• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagony pocztowe

Groch

Znany użytkownik
Reakcje
534 1 0
Jeden z dwóch ostatnich ambulansów 304C ze stacji Łódź Kaliska (nr 57 5100-48224-0) przytulił Rogów (Fundacja Polskich Kolei Wąskotorowych). Na moim zdjęciu zamieszczonym stronę wcześniej (post #239) to ten po prawej. Wagon przekazała Poczta Polska z własnej inicjatywy (!), a w Rogowie po renowacji ma być prezentowany w oliwkowych barwach.
https://media.poczta-polska.pl/pr/4...zy-do-eksponatow-muzealnej-kolei-waskotorowej
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiado...-wzbogacil-ekspozycje-fpkw-zdjecia-93782.html

Na poniższym zdjęciu z marca 2014, jeszcze w komplecie. Wzmiankowany 57 5100-48224-0 stoi po lewej, bliżej obiektywu.

Pdn 304C Lodz Kaliska 03.2014.jpg
 
Reakcje
23 0 0
Oczywiście że się da, po prostu nie dodałem że jestem w drodze i póki co nie mam technicznej możliwości aby to zrobić. A może ktoś jeszcze wypatrzy dziś ten skład, odjeżdżał z Kaliskiej na południe, ale gdzie dokładnie? Oto jest pytanie. Ale nie zmienia to faktu że to już chyba definitywny koniec ambulansów w Łodzi.
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
996 63 25
@Groch jesli potrzebujesz zdjęcia ambulansow jakie stał na st. Łódź Kaliska to mogę je Tobie podesłać, o ile pamiętam focilem też oznakowanie jakie miały. Będąc na Kaliskiej jakieś 2tyg temu już po nich śladu nie było koło poczty..
 

route

Aktywny użytkownik
Reakcje
415 2 0
A może ktoś jeszcze wypatrzy dziś ten skład, odjeżdżał z Kaliskiej na południe, ale gdzie dokładnie? Oto jest pytanie.
Nie wiem dokąd zmierza ten wagon (57 5100 18197-4) ale dziś cały dzień stoi odstawiony przy rampie w Jaworzynie Śląskiej (rozmawiałem przed chwilą z kolegą, który potwierdza, że ten wagon dalej tam stoi).
Zdjęcie zrobione na szybko z parkingu na przeciwko ok. 11:30.
20191019_113757_.jpg
 

Groch

Znany użytkownik
Reakcje
534 1 0
@Groch jesli potrzebujesz zdjęcia ambulansow jakie stał na st. Łódź Kaliska to mogę je Tobie podesłać, o ile pamiętam focilem też oznakowanie jakie miały
Dziękuję, ale zdjęcia mam swoje (od 2014r), no chyba że ma Kolega z wcześniejszych lat to warto coś w tym wątku pokazać. Nie mogę znaleźć numeru jednego z ambulansów - może kto pomoże... Dwa pierwsze Pdn-y pojechały ponoć do hutniczego pieca - nr 57 5100-48213-3 i nr ???,
57 5100-48224-0 jest w Rogowie, a 57 5100-18197-4 podróżuje - dokąd? Napięcie rośnie...:niepewny:
 

route

Aktywny użytkownik
Reakcje
415 2 0
Nie mogę znaleźć numeru jednego z ambulansów - może kto pomoże... Dwa pierwsze Pdn-y pojechały ponoć do hutniczego pieca - nr 57 5100-48213-3 i nr ???,
57 5100-48224-0 jest w Rogowie, a 57 5100-18197-4 podróżuje - dokąd? Napięcie rośnie...:niepewny:
Według informacji zawartych na stronie Wrocławska Galeria Kolejowa czwarty wagon miał numer 57 51 00-18 169-3.
A co do wagonu 57 5100-18197-4 to dalej stoi on w Jaworzynie Śląskiej i z tego co słychać tak już zostanie.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Mam zestaw wagonów jak na zdjęciu poniżej. 1,2, 1/2 klasa i restauracja jeździły na PKP - kiedyś nawet były prezentowane w wątku @m_zntk po przemalowaniu na PKP a od autora kalkomanii mam ich pdf-y więc będę je sobie robił dla 1:220. Pytanie jest czy i taki pocztowy występował na PKP - może ktoś ma jakieś zdjęcie ?

IMG_3644.jpg
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
Mam zestaw wagonów jak na zdjęciu poniżej. 1,2, 1/2 klasa i restauracja jeździły na PKP - kiedyś nawet były prezentowane w wątku @m_zntk po przemalowaniu na PKP a od autora kalkomanii mam ich pdf-y więc będę je sobie robił dla 1:220. Pytanie jest czy i taki pocztowy występował na PKP - może ktoś ma jakieś zdjęcie ?

Zobacz załącznik 716776
Tylko, ż e m_zntk robi sobie czasem wg swoich wizji. Taka poczta była w tym temacie jako jeden z nieszczęśników które zniszczały w krzakach za MK. Tylko był nie co poprzerabiany - poprzesuwane drzwi.
 

Bodek

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 4 0
Dwa tygodnie temu miałem przyjemność na chwilę odwiedzić Muzeum (albo Skansen) kolei wąskotorowych w Ełku. Szczęśliwie na terenie tej placówki znalazło się kilka torów o normalnym prześwicie, dzięki czemu schronienie znalazło tam kilka ciekawych eksponatów normalnotorowych. Wśród nich m.in. parowozy Ty2-1285 i Ol49-11 a także kilka wagonów. Czasu miałem niewiele, więc byłem tam dosłownie kilka, może kilkanaście minut. Zrobiłem kilka fotek i musiałem uciekać, bo w planie na ten dzień były zupełnie inne tematy, niezwiązane z koleją.

Moją uwagę przykuł świeżo odrestaurowany wagon pocztowy. Jako że w kwestii wagonów starszej budowy jestem laikiem, nie mam pojęcia co to za typ wagonu, nie wiem też nic o jego pochodzeniu. Kształt pudła może nasuwać przypuszczenia o pruskim rodowodzie, ale może to być chyba także nasz Sanok? Niestety nie zauważyłem na wagonie żadnej tabliczki firmowej producenta.

Wrzucam więc kilka zdjęć tego pojazdu i osoby zorientowane bardzo proszę o rozjaśnienie tematu. Ciekaw jestem także, czy oznaczenia naniesione na wagon są prawidłowe i czy odpowiadają historii tego konkretnego egzemplarza. Nawiasem mówiąc części oznaczeń - szczególnie na ramie wagonu, nie odtworzono, być może będzie to jeszcze zrobione. Nie wiem, bo z nikim tam nie rozmawiałem.
Schody dostawione do wagonu sugerują możliwość jego oglądania od wewnątrz, niestety w dniu kiedy tam byłem, drzwi były zamknięte, więc nie wiem co dzieje się w jego wnętrzu.

IMG_9387.mini.JPG
IMG_9397.mini.JPG
IMG_9398.mini.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki