• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A/609A/209C

B

bobby74

Gość
To moze aby oczyscic atmosfere :podstepny: ja zapytam jeszcze raz - czy planowane sa jeszcze kiedykolwiek w przyszlosci Igreki w malowaniu TLK, inne od tych jakie zostaly do dzisiaj zaprezentowane?
 

Sebastian B.

Aktywny użytkownik
Reakcje
60 9 2
A jak wyglada sprawa z trakcja spalinowa,bo w sumie tez duzo pociagow jezdzi po takich liniach a te mnie interesuja.Pytanie czy mozna by cosik sensownego zlozyc,taki 4-5 wagonowy skladzik,na przyklad Lublin Rzeszow.
 
Ostatnio edytowane:

WARS

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
Te wagony są wspaniałe! ROBO, mieliście racje mówiąc, że podnosicie poprzeczkę modelarstwa w Polsce. Gratulacje! Ilość detali zrywa dachy, odwzorowanie wagonu po prostu powala. Oprócz wskazanego tutaj hamulca ręcznego po obu stronach (powinien być tylko po jednej - od strony pierwszego przedziału) dopatrzyłem się jednego błędu; przełącznik prądu na ostojnicy od strony przedziałów jest w położeniu "0" a od strony korytarza "1". Trzeba zamienić zero z jedynką, tak, żeby WN było "włączone" po obu stronach. Ale to taka mała rada na przyszłość :D
Panie Robercie, osobiście mam jedno pytanie: jako warsowiec czekam z niecierpliwością na kuszetkę 110Ac i barowy 113A, oba w malowaniu IC. Jakiś horyzont czasowy? :D Gdyby trzeba było to z przyjemnością służę pomocą w odwzorowaniu np. ich wnętrza, gdyż można powiedzieć, że dosłownie znam te wagony na pamięć :D Pozdrawiam!
 

mikel

Aktywny użytkownik
Reakcje
32 1 0
Wagony faktycznie piękne, szczególnie podwozie robi piorunujące wrażenie. Super Robo ! Te gumowe wałki są klejone ? Bo jeden mi się odgiął już chyba w paczce i teraz do końca dobrze nie przylega. Mogły by być te wałki jako element do samodzielnego montażu albo dodać jeden zapasowy. Chociaż dramatu nie ma.
 
B

bobby74

Gość
W przypadku stosowania zarówno sprzęgów Fleischmanna jak i śledzi oraz jeździe "zygzakiem" po zwrotnicach (na przykład przy zmianie jednego toru na drugi) wagony mocno o siebie ocierają i gołym okiem widać brak płynności, szarpanie i podskakiwanie wagonów
Wagony Robo z uniwersalnymi sprzegami Roco pozwalaja na swobodne przejezdzanie przez ciasne zwrotnice. Odstep miedzy wagonami jest ciagle bardzo maly - miedzy gumowymi elementami dwoch wagonow jest ok.1mm , czyli calkiem ladnie to wyglada. Niestety podczas pchania wagonow gumowe elementy sąsiadujących wagonów zblizaja sie do siebie i podczas przejezdzania przez zwrotnice ocieraja o siebie i wyraznie sobie przeszkadzaja, chociaz na szczescie nie dochcodzi do wykolejenia wagonow. Wydaje mi sie, ze plastik zamiast gumy bylby tutaj lepszy.
 

Podobne wątki