• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagony wąskotorowe Goerlitz w PKP

Reakcje
54 0 0
#22
Dzien dobry

Czy na tych wagonach bez hamulca tez byly uchwyty na latarnie konca pociagu? I czy w latach 50tych te wagony mialy jeszcze skrzynki na listy przewozowe? Mam zamiar zamontowc je na moim modelu (Weinert 82622)
A i jeszcze cos: pare takich egzemplazy stoi do dzis na Rügensche Kleinbahn:

foto: Tobias Feld

Pozdrawiam
Bartosz
 
OP
OP
Mafia

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.488 19 0
#23
Czy na tych wagonach bez hamulca tez byly uchwyty na latarnie konca pociagu?
Na wagonach bez hamulca też były latarnie końca pociągu. Jednak który egzemplarz je miał i w jakim miejscu - to bez zdjęcia konkretnego numeru i wykonanego w konkretnym czasie ciężko będzie określić. A jak wiemy z fotografiami jest bardzo bardzo ciężko. Stąd musimy iść niestety na pewne kompromisy.
 
Reakcje
54 0 0
#24
Na wagonach bez hamulca też były latarnie końca pociągu. Jednak który egzemplarz je miał i w jakim miejscu - to bez zdjęcia konkretnego numeru i wykonanego w konkretnym czasie ciężko będzie określić. A jak wiemy z fotografiami jest bardzo bardzo ciężko. Stąd musimy iść niestety na pewne kompromisy.
Ok, dzieki. Sprobuje zamontowac je (weinert 2518). Czy te kalkomanie nadawalyby sie?→http://www.kalkomanie.com/kalkomanie-1/1-87-h0e-7?product_id=926

Pozdrawiam, Bartosz
 
OP
OP
Mafia

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.488 19 0
#25
Jak to niestety zwykle bywa z wąskim torem, bez zdjęcia konkretnego pojazdu ciężko dziś odpowiedzieć na 100%. Pytanie czy te kalkomanie zostały opracowane na bazie jakiegoś źródła, czy też jest to jakaś fantazja. Parametry techniczne z opisu w większości się zgadzają z "goerlitzami", poza rozstawem osi i ciężarem. Numery inwentarzowe nie bardzo jednak pasują mi do zakresu wagonów "goerlitz", chociaż jest jakaś szansa, że akurat niektóre z nich zostały tak oznaczone. Jeżeli te kalki rzeczywiście odzwierciedlają konkretny wagon, jaki istniał w przeszłości, to prawdopodobnie była to jednak inna konstrukcja.
 
Reakcje
54 0 0
#26
Witam,

będąc teraz na wakacjach, byłem w Gryficach, w muzeum kolejki i znalazłem to:
DSC00681.JPG

GÖRLITZ, ale przebudowany na pasażerski, na torze o prześwicie 1000mm ... i z takim oto błędem ortograficznym↓
DSC00679.JPG

W muzeum była tablica ze zdjęciem görlitza z 1899 roku a na tej tablicy było napisane:
,,Wagon towarowy ze zdejmowanymi ścianami, zbudowany w 1895 w fabryce wagonów Görlitz, należący do firmy ,,Lenz Co Gmbh,,. Wagon był używany przy budowie kolei wąskotorowych i regionalnych Pomorza.,, A więc znaczy to, że te wagony występowały na całym Pomorzu.

A co do tych kalkomanii, to spytałem około miesiąc temu producenta, skąd wziął przykład dla tych kalkomanii, do dziś nie dostałem żadnej odpowiedzi. Znalazłem także koła RP25, specjalnie wyprodukowane do tych wagonów: http://schmalspurbedarf.de/757-h0e_rp25_scheibenradsaetze_6-2_mm_luck_13856209r.html
Pozdrawiam, Bartosz
 
Ostatnio edytowane:

kosia51

Aktywny użytkownik
Reakcje
208 0 0
#27
Witam
Wiem, że wątek już ma parę lat, ale przesyłam dwa zdjęcia wagonów towarowych wąskotorowych ze stacji Bachórz - Przeworsko Dynowska Kolej Dojazdowa. Dużo wagonów towarowych stoi na stacji Przeworsk Wąski, jak będziecie Panowie zainteresowani podjadę tam i zrobię zdjęcia bardziej szczegółowe. Wagon towarowy.gif Wagony towarowe.GIF
Pozdrawiam Tomasz Sądaj
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.092 3 1
#30
Ja kupiłem go w zestawie 34599 (w malowaniu RuKB, kryty + węglarka). Obecnie Roco nie ma tych wagonów "luzem" w programie produkcyjnym. Są tylko jakieś wydumki składające się z pudeł Goerlitz ale na podwoziach feldbahnowych (czteroosiowe).
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 8
Wąskotorówka 121
Wąskotorówka 5
Wąskotorówka 10
Wąskotorówka 32

Podobne wątki