• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Wagony restauracyjne w okresie PRL (1945 - 1990)

Filip7370

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 3 0
#1
Witam szanowne grono,


chciałbym pogłębić swoją wiedzę na temat który był poruszany w podobnym wątku jednak nie został mocno pogłębiony.

Jakie dokładnie wagony restauracyjne/barowe były w zestawieniach pociągów za czasów PRL. Co mi się udało ustalić to z grubsza były to:

- WR4ü-28 (Schnellzugwagen)
- WR4ü-39 (Schürzwagen)
- Bautzer 1960
- 108AJK
- Gosa 76
- Bautzen 89
- 113A

Czy to absolutnie wszystko? Nie widziałem nic o wagonach rodziny Eilzugwagen gruppe 35 lub 36, czy nie było żadnych Polskich przedwojennych wagonów restauracyjnych? Co ze starszymi konstrukcjami takimi jak Hechty?

Pozdrawiam,

Filip
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#7
Do Polski, z tego co pamiętam, na pewno przyjeżdżały wagony restauracyjne DR (Mitropa), MÁV (Utasellátó) i SŻD, nie jestem pewien, czy także ČSD. Mam tu na myśli oczywiście tylko planowe wagony w rozkładowych pociągach, pomijam pociągi specjalne dla turystów, jak choćby "Orient Express" w latach 1980. i później.
 

Podobne wątki