• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A/609A/209C

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
Opis uparcie zawiera nieścisłość: 'Wagon ze Szczecina będzie idealnym modelem uzupełniającym braki wagonów 1klas w tym malowaniu. Obecnie składy pociągów są wymieszane i nie należy się przejmować, czy zwracać uwagę na stacje macierzyste. Przykład pociąg TLK Karkonosze relacji Jelenia Góra/ Szklarska Poręba - Lublin przez Warszawę miał w swym składzie wagony z Gdyni.'
Powyższy przykład (co z resztą zostało już wspomniane w komentarzu na profilu FB firmy) jest nietrafiony, bo TLK Karkonosze/Śnieżka jest obsługiwany taborem z wagonowni Warszawa Grochów, natomiast na odcinku Wrocław - Jelenia Góra jest łączony z TLK Rozewie i wtedy ma w swoim składzie wagony z Gdyni - tyle że sypialne i kuszetki. Nawet, gdy zdaży się spotkać w tym pociągu na tym odcinku wagon 1 lub 2 klasy z Gdyni (lub Szczecina!), to jest to sutuacja wyjątkowa, a nie reguła.

Przydział do Warszawy generalnie daje największe możliwości odwzorowania składów PKP/TLK (ze względu na liczbę uruchamianych w tej relacji pociągów) - chyba że zejdziemy z poziomem detalu do numerów taborowych, bo wtedy okaże się, że na obiegach spotyka się te same wagony (dopóki nie nastąpi jakaś podmianka).
 
Reakcje
0 0 0
Przyjechałem TLK Podlasiak z Zielonej Góry do Warszawy. Wszystkie wagony były z Gdyni.
Te mieszane składy to chyba nie jest reguła, tylko patologia i nie jest wytłumaczeniem na dziwną politykę wydawania różnych przydziałów.
 

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
Niektóre obiegi sa wielodniowe (wywołane do tablicy Karkonosze mają turnus 3-dniowy), więc możliwe że Podlasiak to też tylko fragment większej historii, z początkiem w Gdyni.
Zamysł Robo, aby wydać pierwsze modele z przydziałami ze Szczecina i Przemyśla ma jakiś tam sens (składy pociągów w pd-zach Polsce), ale częściowo jest to pewnie naciąganie wynikające z rzeczywistych ilostanów. To w zasadzie jest ten sam powód, dla którego nie było wielu modeli z przydziałem warszawskim w złotych czasach przemalowanek w 3 epoce: do Warszawy przydzielane były wagony nowsze/lepsze. I tak jak dla lat 60-tych konstrukcje poniemieckie 'bujały' się po okoicy, w 'stolicy' rządziły 'zwężaki' 1A-8A, tak w epoce V/VI wątpię żeby IC trzymało na Grochowie 112Ag... Co innego, kiedy pojawią się malowania oliwkowe - wtedy to był 'wypas' więc i przydział się znajdzie. Wracając do meritum: to, że we współczesnym malowaniu można wykorzystać tylko niektóre przydziały nie usprawiedliwia dorabiania legendy (mieszania składów). To, czy kupujących w ogóle przydział interesuje (o ile mogą go odczytać), to też inna para kaloszy, bo jak ktoś lubi 'igreki' w modelu, to mu rzeczywistość przeszkadzać nie będzie :)
 

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
A ja mam takie pytanie do znawców. Czy wagony typu 112A w malowaniu TLK (ale nie zdeklasowane) były na stanie innych wagonowni (czy jak to się teraz nazywa) poza Warszawą Szczęśliwice? Bo nie wiem czy czekać na inne przydziały, a chciałbym takowy wagon posiadać.
 

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
No nie tak do końca moje wątpliwości zostały rozwiane. Odpowiedź została udzielona chyba w wyniku błędnej interpretacji mojego zapytania (a może ja je źle sformułowałem). Na zmodyfikowane pytanie ja ani inni użytkownicy już odpowiedzi nie otrzymałem.

Pytanie do Pana Roberta "ROBO". Czy poza dwoma wagonami 1 klasy (w tym jeden zdeklasowany) w malowaniu TLK przewidzianymi na ten rok będą jeszcze jakieś wagony w tym malowaniu?
Nie są przewidziane wogole następne wagony w malowaniu TLK?
Może kluczowe w tym pytaniu i odpowiedzi było "w tym roku":)
Szyk zdania wskazuje na to że fraza "w tym roku" odnosi sie do planowanych w tym roku, i ze oprócz nich nie będzie niczego.
To moze aby oczyscic atmosfere :podstepny: ja zapytam jeszcze raz - czy planowane sa jeszcze kiedykolwiek w przyszlosci Igreki w malowaniu TLK, inne od tych jakie zostaly do dzisiaj zaprezentowane?
@PKPLokFührer dokładnie o to chodziło mi w moim pytaniu. Więc jak?
 

robo

Znany użytkownik
Reakcje
621 10 6
Wytłumaczę jeszcze raz dostępność wagonów w różnych malowaniach. Y-ki; 1 i 2 klasy w malowaniu TLK oraz Intercity będą dostępne pod koniec tego miesiąca.
Będzie to ostania szansa na zakup wagonów w malowaniu Intercity, ponieważ jest to obecnie ostatnia dostawa modeli w tym malowaniu, co nie oznacza, że tych wagonów więcej nie będzie. Ponowne wznowienie malowania Ic ( z innymi numerami oraz przydziałami) nastąpi w przyszłości.
Wagony w malowaniu kremowo czerwonym z epoki VI będą dostępne na początku przyszłego roku. Następnie pojawią się wagony w malowaniu ciemno oliwkowym oraz kremowo czerwonym w epoce V. W następnej kolejności planowane są wypusty wagonów w malowaniu węgierskim oraz 2 klasy czyli wagony 10 przedziałowe.
 

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
875 60 10
Ja chcę, proszę, błagam i żądam wagonów kremowo-czerwonych i kremowo-zielonych ze stacji macieżystej Wrocław. Ba jakich kolwiek ze stacji Wrocław.
I chyba nie tylko ja.
Napomknę też, że czekam na obiecane ryflki Kolei Dolnośląskich, chociaż wolałbym oliwkowe z Wrocka.
Wiem, że jestem monotematyczny, ale ...
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Panowie rozjaśnijcie mi w głowie bo trochę nie rozumiem.
Robo wspomina o wagonach w "malowaniu węgierskim".
Jak to rozumieć?
Modele w malowaniu kolei węgierskiej czy PKP ale ze schematem malowania kolei węgierskiej (nie wiem... jakiś odrzut eksportowy, który zamiast na Węgry trafił na PKP, o ile coś takiego kiedykolwiek miało miejsce)

Być może to pytanie z mojej strony z gatunku "puknij się w łeb", ale cholercia.... gryzie mnie to...
(n)
 

Podobne wątki