• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Warszawa – I Bielańskie Rodzinne Spotkanie z Koleją – 25-26 sierpnia 2018

Reakcje
11 1 0
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
#83
Prosto, na hali mogło przebywać maksymalnie 300 osób, na wejściu były wydawane smyczki i identyfikatory, a przy wyjściu były zwracane. liczyliśmy ilość wydawanych smyczy. Co do pociągu to były 64 miejsca siedzące, a zawsze ktoś stał, kursów było 9.
 
Reakcje
11 1 0
#84
Prosto, na hali mogło przebywać maksymalnie 300 osób, na wejściu były wydawane smyczki i identyfikatory, a przy wyjściu były zwracane.
No to musicie trochę odliczyć ze względu na to, że niektórzy wchodzili i wychodzili nawet po 4 razy np. do toalety, pociągu specjalnego, na dwór albo do kawiarenki, aby odetchnąć. Tak jak ja, bo byłem od 10:00 do 19:00 w sobotę.
 

koleje.com

Użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
26 1 0
#90
Klub NKPM dziękuje Organizatorom za zaproszenie i możliwość udziału w spotkaniu. Dziękujemy również wszystkim Kolegom za spędzony wspólnie czas. Bardzo udana impreza! (y)

Pozwólcie, że w tym miejscu podziękujemy również naszemu klubowemu koledze Jarkowi Ruszkowskiemu @jery7 za udostępnienie tak wielu elementów naszej modułowej układanki: stacja Śniadowo (udana premiera!); dużo wąskiego toru i splot wąskiego toru z normalnym.

Pozdrowienia,
Jarek Dworek

PS - A od siebie dziękuję Michałowi @bstok70 za współpracę pomiędzy dyżurnymi ruchu i Grzegorzowi @grzegorz kita za rozmowę o Fremo. I przepraszam, że niektórym z Was przestawiałem rozjazdy podczas wyjazdów ze Śniadowa. ;):D
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
#91
A ja mam pytanie czy ktoś czasem nie zgubił wagonu oraz wiaty przystankowej? Jeżeli tak to proszę o info na priv z opisem jak zgubiony przedmiot wygląda. Jeżeli nie znajdzie się właściciele to fanty przejdą na rzecz klubu :D
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#92
Jarku @koleje.com ! Przyjemność to była po mojej stronie. Chyba tylko z Remigiuszem tak profesjonalnie mogłem się bawić w dyżurnego ruchu. Były imprezy, na których zamawiano u mnie w nastawni pizzę!!! Oczywiście wezwałem SOK ale jak tu znaleźć miejsce gdzie ktoś się wpiął do linii telefonicznej ;-) .
Swoją służbę zacząłem w nastawni stacji techniczno-postojowej Mazowsze Wschodnie. Oto moje królestwo.
Moje królestwo.jpg


W środku pachniało trochę stęchlizną, więc po posprzątaniu i sprawdzeniu wszystkich plomb oraz dokumentów odpaliłem agregat prądotwórczy, który zapach stęchlizny zamienił na smród spalin. W kominie gniazdko uwił sobie ptaszek, odchował potomstwo i odleciał ale po sobie nie posprzątał. Wyszedłem zobaczyć jak się mają wskaźniki zamknięcia toru, tymczasowego ograniczenia prędkości i przenośne tarcze ale znalazłem tylko pusty stojak. Postanowiłem więc nie zamykać żadnego toru ani nie ograniczać prędkości. Toromistrz powiedział mi co prawda, że na 2 i 4 nie działa moduł pętli ale w razie czego będę prosił maszynistów aby "przygazowali" w tym miejscu. Podczas obchodu stacji zobaczyłem, że jedna tarcza dogorywa na zapasowym żarniku, a trzy pozostałe najpewniej spowodują olśnienie.
Moje królestwo 2.jpg

Kiedy zauważyłem, że semafory wjazdowy i wyjazdowy są nieczynne, pomyślałem, że będzie się działo. Szybko pobiegłem do nastawni w poszukiwaniu bloczków z rozkazami "S".

* * * * *
- Znowu piłeś - rzekła do mnie Żonka stojąc w drzwiach i trzymając wałek.
- Ależ skąd ten pomysł kochanie? - zaskrzeczałem.
- Piłeś i do tego śpiewałeś ty draniu. Śpisz na wycieraczce!
- Ale …. ale - drzwi zamknęły się z trzaskiem - gdybyś dyktowała kilkadziesiąt rozkazów "S" też byś była skołowaciała i zachrypnięta.

* * * * *
Robota szła aż miło. Czułem się ważny i poważany. Dyżurny ruchu w nastawni dysponującej Mazowsze Wschodnie. Ha!
Jantara, co prawda, wypuściłem ze spóźnieniem ale to dlatego, że mi się "plątek zajęzyczył" i maszynista nie rozumiał czy ma jechać czy stać.

Nurek MWsch.jpg

- No przyszła kryzka na Matyska - Gość w kamizelce pomarańczowej jak zachodzące słońce z napisem UTK stał nade mną w nastawni, gdy na chwilę usiadłem.
- Ale co? Ale jak? Jak pan tu wszedł? Kim pan jest?
- Trzeba było uważać. Witamy pana skarżypytę. Czy to nie pan pisze donosy na kolegów dyżurnych ruchu? Że nie trzymają się procedur? Że urządzenia srk nie działają prawidłowo? A teraz proszę! Maszyniści donoszą, że nie używa pan prawidłowych zwrotów tylko bełkocze jakieś dyrdymały.
- A bo ja je wszystkie kiedyś wkuwałem tylko zapomniałem, bo dawno się ich nie używało - zrobiłem minę durnowatą bo nie mogłem wyczuć czy kontroler woli głupka czy olewusa.
- Przecież ma pan tekst na bloczkach! A poza tym dlaczego pan dyktuje rozkazy? Czy nie działają semafory?
- No nie działają.
- A zgłosił pan?
- Zgłosiłem. Okazało się że jest duża awaria w przekaźnikowni. Naprawa potrwa do następnej imprezy.
- Hmmm. Proszę pamiętać, że jest pan odpowiedzialny za bezpieczeństwo pasażerów i towarów. A poza tym donosiciel musi być sam czysty jak łza.
- Poprawię się.
- No myślę! Lubimy wlepiać kary! - poklepał mnie po ramieniu - pojadę zobaczę jak tam Klecza Górna. To na tę stację pan donosił ostatnio?
Zaczerwieniłem się. Zwłaszcza, że w Kleczy Górnej wszystko teraz jest tip top, a to u mnie była kiszka.
Captrain przed Kleczą.jpg

Droga wolna w Kleczy.jpg

* * * * * *
Tymczasem Gawryluk jeździł sobie w najlepsze z dala od problemów z UTK. Ponieważ organizatorzy wybrali niezbyt przeze mnie lubiany schemat jazdy FREMO (wystawia się skład ale jeździ się obcym) Gawryluk nie trafił do naszego EZT-a tylko najpierw na Byka, a później na Fiata.
ET22 wiózł wagony z meblami z Ikei. Gawryluk trochę się martwił, że nie było elektrycznej sieci trakcyjnej ale gdy jednemu z widzów próbował się usprawiedliwić ten odpowiedział, że właściwie to nie zwrócił na to uwagi. Gawryluk postanowił więc ugryźć się w język, a że robi wszystko z zaangażowaniem spędził kilka godzin na ostrym dyżurze laryngologicznym, a przez następne dni bełkotał, bo mu się zrobiła duża afta w miejscu zranienia.
Służba na ET22 1.jpg

Służba na ET22 2.jpg


Fiat okazał się Białostoczaninem, co sprawiło Gawrylukowi dużą radość. Mimo przytrzymania przed Oświęcimiem nadrobił opóźnienie.

Służba na Fiacie Oświęcim.jpg

Nagle wielkie wzruszenie przyszło po chwili, kiedy jego pociąg wjechał do Śniadowa. Tu popłynęły mu łzy. Stacja okazała się być repliką prawdziwej stacji zlokalizowanej na szlaku Ostrołęka - Łapy, gdzie właśnie dawno temu jeździły ostrołęckie i białostockie lokomotywy. Wjechał w perony i z rozdziawioną gębą zaczął napawać się widokiem stacji.
Służba na Fiacie Śniadowo.jpg

Polazł na stronę wjazdu z Ostrołęki
Śniadowo od strony Ostrołęki.jpg

a następnie pod semafory w kierunku Łap. Dyżurny ruchu próżno wywoływał go przez radio.
Śniadowo w kierunku Łap.jpg


Kiedy oglądaliśmy sobie z Gawrylukiem zdjęcia, uświadomiliśmy sobie że teraz Śniadowo wygląda zupełnie inaczej i zrozumieliśmy, że modelarstwo kolejowe to nie tylko pyszna zabawa ale i misja. Zachowanie w modelu tego co nieodwołalnie zniknęło z rzeczywistości. Chwała Ci Jarku za to!!
Toast wznosili także balujący na platformie pociągu imprezowego z piwem (dla tych którzy nie byli napiszę - prawdziwa głośna muzyka roznosiła się z mikro głośników ustawionych na dwóch wagonach, na dwóch różnych wagonowych biesiadach).
Śniaodowo imprezowy pociąg.jpg


Odwiedziliśmy także wąski tor Jarka i jego klubu.

Wąski tor 1.jpg


A na koniec wpadliśmy do Heńka Stara
Z wizytą u Heńka Stara.jpg

Impreza była bardzo udana, a gdy Żonka zobaczyła mnie w głównym wydaniu wiadomości, pozwoliła wrócić do domu, ponieważ nie godzi się aby upośledzony (jej zdaniem) człowiek spał na wycieraczce. Ja zaś czuję się bardzo pozytywnie naładowany. Dzięki Gawrylukowi, a właściwie aplikacji w jego telefonie udało się stworzyć portret, który bardzo pasuje do mojego aktualnego stanu. Stanu, jakiego mam nadzieję doświadczają także inni uczestnicy (radość, egzaltacja, wspaniały nastrój, lekki fiołek). Dziękuję za wspólną zabawę.
Radość.jpg

Aha! Byłbym zapomniał. Nie każdy miał tam dostęp ale mnie się udało i zrobiłem zdjęcie starej i opuszczonej hacjendy Kpt.Nemo ;-)
Domek Kpt Nemo.jpg
 

KrzysioRut

Moderator Grupy TMM
FREMO Polska
T M M
Reakcje
277 4 0
#93
Wielkie podziękowania przede wszystkim dla kolegów z MSMK za wspaniałą imprezę i serdeczną atmosferę naszego spotkania.
Udało się Wam zrobić tak wiele na takim poziomie na pierwszej imprezie. Już czekam niecierpliwie na kolejne Wasze imprezy.
Podziękowania również dla pozostałych uczestników za miło spędzony wspólnie czas nie tylko przy modelach i makietach H0.
Osobne słowa uznania dla Marka za "to co było i czego nie było a miało miejsce". Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach.
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#94
.....udało się stworzyć portret, który bardzo pasuje do mojego aktualnego stanu. Stanu, jakiego mam nadzieję doświadczają także inni uczestnicy (radość, egzaltacja, wspaniały nastrój, lekki fiołek).
No dobrze,że dopisałeś wyjaśnienie bo ktoś widząc takie zdjęcie mógłby pomyśleć:"a ten co przedawkował płyn odkażający?";)
......No przyszła kryzka na Matyska - Gość w kamizelce pomarańczowej jak zachodzące słońce z napisem UTK stał nade mną w nastawni....
Jest też inne bardziej pasujące przysłowie:"nosił wilk razy kilka,ponieśli i wilka".:podstepny:
 
Ostatnio edytowane:

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#95
No dobrze,że dopisałeś wyjaśnienie bo ktoś widząc takie zdjęcie mógłby pomyśleć:"a ten co przedawkował płyn odkażający?";)
Eeee…. no niby miałem ten płyn odkażający przeciw aftom dla Gawryluka.... myślisz.... myślisz, że pomyliłem buteleczki?.... JASNA CHOLERA!!! Gdzie lustro?!! Na etykietce było napisane: "Silny lek o potwierdzonym klinicznie długotrwałym działaniu"
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
Małe post scriptum do mojej relacji z imprezy: dwa dni później wypatrzyłem w internecie sklep, w którym mieli jeden uzupełniający zestaw wagonów Talgo, którego szukałem od kilku lat. Już następnego dnia był u mnie :). Cały pociąg wygląda teraz tak:

IMG_1992b.JPG


Szkoda, że nie tydzień wcześniej, ale mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę miał szansę zaprezentować go na żywo w ruchu. Więcej informacji i zdjęć zamieszczę za chwilę w temacie o TEE.