• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A/609A/209C

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
A ja mam takie małe pytanko techniczne w temacie wagonów 112A a konkretnie o typ 112Af, czy ktoś dysponuje wiedzą jakiej szerokości były okna w przedsionkach i w toalecie w tym typie? Może jakieś zdjęcie?
 

Kriz8

Aktywny użytkownik
Reakcje
408 5 3
W bieżącym (lutowym) numerze Świata Kolei jest drobna wzmianka na ten temat (w artykule o wagonach typu 112Ag). Bodajże jest to 500 mm. Należy pamiętać, że wagony typu 1112Af miały jeszcze podwiniętą krawędź pudła (ostoja wewnętrzna).
 

kolejowy Marwin

Znany użytkownik
Reakcje
70 0 0
Ja dysponuję tylko wiedzą o wagonach typu 112Ag, więc nie wiem czy komuś się przyda, ale podam te wymiary do tego typu Ag (w 112Af może były takie same, ale nie jestem pewien):
-okno w toalecie 800mm
- w przedsionkach niestety nie wiem, ale wiem, że drzwi wejściowe do wagonu miały 749mm
- okna w przedziałach miały 1200 mm szerokość, a sam przedział 2113 mm.
- szerokość korytarza to 710mm.
Co ciekawe wagony typu 112Ag były pierwszymi wagonami 1klasy na PKP, które miały niezaokrągloną dolną krawędź bocznych ścian nadwozia i zewnętrzne ostojnice. Zdecydowanie odróżniało je to od wcześniejszych jedynek typu 112Ad i 112Af.
:)
[DOUBLEPOST=1488488094][/DOUBLEPOST]O widzę, że Kriz8 mnie trochę wyprzedził, ale też myślę, że w przedsionku będzie to około 500mm.;)
 

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
Na facebooku Robo podało następującą informację:
wagony 112A (igreki) zostały wyprzedane
Chciałem poinformować, że dzisiaj zostały wyprzedane ostatnie sztuki wagonów typu 112A. Jest jeszcze szansa na ich zakup w sklepach modelarskich. Obecnie nie planujemy wznowienia produkcji tych modeli.
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
... i ta informacja spowodowała chyba, ze przejrzałem w końcu dokładniej wątek o 112a ..... i zrozumiałem na podstawie wielu opinii i zaprezentowanych zdjeć, ze warto byłoby to mieć w swojej kolekcji. :)
Słowem lepiej późno niż wcale ;)
 

Marcin

Użytkownik
KKMK
Reakcje
14 0 0
... i ta informacja spowodowała chyba, ze przejrzałem w końcu dokładniej wątek o 112a ..... i zrozumiałem na podstawie wielu opinii i zaprezentowanych zdjeć, ze warto byłoby to mieć w swojej kolekcji. :)
Słowem lepiej późno niż wcale ;)
Ja kupiłem je już jakiś czas temu w Modelmani a teraz po tej wiadomości jeszcze bardziej jestem utwierdzony że to była bardzo dobra decyzja zwłaszcze że zakupiłem je za około 2/3 normalnej ceny.
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
655 29 5
... i ta informacja spowodowała chyba, ze przejrzałem w końcu dokładniej wątek o 112a ..... i zrozumiałem na podstawie wielu opinii i zaprezentowanych zdjeć, ze warto byłoby to mieć w swojej kolekcji. :)
Słowem lepiej późno niż wcale ;)
Zwłaszcza, że te wagony świetnie pasują do różnych lokomotyw, zarówno do piko, jak i SM. W temacie mój tabor masz zaprezentowane je z PIKO SU45-100 oraz z SM EU07-433. To naprawdę super wagony, ale chyba w sklepach można kupić tylko w malowaniu IC, bo w TLK się już chyba wyprzedały...
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
Ja kupiłem je już jakiś czas temu w Modelmani a teraz po tej wiadomości jeszcze bardziej jestem utwierdzony że to była bardzo dobra decyzja zwłaszcze że zakupiłem je za około 2/3 normalnej ceny.
Aż mnie korci żeby zapytać jaka to była cena? ;)

Zwłaszcza, że te wagony świetnie pasują do różnych lokomotyw, zarówno do piko, jak i SM. W temacie mój tabor masz zaprezentowane je z PIKO SU45-100 oraz z SM EU07-433. To naprawdę super wagony, ale chyba w sklepach można kupić tylko w malowaniu IC, bo w TLK się już chyba wyprzedały...
.... to wracam do dalszego przeglądania forum :D
 

The Tulip

Aktywny użytkownik
Reakcje
23 2 0
Dziś kupiłem robo wagony. Chciałem puścić synkowi i na torach piko r2 się wykoleił. :(
[DOUBLEPOST=1490440206][/DOUBLEPOST]Ale śliczne są. Widać dla nich to za ostry skręt.
 

Załączniki

Marcin

Użytkownik
KKMK
Reakcje
14 0 0
Dziś kupiłem robo wagony. Chciałem puścić synkowi i na torach piko r2 się wykoleił. :(
[DOUBLEPOST=1490440206][/DOUBLEPOST]Ale śliczne są. Widać dla nich to za ostry skręt.
Bo do promieniu r2 one raczej nie są przystosowane. Od promieniu r3 jeżdźą - przynajmniej u mnie po drobnym przygotowaniu wagonów jeżdźą bez problemu.
 

Marcin

Użytkownik
KKMK
Reakcje
14 0 0
Ja miałem na początku problemy na łukach r3 ale po zamianie wózków w wagonie i przesmarowaniu ich łączenia wózka z ramą wagonu problem ustąpił. Natomiast wagony są przepiękne.
 

The Tulip

Aktywny użytkownik
Reakcje
23 2 0
Ano właśnie. Ja mam założone sprzegi fleischmana. I trza mocno docisnąć żeby się zlączyły. Aż gumowe wałki się uginają:)
[DOUBLEPOST=1490455812,1490455488][/DOUBLEPOST]Po jakim przygotowaniu? Co masz na myśli?
 

The Tulip

Aktywny użytkownik
Reakcje
23 2 0
Znalazł sie winowajca wykolejeń na promieniu r2. Górne elementy prądnicy na wózku są blokowane przez wystające elementy pudła.
[DOUBLEPOST=1490463358][/DOUBLEPOST]Z drugiej strony wagonu brak jest prądnicy więc w tym przypadku wagon przez promień r2 w prawo przejedzie bez problemu.
[DOUBLEPOST=1490463611,1490463267][/DOUBLEPOST]I jeśli dwa wagony zczepione nawet sprzęgami FL będą skręcać w prawo po łuku R2 i prądnice będą z prawej strony wagonu to skład przejedzie.
[DOUBLEPOST=1490465233][/DOUBLEPOST]W oryginale nie ma aż tak wystających elementów pudła. Trza będzie do żony po pilniczek do paznokci uderzyć.
 

Załączniki

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
Zrobiłem test na mojej budującej się makiecie i muszę powiedzieć, ze wagony zarówno na R2 jak i R3 Maerklina spisały się bardzo dobrze. Nie próbowałem jeszcze na pełnej prędkości ...., ale to w końcu nie Pendolino :)
Obawiałem się trochę zwrotnic, których nie lubią długie wagony Roco, ale IC Robo podobnie jak wczesniej ryflaki, pokonały je bezbłędnie.

IMG_1302.JPG
IMG_1303.JPG
IMG_1304.JPG
IMG_1308.JPG


... chyba powinienem kupić jeszcze jeden wagonik.;)
 

Podobne wątki