• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Warszawa – Bielańskie Rodzinne Spotkanie z Koleją – 24-25 sierpnia 2019 r.

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.488 19 0
W końcu udało mi się znaleźć chwilę czasu i zasiąść do komputera. Poniżej kilka zdjęć. Nie za dużo, bo w przeciwieństwie do wąskotorówek w skali 1:1, na wystawach modelarskich robię mało fotek. Impreza moim zdaniem bardzo udana, dziękuję wszystkim za dobrą zabawę. Organizatorzy i uczestnicy odwalili kawał dobrej roboty. Z tego co wiem od odwiedzających mnie znajomych "cywili" to całość robiła wrażenie nie tylko na zboczolach kolejowych, ale także na normalnych ludziach. Gdybym się już na siłę miał do czegoś przyczepić, to za rok proszę o więcej striptizerek :).
 

Załączniki

OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.642 133 3
Bielańskie Rodzinne Spotkanie z Koleją 2019 jest już za nami

Zrealizowaliśmy w trakcie tej imprezy niemal wszystkie nasze założenia i plany, a w trakcie tych dwóch dni, mimo że tym razem zamiast deszczu był upał, odwiedziło nas ponad 3.000 osób

Bardzo dziękujemy wszystkim instytucjom, organizacjom, firmom i pojedynczym osobom, od których otrzymaliśmy wsparcie rzeczowe i finansowe. Pięknie dziękujemy zwłaszcza Urzędowi Dzielnicy Bielany i osobiście Panu Burmistrzowi Grzegorzowi Pietruczukowi, a także Centrum Rekreacyjno-Sportowemu Bielany, którego kadra była dostępna i pomocna przez cały czas trwania imprezy oraz w trakcie prac przygotowawczo-porządkowych.

W tym roku po bocznicy Huty ArcelorMittal Huta Warszawa jeździł skład Push-Pull, który składał się z lokomotywy Class66 (Freightliner PL) oraz SM42 (Huta Warszawa) i dwóch wagonów B i AB (PKP InterCity). Dzięki temu mieliśmy do dyspozycji na każdy przejazd 138 miejsc siedzących. Dzięki temu mimo wykonania mniejszej liczby kursów wydaliśmy prawie 900 bezpłatnych biletów. A przewieźliśmy około 1000 osób!

Wielkie podziękowania przekazujemy także Panu Grzegorzowi Moc. Jego wiedza i zaangażowanie umożliwiły dostarczenie na bocznicę EU44-008 ze spółki PKP InterCity oraz ST48 i ET25 ze Spółki PKP Cargo. Grześ niech MOC będzie z Tobą

Bezpieczeństwo przejazdów to z kolei zasługa pracowników PKP IC, którzy nadzorowali pasażerów, Panów Jarosława Gackiego oraz Andrzeja Bębenkowskiego, oraz Pracowników Firmy Spectra, którzy nadzorowali zarówno dostęp dla autobusów, które kursowały co 30 min, jak i czuwali nad uczestnikami na samym Radiowie.

Dziękujemy firmom Byś, Holdmar, Cegielnia Plecewice, Grupa Zarmen, Olmet, Zarząd Transportu Miejskiego, Grupa Spektra.
Spółkom kolejowym czyli PKP Cargo, PKP InterCity, PKP PLK – z Bezpiecznym Przejazdem, Urzędowi Transportu Kolejowego z Kolejowym ABC, Najsilniejszym czyli Freightliner PL, Szybiej Kolej Miejska w Warszawie oraz Stacji Muzeum, Parowozowni Skierniewice, Kotebi, MLK Model, Freon, PikArt, ROBO, Miniaturowej Kolei ks. Janusza Grygiera, kolegom z wystawą samochodów, którzy w tym roku zaprezentowali się z Samochodową Makietą Modułową i w znacznie większym gronie – to jest słuszna droga Panowie!.

Nie sposób wymienić wszystkie kluby i uczestników, którzy przybyli z makietami i taborem. Wszystkim jesteśmy wdzięczni za obecność i pomoc, ale chcemy wyróżnić:

OKMK Piętrusek, który poza makietą przywiózł symulator jazdy EN57.

Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej oraz ich drezynę wąskotorową na torach patentowych, po których można było się nią przejechać.

Toruńską Makietę Klejową dzięki, której mieliśmy łączność na makiecie oraz Klub Sympatyków Kolei z Wrocławia, którzy zapewnili DCC.

Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej oraz Grzegorza, który był kierowcą wesołego IKARUSA

Pracowników Huty Warszawa, bez których nie wyobrażamy sobie działań na terenie bocznicy na Radiowie.

Kolejna edycja przyniosła nowe doświadczenie i sprawiła że organizacja idzie nam coraz lepiej. Większość zapewne nie uwierzy ale już rozpoczęły się pierwsze prace nad organizacją imprezy przyszłorocznej, która na pewno się odbędzie!

Raz jeszcze wszystkim Wam bardzo dziękujemy.

Mamy nadzieję, że Wam również się podobało i uda nam się spotkać w przyszłym roku!


Ekipa MSMK
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Impreza super i w przyszłym roku na pewno też będę.
Raczej Pull-Pull ;), bo pchania lokomotywą z tyłu i sterowania z kabiny na czole tam chyba nie było. Ja słyszałem, jak SM42 sama ciężko pracowała przy ciągnięciu składu z powrotem do Radiowa.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
W imieniu kolegów z działu samochodowego także dziękuję za możliwość zaprezentowania naszych prac. W przyszłym roku przyjedziemy także, może nawet w większym gronie... :)
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
Ja również bardzo chciałbym podziękować za tak wspaniałą imprezę. Jako przyjaciel MSMK obserwowałem pracę Kolegów nad tym aby Spotkanie Bielańskie było tak niezwykłe. Kłaniam się Wam nisko.
Przy okazji i przed moją partią zdjęć chciałbym też pokazać niezwykłego gościa, który co prawda nie wjechał na główne szlaki ale mam nadzieję, że to zrobi niedługo. Rzuciłbym się na niego ale jeszcze jest poza zasięgiem mojego portfela. Jako, że jeżdżę często takim (tylko w innych barwach) do pracy bardzo się ucieszyłem, że powstała taka forma. Może w przyszłości, kiedy uda się opracować jakąś tańszą metodę produkcji, będę mógł sobie na taką przyjemność pozwolić.
Boję się jedynie aby pod żadnym pozorem nie powstał model spalinowej Gamy. Tak lubię tę lokomotywę, że mógłbym w zapomnieniu wziąć kredyt. Robo coś przebąkiwał na ten temat ale może żartował....
ELF 1.jpg

ELF 2.jpg

ELF 3.jpg

PS Zdjęcia specjalnie nieostre abyście się Miłośnicy nowej kolei nie zakochali :p
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.642 133 3
Drodzy uczestnicy mam prośbę. Każdy kto posiada zdjęcia (już tutaj były prezentowane) taboru FPL niech wyśle je na adres klaudia.brzeska@oksuper.pl oraz napisze że wyraża zgodę na ich publikację.

Oczywiście w modeli na makiecie też ;)

Z góry wszystkim bardzo dziękuję ;)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.642 133 3
Nie, ma oni będą to na bieżąco sprawdzać. Pewnie jak w krótkim czasie będzie ich sporo to fajne galerie mogą powstać.

Pamiętajcie zdjęcia modeli z makiety też ;)
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.642 133 3
Tak zdjęcia z imprezy ;)
Jak będzie wrzucać coś w media społecznościowe to oznaczajcie je #BRSzK dzięki ;)
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
Dla mnie te filmy z poziomu drogi czy toru to największa frajda.
Kiedyś, podczas rozmów z Pawłem Piotrem czy Tomkiem K będąc oddelegowanym do pracy w nastawni, ci wspaniali Nauczyciele mówili (w wersji przyswajalnej brzmiałoby to tak): Czerwona czapka dyżurnego to nie tylko atrybut władzy na stacji ale i świadectwo odpowiedzialności za bezpieczeństwo ruchu. Należy dążyć aby rozkład jazdy był przestrzegany, a pociągi nie były zatrzymywane nieplanowo przed semaforem wjazdowym. W tym roku dużo było nieplanowych zatrzymań.
Nie wiem jak inni ale ja czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg:love:
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.642 133 3
Witajcie,
Kolejna prośba. Osoby, które mają zdjęcia i filmy z imprezy z hali i zgodzą się na udostępnienie ich Jakubowi Kuleckiemu, żeby mógł je wykorzystać w kolejnych odcinakach "Po kolei z Kuleckim" - chodzi o odcinki, które będą m.in o tej imprezie - proszone są o przesłanie zdjęć oraz linków do filmów na adres kulecki@msmk.com.pl i jednocześnie piszcie że wyrażacie zgodę na wykorzystanie materiałów na cele odcinków, w których będzie mowa o #BRSzK ;)

Pozdrawiam
Artur
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.642 133 3
Przy okazji imprezy powstają modele dla naszych Sponsorów. W zeszłym roku powstały śmieciarki firmy Byś, które można było zobaczyć na makiecie.W przyszłym roku będzie można szukać modeli naszych dwóch kolejnych sponsorów:
Firmy ZARMEN - wykonanie SAW Model
Huty Warszawa - wykonianie DarekW - tutaj model czeka jeszcze na świecące koguty.
modele poniżej ;)

DSCF4913 (1).JPG DSCF4914 (1).JPG DSCF4915 (1).JPG DSCF4916 (1).JPG DSCF4917 (1).JPG
WhatsApp Image 2019-09-02 at 15.29.34(1).jpeg WhatsApp Image 2019-09-02 at 15.29.34(2).jpeg WhatsApp Image 2019-09-02 at 15.29.34.jpeg