• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A/609A/209C

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
874 9 4
Ciężko powiedzieć co to są za wagony nie widząc chociażby okien. ten po lewej stronie to jest na pewno wagon 2 klasy ponieważ ma "podwiniętą dolną krawędź.Ewentualnie może to być bar lub kuszetka, tylko kuszetki mają trochę inne kolory, więc zostaje nam albo bar albo przerobiona 111A. Wagonów 1 klasy z podwiniętą dolną krawędzią już chyba nie ma wogóle w obiegu (chociaż może się jeszcze trafić jakiś wyjątek).
Ten wagon po prawej z nr 15 na szybie to 111Arow z 3 miejscami na rowery. Po lewej prawdopodobnie 141A gdyż miał po 6 miejsc w przedziale. W tamtym tygodniu tym pociągiem jechałem.
 

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Czy przełom czerwca i lipca to nadal aktualna data pojawienia się pierwszego wypustu wagonów Pani Robercie?

Ponawiam również gorącą prośbę o stworzenie i udostępnienie zestawienia dedykowanych wagonów i lokomotyw.
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
Ten wagon po prawej z nr 15 na szybie to 111Arow z 3 miejscami na rowery. Po lewej prawdopodobnie 141A gdyż miał po 6 miejsc w przedziale. W tamtym tygodniu tym pociągiem jechałem.
A czy czasem nie wszystkie 141A miały dach ryflowany? Wg mnie to jest zdecydowanie 111A, z tym, że część z nich tak jak mówicie ma po 6 miejsc w przedziałach (m.in.111Ay i 111Aw - ale oczywiście nie wszystkie wagony tego typu mają po 6, tylko te zmodernizowane). Zobaczcie sami: http://infokolej.pl/printview.php?t=13558&start=15
 
Ostatnio edytowane:

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
Dzięki za uściślenie, bo aż tak daleko moja wiedza nie sięga. Chodziło mi jedynie o to, że nie jest to 141A, a 6-miejscowe przedziały w 111A trafiają się najczęściej w 111Ay.

Co do 111Arow to zgadza się ale 20 sztuk to jest przebudowanych tak jak mówisz z 110Ac, natomiast samych 111Arow w IC jak wiadomo jest znacznie więcej.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
Przepraszam, że nie mogę się powstrzymać ale muszę napisać. W minioną niedzielę na warszawskiej giełdzie dotknąłem prototypową ROBO-Jedynkę. Wrażenia wspaniałe. Doskonałe kolory i nadruki, tworzywo z którego była zrobiona jekieś takie szlachetne. Schodki cieniutkie ale bardzo sztywne aż nie wierzyłem, że to nie metal. Zapowiada się kolejny model obowiązkowy w kolekcji - a miałem się już uspokoić.....:rolleyes: :love:
 

Podobne wątki