• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Warszawa – Bielańskie Rodzinne Spotkanie z Koleją – 24-25 sierpnia 2019 r.

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#61
Sun71..., no bady is perfect. W rozkładach szlak "Wwa Podskarbińska" - "Warszawa Rembertów" ( nie mylic z Wwa Podskarbińska - Wwa Antoninów - Wwa Rembertów czyli l.k. nr 2) ma jedno "S" czyli blokada wieloodstępowa jednokierunkowa. A, że jeden zmieni osygnalizowanie a drugi się zamota, bo ma miliard innych spraw typu osoby pracujące w torach (szczególnie Rembertów lub Otwock) krzaki i w nich pijaki lub inne okoliczności to chyba sam rozumiesz....

Poza tym, czy ja coś o taborze pisałem?? Dadzą Impulsa to będzie Impuls, dadzą Elfa to będzie Elf, a jak dadzą 14 WE to będzie BANAN na mej twarzy :cool::cool::cool:

Pozdrawiam,...
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#63
Pawle, ze swej strony mogę powiedzieć, że PLKa opóźniła skład SKMki i był zonk..., ale może tak miało wyjść (bo bym nie sklecił tej formy wyrazu artystyczego niskiego lotu).
Poza tym więcej Ci nie napiszę, bo zwyczajnie mogło mi umknąć lub za długo siedziałem na 1:1... i mnie ominęło...

Pozdrawiam,...
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.501 33 3
#64
Żadnych krytycznych uwag.
A proszę, ja mam dwie :)

1. Szwagier pobrał bilety na ostatni kurs pociągu do Jelonek, a tym co usłyszał pochwalił mi się dopiero post factum, otóż jedziemy niespiesznie z Radiowa, 15km/h, mijamy już coraz mniej, ale nadal zalatującą smrodem Górę Śmieciową, jedziemy lasem, borem, to już Kampinos, czy jak, niemożliwe, no i nagle zatrzymujemy się. Co jest, kurde? Po krótkiej chwili zuruck. Ja rozdziawiłem gębę ze zdziwienia i dopiero wówczas szwagier raczył był łaskawie podzielić się zasłyszaną tajemnicą, iż ten ostatni pociąg jedzie w krótszej relacji i nie dojeżdża do Jelonek. Dla mnie to bez sensu, nie było takiej informacji podanej a autobusie do Radiowa, jazda "do lasu" i z powrotem to popelina. Coś się widocznie zdarzyło, ale ja osobiście byłem bardzo rozczarowany. Do lasu jadę rowerem, a nie pociągiem.
Może za rok uda mi się dojechać tą trasą do Jelonek.

2. Mój młodszy syn bardzo chciał posterować modelami pociągów, niestety od x Grygiera ku memu wielkiemu zdziwieniu dowiedziałem się, że ten, o, chłopiec siedzący za pulpitem jest "szefem" interesu i tylko on steruje lokomotywami. A mówimy tu o kolejce wielkości G, czy L, czy jak to tam się nazywa, z torami rozłożonymi na podłodze hali, więc nie grozi nam jakieś spektakularne wykolejenie i uszkodzenie delikatnej infrastruktury makiety. Uważam zatem za zupełne nieporozumienie i brak wyczucia sytuację, że jakiś 10-latek steruje makietą, przez co dzieci w podobnym wieku wyobrażają sobie, że one za chwilę zajmą jego miejsce, podchodzą, ustawiają się w kolejkę, a tu niestety czeka je przykre rozczarowanie. Zapytuję więc: czy to jest impreza dla gości tej imprezy, czy dla właścicieli makiet i ich rodzin? Ksiądz zobaczył zatem moje plecy bez uduchowionego pożegnania, na szczęście łzy synka obeschły po kilkuminutowej jeździe modelem ciężarówki z firmy Byś.

Pomimo tych dwóch IMHO nieprzyjemnych potknięć, Organizatorom należą się wielkie podziękowania i szacunek za organizację całości, bo i makiety na hali były, i wystawa taboru 1:1 + przejazdy pociągiem były, i drezynka z Piaseczna była, no i dogadać z ZTM autobus to też orzech do zgryzienia, etc.; organizacja tego wszystkiego była olbrzymim wyzwaniem. Brawo i z mojej strony - do zobaczenia za rok.
 

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
#65
/…/
ps. a jutro "ogryzek" pozostały z S2... PKP PLK zamknęła jeden z torów na warszawskiej średnicy i jest bajzel...
Jeszcze nie ma bajzlu, ale jutro już będzie. Do zobaczenia w tejże linii :)

Ja dopiero dziś znalazłem chwilę, żeby wrzucić coś od siebie z piątkowego rozkładania makiet.
 

Załączniki

OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.646 133 3
#66
Co do relacji:
W autobusie nie musi być informacji jak kursuje pociąg, ponieważ na pociąg należało pobrać bilety. Bilety pobierało się ba hali CRS. Bilety były wprowadzane do systemu i konduktor podczas sprawdzania biletu przez aplikację wiedział czy dany bilet był już np.: wykorzystany.

Poniższa informacja była umieszczona:
-na głównych drzwiach do CRS.
-na tablicy informacyjne zaraz po wejściu na halę.
-przy stanowisku gdzie wydawane były bilety.
-na stronie wydarzenia na FB.
-w tym wątku na forum.

Zakładam że jechałeś bez biletu a że zapewne nie były wydane wszystkie bilety to konduktor Cie wpuścił.

Co do sytuacji nr 2 nie potrafię odpowiedzieć.

Dziękujemy również za słowa uznania.


1566768179401.png
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#72
ten ostatni pociąg jedzie w krótszej relacji i nie dojeżdża do Jelonek.
Poniższa informacja była umieszczona:
-na głównych drzwiach do CRS.
-na tablicy informacyjne zaraz po wejściu na halę.
-przy stanowisku gdzie wydawane były bilety.
-na stronie wydarzenia na FB.
-w tym wątku na forum.
No właśnie, już w sobotę zastanawiałem się, co oznacza ten tajemniczy pociąg do WAT - teraz już wiem. A myślałem, że to miał być wjazd na jakąś bocznicę WAT... ;)
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.501 33 3
#76
Ano stoi, że do WAT, ja tego rozkładu niestety nie widziałem, pomimo że był w tylu miejscach, po prostu sobie tym głowy nie zaprzątałem, podniecony informacją tu na forum, że na Jelonki pojadę, więc to mój szwagier jest winny :cool:

<
Zakładam że jechałeś bez biletu
>
Ależ nie, oto mój bilet:

bilet.jpeg


są "Jelonki", ale teraz już wszystko jasne.

Aha, ku pewnej jasności, mój syn nie ma 10 lat, lecz 5, stąd te łzy.

Ale tak jak napisałem, ogólnie impreza była świetnie zorganizowana (y), no i wspaniale, że autobus zatrzymywał się też na Młocinach (y), bo stamtąd wróciliśmy metrem do domu zamiast pedałować spod hali na Wawrzyszew.
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.646 133 3
#77
Niestety bilety wydrukowali nam omyłkowo wszystkie z Jelonkami. W przyszłym roku będzie lepiej ;)
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#79
Artur, tak czy siak miło było poznać w realu, choć mnie osobiście wciągnęło z oczywistych względów 1:1.

Pozdrawiam i do zobaczenia,...

ps, a Baku jak zwykle szalał IKARUSem
kostucha.gif
kostucha.gif
kostucha.gif
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.646 133 3
#80