nic nie mam) a nie makiety TT, dowiedzieli się stąd
Niestety, nie udało nam się ustalić terminu. Proponowany przez nas weekend 20-21.10.2018 nie odpowiadał grupie TT (kontaktowaliśmy się z Panem Konradem i Panem Jackiem). Poprosiliśmy w takim razie o zaproponowanie innego terminu w październiku, wrześniu lub listopadzie. Niestety bez skutku. Po dwóch miesiącach oczekiwania postanowiliśmy zaproponować współorganizację imprezy innej grupie - właśnie H0.
 

kolejTT

Aktywny użytkownik
Reakcje
93 10 1
#11
Niestety, nie udało nam się ustalić terminu. Proponowany przez nas weekend 20-21.10.2018 nie odpowiadał grupie TT (kontaktowaliśmy się z Panem Konradem i Panem Jackiem). Poprosiliśmy w takim razie o zaproponowanie innego terminu w październiku, wrześniu lub listopadzie. Niestety bez skutku. Po dwóch miesiącach oczekiwania postanowiliśmy zaproponować współorganizację imprezy innej grupie - właśnie H0.
A to bardzo ciekawe, co pan pisze ...... a skoro zostali wywołani, ciekaw jestem reakcji pana Konrada i pana Jacka w tej sprawie . Może coś napiszą ...
 

kolejTT

Aktywny użytkownik
Reakcje
93 10 1
#15
Szanowny panie ze Stacji Muzeum.



Minęło dość czasu i chyba dalej nie ma na co czekać, aby pan Konrad i pan Jacek mogli jakoś zareagować. A może właśnie w ten sposób zareagowali. Chyba po prostu nie chcą z panem rozmawiać. Ciekawe dlaczego ?



Ja również nie będę komentował pańskich postów, jedynie przypomnę kilka faktów, aby osoby czytające ten wątek miały wiedzę.



Tak się składa, że jestem jednym z grupy TT, którzy pozytywnie zareagowali na zaproszenie Stacji Muzeum do wzięcia udziału w dniu 20-21.10.2018r w wystawie makiety modułowej wielkości TT. Tak jak w poprzednich latach, terminu „zwrotnego” do potwierdzenia uczestnictwa w wystawie nie było. Zaproszenie do nas dotarło w dniu 20.04.2018r i do obecnej chwili, ani ja, ani koledzy z grupy TT nie zrezygnowaliśmy z zaproszenia. O zmianie planów Stacji Muzeum dowiedzieliśmy się w dniu 5.07.2018r z pierwszego postu tego wątku. W dniu 10.07.2018r otrzymaliśmy ze Stacji Muzeum potwierdzenie o zmianie planów. To wszystko w kwestii faktów. Na koniec tylko dodam, że wystawa makiety TT w Stacji Muzeum była już stałym elementem w naszym kalendarzu imprez. Niestety była.



Mogę zrozumieć, że Stacja Muzeum zapomniała o grupie TT i na ten sam termin wpisała jeszcze makietę HO. (a można było wybrać inny termin)



Mogę zrozumieć zmianę planów Stacji Muzeum – ma takie prawo jako organizator. (a mogły być dwie wystawy)



Mogę zrozumieć, że Stacja Muzeum zapomniała nas, grupę TT, poinformować o zmianie planów. (osobiście poczułem się zlekceważony)



Ale, nie mogę zrozumieć, dlaczego Stacja Muzeum, za całe te zamieszanie wynikających z oczywistych faktów, za wszelką cenę stara się uchylić się od odpowiedzialności.

Przecież to organizator spija całą śmietankę sukcesu …. jak i gorycz porażki.

Cytując klasyka: „Trzeba mieć jaja, żeby przyznać się do błędów i powiedzieć "przepraszam".”



Pozdrawiam i życzę udanej wystawy.
 
OP
OP
Stacja Muzeum
Reakcje
95 5 0
#17
Szanowny panie ze Stacji Muzeum.



Minęło dość czasu i chyba dalej nie ma na co czekać, aby pan Konrad i pan Jacek mogli jakoś zareagować. A może właśnie w ten sposób zareagowali. Chyba po prostu nie chcą z panem rozmawiać. Ciekawe dlaczego ?



Ja również nie będę komentował pańskich postów, jedynie przypomnę kilka faktów, aby osoby czytające ten wątek miały wiedzę.



Tak się składa, że jestem jednym z grupy TT, którzy pozytywnie zareagowali na zaproszenie Stacji Muzeum do wzięcia udziału w dniu 20-21.10.2018r w wystawie makiety modułowej wielkości TT. Tak jak w poprzednich latach, terminu „zwrotnego” do potwierdzenia uczestnictwa w wystawie nie było. Zaproszenie do nas dotarło w dniu 20.04.2018r i do obecnej chwili, ani ja, ani koledzy z grupy TT nie zrezygnowaliśmy z zaproszenia. O zmianie planów Stacji Muzeum dowiedzieliśmy się w dniu 5.07.2018r z pierwszego postu tego wątku. W dniu 10.07.2018r otrzymaliśmy ze Stacji Muzeum potwierdzenie o zmianie planów. To wszystko w kwestii faktów. Na koniec tylko dodam, że wystawa makiety TT w Stacji Muzeum była już stałym elementem w naszym kalendarzu imprez. Niestety była.



Mogę zrozumieć, że Stacja Muzeum zapomniała o grupie TT i na ten sam termin wpisała jeszcze makietę HO. (a można było wybrać inny termin)



Mogę zrozumieć zmianę planów Stacji Muzeum – ma takie prawo jako organizator. (a mogły być dwie wystawy)



Mogę zrozumieć, że Stacja Muzeum zapomniała nas, grupę TT, poinformować o zmianie planów. (osobiście poczułem się zlekceważony)



Ale, nie mogę zrozumieć, dlaczego Stacja Muzeum, za całe te zamieszanie wynikających z oczywistych faktów, za wszelką cenę stara się uchylić się od odpowiedzialności.

Przecież to organizator spija całą śmietankę sukcesu …. jak i gorycz porażki.

Cytując klasyka: „Trzeba mieć jaja, żeby przyznać się do błędów i powiedzieć "przepraszam".”



Pozdrawiam i życzę udanej wystawy.
Drogi Panie,

Uważamy, że ten wątek nie jest odpowiednim miejscem na tego typu dyskusję. Chętnie wyjaśnimy wszelkie nieporozumienia na priv. Jest zupełnie inaczej niż Pan to opisał. Termin 21-20.10.2018 nie został przez Państwa nigdy potwierdzony (a nawet został przez Państwa odrzucony z uwagi na to, że tydzień później odbywają się w Poznaniu Targi Hobby i uczestniczenie w dwóch imprezach w odstępie tygodnia byłoby dla Państwa kłopotliwe). Od 20.04.2018 czekaliśmy na zaproponowanie innego terminu. Obiecano nam ustalenie terminu "po 3 czerwca", co niestety nie nastąpiło. Brak kontaktu z Państwa strony uznaliśmy za rezygnację ze współorganizacji wystawy makiety w tym roku, dlatego rozpoczęliśmy rozmowy z H0. Ze względu na organizację wydarzeń w ciągu całego roku i konieczność ich planowania z odpowiednim wyprzedzeniem nie mogliśmy dłużej czekać.

Jeżeli poczuliście się Państwo pokrzywdzeni całą sytuacją - przepraszamy. W najmniejszym stopniu nie mieliśmy takiego zamiaru.

Również pozdrawiamy i zapraszamy w najbliższy weekend.