• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A/609A/209C

Marino

Użytkownik
Reakcje
13 0 0
Gama, nie wiem jaki numer, prowadzi również TLK Monciak na odcinku z Rzeszowa do Zagórza. Wcześniej jeździł tam Nurek.
Widzę ten skład (lokomotywa plus dwa wagony) niemal codziennie po godzinie ósmej na wiadukcie nad Aleją Batalionów Chłopskich w Rzeszowie.:)
 

hobbystah0

Znany użytkownik
Reakcje
490 20 1
Gama, nie wiem jaki numer, prowadzi również TLK Monciak na odcinku z Rzeszowa do Zagórza. Wcześniej jeździł tam Nurek.
Widzę ten skład (lokomotywa plus dwa wagony) niemal codziennie po godzinie ósmej na wiadukcie nad Aleją Batalionów Chłopskich w Rzeszowie.:)
Planuję tam się wybrać w poniedziałek, aby nagrać Monciaka. Ostatnio miałem pecha bo był opóźniony 45 min a ja miałem napięty plan :)
 

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Ponownie bardzo proszę twórców o odpowiedź na pytanie :

A ja mam dwa pytanka, i bardzo bym prosił twórców projektu o informacje w tej sprawie ale i inne osoby o pomoc:

1. Czy wagony które pojawią się w najbliższej przyszłości są produkowane wg jakiegoś klucza tj. czy stanowią one w założeniu skład jakiegoś pociągu ( realnego zestawienia ) ?
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Z tego co zauważyłem na prototypach Robo to stacje macierzyste są dokładnie te same co ostatni wypust Y-greków 2 klasy Tilliga.
Malowanie ICC Tillig wypościł ze stacją Szczecin i taki przydział jest na prototypie ICC Robo.
Podobnie z malowaniem TLK. Tillig 2 klasa Stacja W-wa Szczęśliwice i jedynka Robo również ta sama stacja.
Na razie producent się nie wypowiedział, ale coś chyba jest na rzeczy;)
 

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
Nie lubie zadawać tego typu pytań, ale w przypadku polskich Y-ków się nie mogę powstrzymać. Robo, może jakieś wieści, kiedy możemy spodziewać się pierwszego wypustu "jedynek"?
 

Dabas

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 0 0
Było tak z ryflakami, było. Zresztą nadal nie ukazały się obiecane ryflaki PKP Energetyka.
I tak samo przecie jest z modelami innych producentów, na EIC Chrobry od ACME już ile czekamy?
"Modelarstwo uczy cierpliwości"
 

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
Nie dywaguje nad tym "co/jak było, nie było", czy "modelarstwo uczy cierpliwości" czy też nie, mnie chodziło jedynie o jakieś krótkie info.
Np. "tak, będzie za 5 lat" ;)
 

Dabas

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 0 0
Ja podejrzewam że chińczyki załadowały kontener na statek, i tylko Bóg wszechmogący wie kiedy dopłynie. I co Ci po "będą kiedy będą, mamy nadzieje że jak najprędzej".
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
Temat z całą pewnością nie "umarł". Nie po to się tworzy formy do produkcji modeli, by leżały i nie pracowały na spłatę kosztów ich stworzenia.
Gdy Robo będzie miał wszystko dopięte na ostatni guzik, oraz gdy pokona różne problemy z jakimi być może musi się zmierzyć, to wtedy puści to na rynek.
Cierpliwości, tworzenie modeli seryjnych nie jest tak proste jakby się mogło komuś wydawać.
 

robo

Znany użytkownik
Reakcje
621 10 6
Od przyszłego tygodnia będą już dostępne wagony typu 112A 1 klasy w malowaniu ICCC. Chwilę później pojawi się wagon 2 klasy. W następnej kolejności będą wagony w malowaniu TLK, a po TLK, kremowo czerwone. W przyszłym tygodniu będą też pierwsze zdjęcia wagonów w malowaniu kremowo czerwonym z VI epoki.
Wagony te będzie można łączyć w składy chociaż w chwili obecnej przydziały wagonów są kompletnie wymieszane.
Będzie można złożyć nowy skład ze Krakowa/ Przemyśla. Będa to wagony:

wagon 2klasy (ex 1kl) w malowaniu ICCC ze stacji Przemyśl
wagon 2klasy (ex 1kl) w malowaniu TLK ze stacji Kraków
wagon 1 klasy w malowaniu kremowo-czerwonym ze stacji Przemyśl

wagon 1 klasy w malowaniu ICCC będzie ze stacji Szczecin i będzie go można doczepić do obecnych na rynku
wagon 1 klasy w malowaniu TLK będzie ze stacji Warszawa Szczęśliwice i będzie go można dopasować do obecnych na rynku
wagon 1 klasy w malowaniu kremowo czerwonym będzie ze stacji Szczecin i będzie go można dopasować do obecnych na rynku

W następnej kolejności będą wagony 2 klasy 10 przedziałowe z dachami gładkimi oraz ryflowanymi, które będzie można dopasować do wagonów opisanych powyżej oraz inne epoki oraz malowania ciemno-oliwkowe.

Cena wagonów zostanie podana jeszcze w tym tygodniu.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki