• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A/609A/209C

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Z tych wagonów, które jeszcze są można zestawić takie składy jak: TLK Beskidy z dwóch jedynek IC i drugiej klasy IC
Bardzo bym prosił o link do tego filmu na YT (ewentualnie tag po którym go wyszukałeś). Przejrzałem chyba wszystkie które pojawiły się po wpisaniu w wyszukiwarce TLK Beskidy (dużo tego nie ma, bo taki pociąg istnieje dopiero od aktualnego rozkładu jazdy). Czy naprawdę były to 2 x 1kl + 1kl zdeklasowana na 2kl ?
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Wielkie dzięki za link. Jeśli ktoś posiada również namiary na składy 3 lub 4 wagonowe z samymi jedynkami lub zdeklasowanymi jedynkami to proszę wklejać.

Odnosząc się do tego co napisał kolega @kolejowy Marwin to po oglądnięciu tego filmu niestety widzę, że składu TLK "Beskidy" nie da się odwzorować jedynie w oparciu o wagony od Robo. Skład posiada na końcu jeden wagon 2 klasy który nie jest zdeklasowanym wagonem 1 kl. Co do składu TLK "Morcinek" to ciężko powiedzieć czy wszystkie wagony 1kl w tym składzie są zdeklasowane na 2kl. Więc można by ewentualnie przyjąć (zresztą tak mi wynika z analizy filmu), że dwa nie są, a jeden jest. W takim wypadku wagony Robo wystarczą do skompletowania pełnego składu. Jeszcze raz dziękuję za link i zachęcam innych do poszukiwań...;):):kawa:
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
"Nowe pociągi w K-K" - moja wioska , dawno tam nie byłem, tzn. na dworcu kiedyś tętniącym życiem. Te wszystkie relacje pokazane na filmie jeździły i 20 lat temu tylko nie było to IC a zwykłe pośpieszne ;-) Kiedyś składy miały po 15 wagonów (do Świnoujścia i to było mało) a teraz mają od 3 do 5 ;-) Linia do Opola jest w rozsypce, lepiej jechać rowerem ;-) Szkoda że nie pokazano z jakimi opóźnieniami te pociągi jeżdźą.
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
zestawienie MORCINKA na PKP INTERCITY i miał on mieć trzy wagony 2 klasy
No to lipa :cry:. Tak czy siak na filmie "Morcinek" ma 3 wagony typu 112A....więc w zasadzie ....wagony od Robo dają radę. Ja w każdym razie szukam dalej. Pytanie tylko czy to ma sens...no bo w pociągu TLK na 3 wagony 2 wagony 1kl to trochę dużo, no ale może tak bywało...:niepewny:
 
Reakcje
70 0 0
To może właśnie dobrze, że tak bywało, bo stworzony skład nie będzie z księżyca. Nie wzorujesz się na planowanym, a rzeczywistym zestawieniu, które miało miejsce w realu. Nie pamiętam czy już o tym pisałem, ale pociągi kolonijne były zestawiane z "jedynek" w barwach IC.:)
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Tak dokładnie. Dlatego YT jest dla mnie ważnym źródłem informacji. Co do tego TLK "Morcinek" pozostaje tylko pytanie, czy te 3 wagony 112A formalnie stanowiły w tym pociągu wagony 2 kl czy te proporcje były inne ?
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Panowie, czy ktoś posiada w swojej kolekcji pierwowzór wagonu TLK 1 kl. od Robo, tj. 50 51 19-08 178-2 A9ou?
Co prawda znalazłem wagon "obok", czyli 50 51 19-08 177-4 A9ou.
Chciałbym się dowiedzieć, czy ten wagon nie powinien mieć okien bezpieczeństwa - w modelu ich nie ma.
 

Kriz8

Aktywny użytkownik
Reakcje
408 5 3
Pierwowzoru raczej nikt nie ma ;). Zdjęcia być może tak (ja akurat nie mam). Jeżeli chodzi o wagon 19-08 178-2, to nie miał (nie ma) okien bezpieczeństwa. Lat temu pięć na gruncie sprawdzone.
 

robo

Znany użytkownik
Reakcje
621 10 6
Jak by ktoś jeszcze chciał zobaczyć malowanie TLK w rzeczywistosci to w Gdyni stoi jeszce jeden egzemplarz wagonu 1 kl. Zdjęcie zrobione na szybko z pociągu.
20160820_192245.jpg
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.306 23 0
Tak przy okazji, czy jest gdzieś w necie dostępny spis numerów wagonów, które otrzymały malowanie TLK? Bo chyba niewiele tego było?!
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
Piszę tutaj, bo to najodpowiedniejszy wątek. Wiem, że niedużą część wagonów ma Robert Reschka. Może je przywieźć na Targi Hobby2016, tylko musi wiedzieć jakie, bo miejsca nie będzie miał zbyt wiele.
 

acdd

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Zaintrygował mnie ten wątek. Chcę powiedzieć że każdy kto kupił taki wagon jest w stanie na jego podstawie wykonać drugi. Paradoksalnie najbardziej złożonym elementem jest wózek i spód wagonu. Zmierzam do tego że brak matrycy/formy nie powoduje problemu.

Obecna technologia produkcji pozwala na wykonywanie wagonów w Polsce... tylko opłacalne jest to przy większym nakładzie.

Dlatego Racjonalnie by było wyprodukować na raz 10 000 sztuk puścić partię 300 szt która spowoduje na rynku niedosyt tę partię sprzedać drożej aby skompensować ilość zamówienia a za jakiś czas puścić kolejną już ze stanów magazynowych.

Uważam że lepiej jest dokonywać świadomych zakupów i wybierać polskie produkty. Dobrze by było gdyby Polskie produkty były Polskie.

 

Podobne wątki