• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Warszawa – I Bielańskie Rodzinne Spotkanie z Koleją – 25-26 sierpnia 2018

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
#43
Wielkie brawa dla kolegów z MSMK za wspaniałą organizację imprezy i serdeczną atmosferę podczas tego długiego weekendu :) Na prawdę szacun, że udało Wam się to zrobić na takim poziomie. Oczywiście mam nadzieję, że to nowa świecka tradycja się zrodziła i za rok spotkamy się znów :) Jeszcze raz serdeczne dzięki.
Przy okazji dziękuję też kolegom z OKMK "Piętrusek" za pomoc w logistyce i magazynowaniu naszych modułów. Serdeczne dzięki, że mogliśmy skorzystać z Waszego wsparcia i jak to mówią polecamy się na przyszłość :D
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#44
Gratulacje, impreza pierwyj sort. Można się przyczepić do tego czy dziesiątego, ale jakoś nie wydaje mi się żebyście tego potrzebowali...
Szkoda że wczoraj było ciut za mało sucho na plenerową część, ale i tak było warto.

Oby były następne.
 
Reakcje
11 1 0
#45
Ja również gratuluję imprezy(y) i czekam w przyszłym roku na następną częśćo_O:D, mniej więcej w tym samym czasie (najlepiej w ten sam weekend), ale następnym razem pomyślcie:niepewny:, aby układ makiety był bardziej przyjazny dla odwiedzających:mamdola:, ze względu na to, że gdy jechał pociąg ze Śniadowa w kierunku Ludwikowic przez Oświęcim i chciało go się bliżej oglądać, to było trzeba obiegać całą makietę. A i Soplicowo, Rybno itp. nie było dostępne dla odwiedzających gości.:sick:

I jeszcze dołożę relację TVP z tej imprezy w całym wydaniu wiadomości (na jednym z ujęć ja jestem) (relacja od 22:15 do 24:12)::gwizd::X3:
https://wiadomosci.tvp.pl/38391167/26082018-1930
 

Arturro

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
136 6 0
#46
Ja również gratuluję imprezy(y) i czekam w przyszłym roku na następną częśćo_O:D, mniej więcej w tym samym czasie (najlepiej w ten sam weekend), ale następnym razem pomyślcie:niepewny:, aby układ makiety był bardziej przyjazny dla odwiedzających:mamdola:, ze względu na to, że gdy jechał pociąg ze Śniadowa w kierunku Ludwikowic przez Oświęcim i chciało go się bliżej oglądać, to było trzeba obiegać całą makietę. A i Soplicowo, Rybno itp. nie było dostępne dla odwiedzających gości.:sick:

I jeszcze dołożę relację TVP z tej imprezy w całym wydaniu wiadomości (na jednym z ujęć ja jestem) (relacja od 22:15 do 24:12)::gwizd::X3:
https://wiadomosci.tvp.pl/38391167/26082018-1930
Dzięki za cenne uwagi. :)
W ostatniej chwili jak już mieliśmy gotowy układ wyleciały dwa moduły. To wszystko co na szybko udało się zrobić. Widząc nowy układ także ubolewaliśmy że, nie będzie wszystko widoczne. Następnym razem poprawimy się.
 
Reakcje
11 1 0
#47
Dzięki za cenne uwagi. :)
W ostatniej chwili jak już mieliśmy gotowy układ wyleciały dwa moduły. To wszystko co na szybko udało się zrobić. Widząc nowy układ także ubolewaliśmy że, nie będzie wszystko widoczne. Następnym razem poprawimy się.
A można poprosić grafikę przedstawiającą pierwotny układ z tymi dwoma wyrzuconymi modułami?
 

matej

Moderator Grupy TMM
Zespół forum
FREMO Polska
T M M
Reakcje
147 5 0
#49
...ale następnym razem pomyślcie:niepewny:, aby układ makiety był bardziej przyjazny dla odwiedzających:mamdola:, ze względu na to, że gdy jechał pociąg ze Śniadowa w kierunku Ludwikowic przez Oświęcim i chciało go się bliżej oglądać, to było trzeba obiegać całą makietę. A i Soplicowo, Rybno itp. nie było dostępne dla odwiedzających gości.:sick:
Organizatorów determinowała dostępność miejsca, choć hala wydaje się duża, ale trochę powierzchni zajęła kolejka parkowa. Pamiętać też trzeba, że muszą być na takiej imprezie zachowane szerokości przejść. Ale uwagi Twoje są jak najbardziej trafne. Ja dodatkowo zamieniłbym miejscami stację techniczną Solecko (moją) i pętlę Mazowsze. Na Solecku jestem w stanie przechować 6-7 składów rozkładowych, a w układzie który był, to pierwszego dnia imprezy jak stały 3 pociągi to było dobrze. Drugiego dnia już pojawiły się pozarozkładowe :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#50
Drugiego dnia już pojawiły się pozarozkładowe.
Między innymi moje, o czym niżej. :)
Dołączam się do gratulacji. Impreza bardzo fajna i co najważniejsze, z bardzo sympatyczną atmosferą. W sobotę organizatorzy namówili mnie na pokazanie następnego dnia paru swoich modeli w ramach nieplanowych jazd. Dzięki życzliwości kolegów w niedzielę miałem okazję "przewietrzyć" dwa składy. Wybrałem dwa pociągi Trans Europ Express: francuski "Le Capitole" i hiszpański "Catalan Talgo". Z przyjemnością stwierdziłem, że trochę egzotyczne składy wzbudziły zainteresowanie zwiedzających. W tym miejscu chciałem jeszcze raz podziękować kolegom za miłe zaproszenie i życzliwą pomoc w uruchomieniu moich pociągów, bo sam nie mam (jeszcze?) fredów, a lokomotywy nie są odpowiednio zaprogramowane. Zrobiłem kilka zdjęć, które zamieszczam niżej.

IMG_1899a.JPG
IMG_1900a.JPG
IMG_1904a.JPG
IMG_1905a.JPG
IMG_1914a.JPG
IMG_1917a.JPG
IMG_1919a.JPG
IMG_1920a.JPG
IMG_1935a.JPG
IMG_1936a.JPG
IMG_1944a.JPG
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.501 33 3
#51
także ubolewaliśmy że, nie będzie wszystko widoczne
Trzeba było dać ogłoszenie, że należy wziąć ze sobą lornetki teatralne ;) No a jak biegłem oglądać jadący pociąg z moimi chłopakami (młodszy 4 lata), oczy wlepione przede wszystkim w jadący skład, ale długi, o, przejeżdża przez las, zakręt, patrzcie, przejazd kolejowy, o cholera, barierki :D
Gdyby udało się następnym razem ustawić makietę tak, że można ją obejść, byłoby to wygodniejsze.
Ale!
To szczegół. Gratulacje dla organizatorów, wreszcie odbyło się tego typu spotkanie w stolicy, w dodatku ten wynajęty autobus dowożący do przejażdżki pociągiem specjalnym, duża liczba sponsorów (Byś? Po reformie śmieciowej już zapomniałem, że ta firma istnieje), obecność ekipy z TV publicznej, a, no i zaparkować pod budynkiem się dało :) Jedna rzecz, może wam na to nie pozwolili, ale przydałby się potykacz ze strzałką "wystawa makiet kolejowych wejście". IMHO.
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#54
W imieniu całej ekipy Wąskotorowej Kolei Polowej dziękujemy organizatorom za możliwość zaprezentowania tego niszowego hobby .
Mamy nadzieję że spotkamy się za rok na imprezie co najmniej na takim poziomie jak to było teraz , i mimo że to pierwsza impreza to śmiało można napisać, że jeśli będzie będzie miała charakter rozwojowy to ma dużą szansę stać się jedną z lepszych imprez tego typu w kraju .
Szkoda tylko, że ze względu na dużą frekwencję nie mogliśmy dokładnie obejrzeć wszystkiego , a było co oglądać i podziwiać .
Wszystkich pozdrawiamy serdecznie .:)
 
Reakcje
11 1 0
#57
Organizatorów determinowała dostępność miejsca, choć hala wydaje się duża, ale trochę powierzchni zajęła kolejka parkowa. Pamiętać też trzeba, że muszą być na takiej imprezie zachowane szerokości przejść. Ale uwagi Twoje są jak najbardziej trafne. Ja dodatkowo zamieniłbym miejscami stację techniczną Solecko (moją) i pętlę Mazowsze. Na Solecku jestem w stanie przechować 6-7 składów rozkładowych, a w układzie który był, to pierwszego dnia imprezy jak stały 3 pociągi to było dobrze. Drugiego dnia już pojawiły się pozarozkładowe :)
Właśnie słyszałem tę rozmowę, cytuję: ,,możemy po chłopsku wieczorem zamienić pętlę z moją stacją techniczną (chodzi o SOLECKO - mój dop.)."
No dobra OK, ale jak byście postawili pętle w miejscu stacji technicznej, to by było małe przejście dla publiczności (gości).

A w sobotę zdarzyło się nawet, że na Solecku stało 5 składów.

Andrzej Harassek Nawet nie wiedziałem, że jest TALGO w modelu :eek:
 
Reakcje
11 1 0
#58
Organizatorów determinowała dostępność miejsca, choć hala wydaje się duża, ale trochę powierzchni zajęła kolejka parkowa. Pamiętać też trzeba, że muszą być na takiej imprezie zachowane szerokości przejść. Ale uwagi Twoje są jak najbardziej trafne. Ja dodatkowo zamieniłbym miejscami stację techniczną Solecko (moją) i pętlę Mazowsze. Na Solecku jestem w stanie przechować 6-7 składów rozkładowych, a w układzie który był, to pierwszego dnia imprezy jak stały 3 pociągi to było dobrze. Drugiego dnia już pojawiły się pozarozkładowe :)
Między innymi moje, o czym niżej. :)
Dołączam się do gratulacji. Impreza bardzo fajna i co najważniejsze, z bardzo sympatyczną atmosferą. W sobotę organizatorzy namówili mnie na pokazanie następnego dnia paru swoich modeli w ramach nieplanowych jazd. Dzięki życzliwości kolegów w niedzielę miałem okazję "przewietrzyć" dwa składy. Wybrałem dwa pociągi Trans Europ Express: francuski "Le Capitole" i hiszpański "Catalan Talgo". Z przyjemnością stwierdziłem, że trochę egzotyczne składy wzbudziły zainteresowanie zwiedzających. W tym miejscu chciałem jeszcze raz podziękować kolegom za miłe zaproszenie i życzliwą pomoc w uruchomieniu moich pociągów, bo sam nie mam (jeszcze?) fredów, a lokomotywy nie są odpowiednio zaprogramowane. Zrobiłem kilka zdjęć, które zamieszczam niżej.

Zobacz załącznik 593197 Zobacz załącznik 593198 Zobacz załącznik 593199 Zobacz załącznik 593200 Zobacz załącznik 593201 Zobacz załącznik 593202 Zobacz załącznik 593203 Zobacz załącznik 593204 Zobacz załącznik 593205 Zobacz załącznik 593206 Zobacz załącznik 593207
Właśnie słyszałem tę rozmowę, cytuję: ,,możemy po chłopsku wieczorem zamienić pętlę z moją stacją techniczną (chodzi o SOLECKO - mój dop.)."
No dobra OK, ale jak byście postawili pętle w miejscu stacji technicznej, to by było małe przejście dla publiczności (gości).

A w sobotę zdarzyło się nawet, że na Solecku stało 5 składów.

Andrzej Harassek Nawet nie wiedziałem, że jest TALGO w modelu :eek:
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
#59
Co mnie miło zaskoczyło po oglądnięciu powyższego filmiku, to mnogość odcinków dwutorowych i rozmach stacji (Solecko) -coś, czego na poprzednich filmach z imprez "okiem kolegi Jacka" nie zauważyłem.
Chciałbym koledze przy okazji podziękować koledze za wrzucanie tych jego relacji, gdyż dla mnie to jedyny sposób na "odwiedzenie" imprez krajowych. Pozdrawiam
 

matej

Moderator Grupy TMM
Zespół forum
FREMO Polska
T M M
Reakcje
147 5 0
#60
Co mnie miło zaskoczyło po oglądnięciu powyższego filmiku, to mnogość odcinków dwutorowych i rozmach stacji (Solecko) -coś, czego na poprzednich filmach z imprez "okiem kolegi Jacka" nie zauważyłem.
Ta stacja z rozmachem po drodze, to był Oświęcim. Solecko to stacja techniczna.