• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Giełda Warszawa – Giełda Modelarska Stacja Muzeum (dawne Muzeum Kolejnictwa)

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#5
A ja uważam, że muzeum niech się zajmie swoimi eksponatami, a pierwszą niedzielę miesiąca pozostawi w spokoju, od zawsze to termin giełdy katowickiej.
 
D

Docteur

Gość
#6
Już widzę te tłumy chętnych, walących w niedzielny poranek 300 kilometrów z Warszawy do Katowic na giełdę. Bez komentarza.
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
#9
Gielda gieldą, moze powstanie nowa swiecka tradycja, ale ta Pm36 z plakatu to jednak wspaniała lokomotywa. Moglby w koncu jakis producent wykonac taki model.
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
#11
Wydaje mi sie, ze ciezko tu mowic o jakiejs konkurencji, bo odleglosc miedzy miastami jest spora i nie sadze, ze tlumy chetnych beda sie przemieszczac zwlaszcza w zime. Kazda inicjatywa, ktora daje mozliwosc na spotkanie pasjonatow jest dobra.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#12
Może za chwilę się okaże że mam jakąś depresję maniakalną, ale przypomnijcie mi czym powinno się zajmować Muzeum Kolejnictwa?
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
#15
Warsztaty modelarskie w Piasecznie caly czas sie rozwijaja ... i tak trzymac;)

A co do wątku muzealnego, to kilka lat temu bylem na cyklicznej gieldzie modelarskiej w ..... Muzeum Techniki :D
 
OP
OP
corwin

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#16
Może za chwilę się okaże że mam jakąś depresję maniakalną, ale przypomnijcie mi czym powinno się zajmować Muzeum Kolejnictwa?
Propagowaniem kolejnictwa w każdej formie - modelarstwo jest znakomitym przykładem, a i miejsce na giełdę znacznie lepiej predestynowane niż Muzeum Techniki. Jak masz za oknem lokomotywy, wagony i tory to te w modelu też jakoś tam bardziej pasują. Dobrze, że ktoś w Muzeum zauważył modelarzy, może jeszcze otworzą się na wolontariuszy.

Ja trzymam kciuki.
 
Reakcje
0 0 0
#17
..., a i miejsce na giełdę znacznie lepiej predestynowane niż Muzeum Techniki. ...
Odpowiedź na pytanie: Dlaczego giełda jest organizowana przez Warszawski Klub Modelarzy Kolejowych w Muzeum Techniki a nie w Muzeum Kolejnictwa jest bardzo prosta. Pierwsze giełdy WKMK organizował właśnie w Muzeum Kolejnictwa, w Sali Lustrzanej na Dworcu Głównym (kiedy to się zaczęło to musiał bym sprawdzić w dokumentach). Niestety w pewnym momencie giełdy zaczęły przeszkadzać ówczesnemu Dyrektorowi MK. Natomiast przychylnie do nich odniósł się Pan Jerzy Jasiuk Dyrektor Muzeum Techniki. I stąd od ponad 20 lat giełdy są w Muzeum Techniki. Koniec historii

Bogdan Plandowski
 
OP
OP
corwin

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#18
Odpowiedź na pytanie: Dlaczego giełda jest organizowana przez Warszawski Klub Modelarzy Kolejowych w Muzeum Techniki a nie w Muzeum Kolejnictwa jest bardzo prosta. Pierwsze giełdy WKMK organizował właśnie w Muzeum Kolejnictwa, w Sali Lustrzanej na Dworcu Głównym (kiedy to się zaczęło to musiał bym sprawdzić w dokumentach). Niestety w pewnym momencie giełdy zaczęły przeszkadzać ówczesnemu Dyrektorowi MK. Natomiast przychylnie do nich odniósł się Pan Jerzy Jasiuk Dyrektor Muzeum Techniki. I stąd od ponad 20 lat giełdy są w Muzeum Techniki. Koniec historii

Bogdan Plandowski
Czyli jak widać MK nie miało szczęścia do Dyrektorów. Może teraz coś się zmieni?
 

Darek1957

Znany użytkownik
Reakcje
1.209 0 0
#19
Moim zdaniem giełda modelarska w Pałacu Kultury organizowana w trzecią niedzielę każdego miesiąca zmierza ku upadkowi. Z miesiąca na miesiąc spada zainteresowanie tym wydarzeniem. Jest coraz mniej stoisk, a co za tym idzie coraz mniejsze zainteresowanie potencjalnych klientów. Popieram inicjatywę Corwina, trzeba coś w tym temacie zmienić. To wstyd, żeby prawie 2 milionowe miasto nie miało z prawdziwego zdarzenia giełdy modeli kolejowych lub stałych terminów spotkań modelarzy kolejowych. Może szansą na takie zmiany jest spotkanie w Muzeum Kolejnictwa?
 

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
#20
W Pekinie na giełdzie byłem raz, odbierałem od Robo ryflaka. Poszedl z synem. Za bilety zapłaciłem tyle ze taniej wyszedł by mnie kurier.
Oprócz robo jeden gość miał cos ciekawego. Reszta to jakiś szrot. Sprzedający chyba nie płacą biletów. Wiec wyglada to hak takie towarzystwo wzajemnej adoracji.
Wiec nie dziwie sie ze chyli sie ku upadkowi.
Bilet wstępu do MK tez nie tani. Jeżeli giełda ma być sposobem na zwiększenie sprzedaży biletów a nie wejściem na specjalnych warunkach to ja raczej rezygnuje. Kasę wole przeznaczyć na składkę klubowa.
Na Wolumen wejściówka chyba 2 PLN kosztuje. Tyle mogło by być.