• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagony towarowe po przejściu z PKP na PKP Cargo

ManMania

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#1
Jak wyglądała sprawa oznaczeń wagonów towarowych po przejęciu przewozów towarowych przez PKP Cargo ? W obiegu były oznaczenia PKP i PKPC, czy dość szybko zmieniano na PKPC i ewentualnie przemalowywano ? Ewentualnie jeśli ktoś wie (o ile tak było) jak długo można było spotkać tą parę oznaczeń na wagonach ?
 

Karol K.

Znany użytkownik
Reakcje
69 0 0
#2
Pomiędzy było jeszcze oznaczenie "PL - PKP Cargo", teraz jest ze skrótem "PKPC". Można było spotkać składy z jednoczesnym ozaczeniem PKP i PKPC. Od kiedy to się zaczęło trudno mi określić w czasie. 2009?2010? Jeżeli mnie pamięć nie myli. Jeszcze w poprzednie wakacje (2012) pamiętam składy węglarek w oznaczeniach i PKP,PL-PKPC i PL-PKPCargo. Obecnie juz dawno takiego "mieszańca" nie spotkałem.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki