• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagony Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej

Reakcje
1 0 0
#1
Witam, Szanowni Państwo nasza organizacja w ostatnim czasie pozyskała kilka z naszego punktu widzenia cennych wagonów. SMKJ posiada łącznie osiem wagonów z czego dwa osobowe.
Będę wdzięczny za pomoc w ustaleniu ich pochodzenia i innych cennych informacji na ich temat.
Pozdrawiam

upload_2014-10-7_9-17-53.jpeg

upload_2014-10-7_9-18-9.jpeg

upload_2014-10-7_9-18-21.jpeg

upload_2014-10-7_9-18-55.jpeg

upload_2014-10-7_9-19-17.jpeg


Łukasz Romaniecki
SMKJ
tel. 608 833 671
www.smkjaworzyna.pl.tl
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

escobar

Znany użytkownik
Reakcje
152 3 0
#9
jestem laikiem w temacie, ale wydaje mi się, że o pochodzeniu wagonów chyba więcej wiedzą ich poprzedni właściciele...
wagony są przebudowane, przerabiane, ale pozostały chyba na ostoi tabliczki znamionowe, czy daty na maźnicach?
ten pierwszy wygląda na przebudowany Oppeln, charakterystyczne podwozie, buda to przeróbka na potrzeby wagonu socjalno-roboczego, a z osobowych chyba to wagon BCi lub Ci tzw"Donnerbüchse" poniemieckie wagony z lat 30-tych ubiegłego wieku.
 
OP
OP
Ł
Reakcje
1 0 0
#10
jestem laikiem w temacie, ale wydaje mi się, że o pochodzeniu wagonów chyba więcej wiedzą ich poprzedni właściciele...
wagony są przebudowane, przerabiane, ale pozostały chyba na ostoi tabliczki znamionowe, czy daty na maźnicach?
ten pierwszy wygląda na przebudowany Oppeln, charakterystyczne podwozie, buda to przeróbka na potrzeby wagonu socjalno-roboczego, a z osobowych chyba to wagon BCi lub Ci tzw"Donnerbüchse" poniemieckie wagony z lat 30-tych ubiegłego wieku.
Mówisz kolego o tabliczkach, tabliczki to pierwsza rzecz, która jest "ratowana" z wagonów. Oczywiście, że ich nie ma. natomiast już wiem, że to wagony CiTRPR94 (żółty) niebieski Bi a strażak to wagon Autolustracji serii Gsd.
 
Reakcje
0 0 0
#11
Łukasz, czy ten obrazek zrobił kolega Ryszard? Podejrzewam, że nie uda wam się załatwić tego wagonu bagażowego konstrukcji francuskiej. No, chyba że już wam to się udało. Podejrzewam, że Rysiek wie co to za wagony i powie wam jakiej to konstrukcji one są. Podejrzewam, że posiada ich nr fabryczne, nr kolejowe i producentów.
 
OP
OP
Ł
Reakcje
1 0 0
#12
Kolejny ciekawy wagon, ktoś jakieś sugestie co to może być?. Wagon ma nr 8050 (widoczny na pomoście hamulcowym).
 

Załączniki

Podobne wątki