• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagony sypialne PKP

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
874 9 4
#1
Witam!
Mam do Was pytanie, czy posiadacie jakiekolwiek info/zdjęcia z wagonami sypialnymi Wars ale bez loga Wars? Chodzi mi o malowanie z "trumną". Wiem, że takie wagony jeździły na początku XXI w. tylko w jakich relacjach i ile było sztuk w tym malowaniu.
Z góry dzięki za info.
 
Ł

Łukasz K

Gość
#2
Stały od kilku(-nastu) lat wagony sypialne, na torach jednej z grup na Prokocimiu Towarowym. W zeszłym roku chyba się one paliły ładnie pewnego wieczoru. One miały jeszcze napis "WARS". Jakieś kuszetki z "trumienką" służą za hotel dla meneli na Kraków-Zachód. Dlatego ze swoim aparatem wolę się tam nie zapuszczać. Wrocław też miał jeszcze w 2005 i 2006 odstawione wagony typu Wlabd (nie wiem, czy poprawnie zapisałem) sypialne z "Warsem". W Twoim rejonie to być może Grochów ma. Na Szczęśliwicach to widziałem ostatnio tylko 111A i 112A odstawione. Całe rzędy w różnym stanie rozpadu. Nie wiem jak pozostałe miasta.
Obecnie nie widuję nocą sypialnych z napisem "WARS"...jak są to tylko w obecnie obowiązującym schemacie PKP InterCity. Kuszetka z "trumienką"...widziałem ostatnio w jednym składzie EIC z Krakowa do Gdyni. Robiła za drugą klasę :p
 

Podobne wątki