• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagony

OP
OP
Walter Rusin
Reakcje
45 1 5
#23
Wagon miał być, potem się data wydania przesuwała, przesuwała a cena rosła. Jak do tej pory to cisza :) Mam zamówione dwa gotowe ale jak do tej pory nic w temacie się chyba nie ruszyło.
 
Reakcje
54 0 0
#26
Mam pytanie, czy wagony jakie pojawiły się jako nowości 2017 w H0e od Tilliga w tym katalogu: https://www.tillig.com/dateien/Unternehmen/LogIn Fachhändler/Prospekte/TILLIG-Schmalspur-NH2017a.pdf (na dole strony 4 i okładce tytułowej) można uznać za konstrukcje znane z torów PKP?
wątpię, bo akurat w tle na okładce zaraz za nimi jest ich oryginał (Schienencabrio 99-03-90) z Harzer Schmalspurbahnen. Tego typu wagonów było 15 i wszystkie były produkowane i używane tylko w Niemczech.
 
Ostatnio edytowane:

Mateusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#28
Kilka lat temu zakupiłem okazyjnie takie wagony Liliputa jak na zdjęciach. Czy coś takiego lub w miarę podobnego jeździło kiedyś na jakiejś kolejce w Polsce? Zastanawiam się nad ich spolszczeniem i nie wiem czy ma to jakikolwiek sens.
art_31011_1224.jpg
art_31013_1221.jpg
 

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#31
Swego czasu kolega @Mafia, chyba w dziale waskotorowym taborze napisał, że w Sochaczewie do dnia dzisiejszego stoi wagon platforma 3-osiowa, z wytrworni Essling. Na dodatek taki wagon jest produkowany w modelu przez firmę Bemo. Trzeba zlikwidować mu tylko ławę pokrętną i bedzie model polskiego wagonu. Kolega rownież wspomniał ze innych wagonów 3-osiowych z tej wytwórni u nas raczej nie było. A czy były z innej ? Wielce prawdopodobne. Aczkolwiek musi ktoś to jeszcze przed nami odkryć :)
 

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.492 19 0
#32
Zgodnie z moją wiedzą na dzień dzisiejszy nie ma sensu przerabiać tych wagonów na PKP.
 

Mateusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#33
Czy na forum ktoś jest w posiadaniu zdjęć jakichkolwiek 3 osiowych węglarek i platform? Jeśli moje wagony nie mają konkretnych odpowiedników na PKP, to może znajdą się choćby podobne, których oznaczenia dały by wzór do zrobienia kalek.
Przewaliłem wszystkie książki jakie mam w domu i niestety nie znalazłem żadnego zdjęcia wagonu 3 osiowego.
 

Podobne wątki