• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

WARS - zdjęcia z archiwum

tcy

Znany użytkownik
Reakcje
61 0 0
#1
W związku z 65-leciem przedsiębiorstwa WARS, na ich stronie pojawiły się materiały z archiwum.

hist_201_000.jpg



hist_201_013.jpg



hist_201_014.jpg



hist_201_015.jpg



hist_201_012.jpg



hist_201_016.jpg



hist_201_017.jpg



hist_201_001.jpg



hist_201_002.jpg



hist_201_003.jpg



hist_201_004.jpg



hist_201_005.jpg



hist_201_006.jpg



hist_201_007.jpg



hist_201_008.jpg



hist_201_009.jpg



hist_201_010.jpg



hist_201_011.jpg
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.210 8 0
#4
Przebudowa zbudowanego w ostrowskich ZNTK-ach na wagon bufetowy.
Zapewne, niewielu forumowiczów pamięta takie składy. A WARS-y w malowaniu kremowo/niebieskim - to już pewnie tylko ja ;)
 

Załączniki

OP
OP
tcy

tcy

Znany użytkownik
Reakcje
61 0 0
#6
Pierwszy egzemplarz wagonu 2 kl. z miejscami do leżenia Bcwxz typu 110A 51 51 59-80 000-9
fotografie PAP/Zbigniew Staszyszyn
"Poznań, 1969-10-25. Na zamówienie Przedsiębiorstwa - Wars Fabryka Wagonów Zakładów - H.Cegielski w Poznaniu wykonała dwa nowoczesne wagony drugiej klasy przystosowane do obsługi dalekobieżnego i międzynarodowego ruchu turystycznego, tzw. kuszetki. Wagony te wykonane zostały wyłącznie z materiałów i urządzeń produkcji krajowej w oparciu o opracowania specjalistów Centralnego Biura Konstrukcyjnego Przemysłu Taboru Kolejowego w Poznaniu przy współpracy konstruktorów z HCP."

pap_19691025_07C.jpg



pap_19691025_07A.jpg



pap_19691025_07E.jpg



pap_19691025_07B.jpg
 

CytriCo

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Przebudowa zbudowanego w ostrowskich ZNTK-ach na wagon bufetowy.
Zapewne, niewielu forumowiczów pamięta takie składy. A WARS-y w malowaniu kremowo/niebieskim - to już pewnie tylko ja ;)

Bardzo interesujące. Nie widziałem nigdy zdjęcia tego wagonu i nawet nie byłem pewien jego istnienia. W filmie " Pociąg do Hollywood" Katarzyna figura gra bufetową właśnie w podobnym wagonie przypominającym zwężaka 1A, gdzie są przedziały siedzące i przedział bufetowy ( stojący). To może być wagon tego typu. Dużo takich było?
Muszę przyznać że 1 raz słyszę o kremowo-niebieskim malowaniu Warsów. Są jakies fotki?
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.210 8 0
#9
Nie widziałem nigdy zdjęcia tego wagonu i nawet nie byłem pewien jego istnienia
Były. Na potwierdzenie - skany z "Katalogu wagonów osobowych" z 1974 roku.
Przy okazji małe sprostowanie - zamieszczone wcześniej zdjęcie przedstawia wagon typu 108 (AJK) a nie 8A. Tak się zdarza jak człek się śpieszy ;) Przepraszam.
Dużo takich było?
Niestety, nie wiem ile wagonów zostało przebudowanych. Nie dotarłem do żadnych statystyk ilości budowanych/przebudowywanych wagonów osobowych w ostrowskich ZNTK-ach (a szkoda). Z pewnością pomoże Krzysiek Koj.
Muszę przyznać że 1 raz słyszę o kremowo-niebieskim malowaniu Warsów. Są jakies fotki?
:)
Wagony w tym malowaniu, dedykowane były jako "doczepka" do wagonów motorowych.
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#10
O wagonach przedziałowych w malowaniu kremowo-niebieskim już kiedyś było na forum. Było stosowane, chyba dość krótko, do pociągów ekspresowych, prowadzonych wagonami SN61. Sam takim jechałem w połowie lat 1960-tych z Warszawy do Gdańska, ale nie pamiętam, czy był w składzie bar - bardzo prawdopodobne, że tak. A zdjęcie "Beroliny" zestawionej z takich wagonów było gdzieś na forum, też możliwe, że w składzie był bar, ale fotka jest pod takim kątem, w dodatku z góry, że trudno to stwierdzić.
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.210 8 0
#14
O wagonach przedziałowych w malowaniu kremowo-niebieskim już kiedyś było na forum. Było stosowane, chyba dość krótko, do pociągów ekspresowych, prowadzonych wagonami SN61.
Jeden z przebudowanych wagonów 108A na wagon z przedziałem bufetowym (108AJK) w rzadko spotykanym malowaniu.
Fotka wykonana na terenie ostrowskich ZNTK-ów (lata 60).
 

Załączniki

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
874 9 4
#18
Może nie jest to najlepsze miejsce ale nie chce zakładać oddzielnego tematu. Od 16 września wracają wagony Wars (WRnouz!) do pociągów:
IC Pobrzeże, TLK Gałczyński, TLK Rybak i TLK Janusz Korczak:)
 

Podobne wątki