• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny HERIS - modele wagonów standardu Y - typu 110A/111A/112A/113A

robertkroma

Znany użytkownik
Reakcje
1.595 25 2
Tak,jest, bo w Cegielskim zawsze tak było. Data sprzedaży i ważenia byłą datą rewizji i malowana dopiero była przed wyjazdem wagonów. Nawet jazda próbna była wagonami bez rewizji, bo do tej jazdy dopuszczał przecież komisarz odbiorczy.
 

RafałM

Znany użytkownik
Reakcje
23 3 0
Dzisiaj dotarły do mnie Herisy zamówione u Karola .Potwierdzam -łaty brak,przydziały takie jakie powinny być i tu ciekawostka w woreczku z częsciami do dołożenia są brakujące na wózku z prądnicą drążki .
 

Załączniki

RafałM

Znany użytkownik
Reakcje
23 3 0
Jeszcze jedna informacja.Odrywając prądnice w celu przeniesienia jej na odpowiednie miejsce klej jest bardzi kruchy i nie zostawia śladu A jeżeli cos zostanie to paznokciem można zdrapać
 

Załączniki

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Dzisiaj dotarły do mnie Herisy zamówione u Karola .Potwierdzam -łaty brak,przydziały takie jakie powinny być i tu ciekawostka w woreczku z częsciami do dołożenia są brakujące na wózku z prądnicą drążki .
Super. A mógłbyś wrzucić też zdjęcie czoła wagonu?

Kurczę, mogłyby wyjść te modele z lat 1974 do 1988...
Ktoś sie orientuje, czy Heris wypuści te wagony z oznaczeniami z epok IVb/c, a nie tylko IVa?
 

kofacela

Aktywny użytkownik
Reakcje
180 0 1
Witam
Na stronach 4 i 5 niniejszego tematu rozmawialiśmy o początkach rodziny tych wagonów. Pan Krzysztof Koj wspomniał o 5 prototypowych wagonach, które otrzymały jeszcze stare numery, charakterystyczne dla epoki IIIc. Czy wspomniane gdzieś było, jaki to był zakres tych numerów i jaki był przydział tych konkretnych wagonów, lub jeśli nie, czy Pan Krzysztof, lub ktoś dysponuje taką wiedzą i mógłby się nią podzielić ??
 

tcy

Znany użytkownik
Reakcje
61 0 0
Tak przy okazji mam pytanko. Na 3 stronie tamatu było zamieszczone zdjęcie prototypu:

Tam widać, że wagon ma 3 stopnie wejściowe. O co chodzi z tym sachodkami, że na zdjęciach gotowych modeli widze po 2.
Czy to jest OK?
Np tu:
Prototyp miał zainstalowane części od różnych wersji wagonu dla celów demonstracyjnych. Na zdjęciach oryginałów widać dwa stopnie (np. str. 22 tego wątku).
 

Dabas

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 0 0
Prototyp po jednej stronie miał 3 stopnie, a po drugiej stronie 2 stopnie. Heris uwzględnił że różne wersje 111A maja inna ilość stopni. Obecnie wydane wagony oliwkowe to 111Ag który ma 2 stopnie.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Być może takim modelem będzie Heris 17032, zapowiadany jako "zielony z epoki IV"...
Trochę podumałem nad tym, a jakoże kolejarzem nie jestem to metodą dedukcji stwierdziłem, że będzie to IVc. Z początku piorunek namalowany na wagonie /na czołowej ściance/ - widoczny na zdjęciu prawdziwego wagonu załączonym (przez Herisa?) do modelu o numerze katalogowym 17032 - raczej wskazywał mi na epokę IVa. Z tego co zauważyłem, to w IVb/c był on na żłótym prostokącie malowany.

p.jpg


Metryczka modelu ze strony DCC24.pl: http://www.dcc24.eu/node/874/658

Optymizmem napawały informacje na stronie producenta. Nie jest to jasno powiedziane, ale przy modelach od 17031-1 do 17031-5 jest w opisie, że epoka III/IV, a przy tym co kolega napisał (17032) jest informacja, że tylko IV, to pomyślałem, że może jednak będzie to polska epoka IVb lub IVc :) (ze strony HERIS):

Bez tytułu.jpg


Potem zwróciłem uwagę, że na tym wagonie 17032 ma być oznaczenie Bdnu :), a z tego co pisał p. Krzysztof Koj tutaj: http://forum.modelarstwo.info/threads/modele-wagonów-typu-120a-firmy-piko.27053/page-26#post-561844 /tu akurat odnoście wagonów 120A/ "w okresie produkcji wagonów typu 120A, czyli w latach 1972-78, otrzymywały one oznaczenie serii Bwix oraz Bwixd, przy czym oznaczenie serii Bwixd otrzymało tylko ok. 30-40% wagonów, wyposażonych w kabel umożliwiający zdalne sterowanie oświetleniem i zamykaniem drzwi. Dotyczyło to przede wszystkim wagonów zbudowanych w latach 1976-78 oraz nielicznych, zbudowanych w roku 1974 i 1975.
Od początku roku 1985, podczas napraw okresowych tych wagonów, zmieniano oznaczenie ich serii odpowiednio na Bh i Bdh."


Czyli jakby literki Bd w nazwie oznaczenia wagonów pojawiły się w połowie lat 80-tych, co wskazuje, że w przypadku tego Herisa 17032 będzie to IVc. I to byłoby fajnie :). Zobaczymy jak pokaże się model, bo na razie tylko zapowiedzi.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki