• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny HERIS - modele wagonów standardu Y - typu 110A/111A/112A/113A

Aurel

Aktywny użytkownik
Reakcje
153 10 0
Bardzo ładne ujęcie.
Tutaj pięknie, moim zdaniem ukazany motyw odjazdu z tym kolorem tła w barwach zachmurzonego wczesnego wieczoru. Super
 

Jrx

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
Uchwyty pospiesznie wkleiłem we wnęki przed wykonaniem zdjęcia. W ogóle to wyglądają na przewymiarowane i trzeba nad nimi popracować (np. zmienić na metalowe, a przynajmniej skrócić bolce, bo za bardzo odstają od pudła). Na razie jeden z tych wagonów został rozebrany na czynniki pierwsze, potraktowany zmywaczem Wamodu i spryskany RAL 6008. Po pomalowaniu dachu otrzyma kalkomanie z ep. IVc - sugestie co do oznaczenia mile widziane (Bdu itp.). Przydział z konieczności będzie fikcyjny☺
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
Czy ktoś wie, czym różnią się wagony oliwkowe serii 17031 (4 wagony), które już wyszły, od serii 17032 (też cztery), jakie są pokazane w Modelmanii jako dostępne w ciągu 30 dni, a w Lippe do wstępnego zamówienia (Vorbestellung)?
 
B

bobby74

Gość
Nie mam pojęcia poza tym, że piszą że IV epoka? - nawiasem mówiąc na stronie Herisa jest tylko jeden wagon 17032, a nie 4...
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29

Jrx

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
@Jrx , jak się rozbiera model na czynniki pierwsze? Nie stwarza problemów?
Rozbiera się to podobnie, jak model Y/B Roco. Należy to robić b. ostrożnie i cierpliwie, ponieważ np. szyby są od środka częściowo przyklejone. Mnie udało się to zrobić w miarę sprawnie, a oberwałem tylko wąż na końcu wagonu. Ogólnie konstrukcja modelu niewiele różni się od wagonu Roco, z wyjątkiem dachu, który u Herisa stanowi jedną całość z resztą pudła.
 

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
Swoją droga ciekawe czy Herris i kiedy wróci do tematu polskich wagonów, po ostatnich "wydarzeniach".
A i ciekawe co u Robo z jego dalszą produkcją.
;-)
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Skoro z tymi wpadkami dobrze się sprzedają, to chyba producent, tym bardziej, będzie miał motywację, żeby wrócić do tematu.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
Np. wagonom które się nie sprzedadzą, nałoży się nowe łaty z nowymi numerami :)
 

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
Bo po pierwszym wyprzedaniu np. w MBL, niedługo pojawiły się z powrotem. Albo rezygnowano z zakupów.
 

Aurel

Aktywny użytkownik
Reakcje
153 10 0
A może po prostu była świeża dostawa od producenta. Nie szukał bym tu raczej drugiego dna.
Podobnie zareagowały niektóre sklepy w PL domawiając kolejne sztuki.
Mnie również interesują kolejne wypusty np. seria 17032, 113A czy 112A.
Czekam zatem cierpliwie
 

piterson

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
61 0 0
ja też czekam na kolejne malowania - zrezygnowałem tylko z tych z logo Przewozy Regionalne - zbyt mnie oczy bolały od patrzenia na tą fuszerkę - PR bez loga
 

Podobne wątki