• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagony pocztowe

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.394 463 29
Reakcje
78 2 0
Pamiętam ten wagon z terenów Muzeum, ale nie wiem, co się z nim dziś dzieje
Gnije od 1993 roku w Zduńskiej Woli. Jak podaje strona muzeum "Próbowano tutaj podjąć rekonstrukcję ale w braku wiekszego wsparcia realizację tego programu porzucono.", co pozostawiam bez komentarza, musiałbym się bowiem wyrazić w sposób niecenzuralny.
1713024284158.png
 

Pawelec PKP

Znany użytkownik
Reakcje
1.168 90 9
Gnije od 1993 roku w Zduńskiej Woli. Jak podaje strona muzeum "Próbowano tutaj podjąć rekonstrukcję ale w braku wiekszego wsparcia realizację tego programu porzucono.", co pozostawiam bez komentarza, musiałbym się bowiem wyrazić w sposób niecenzuralny. Zobacz załącznik 1047190
Wiecie coo :cry:Smutno się robi...

Gdzie są władze państwa jak zabytki kolejnictwa z XIX wieku tak niszczeją :(
Smutne ... Oby wagon doczekał renowacji :oops:Jakaś zrzutka? ... wiem, wiem, wiem w Polsce to nie ma sensu bytu - Pozdrawiam
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.265 103 84
Ja to już kiedyś tu pisałem. Sama odbudowa nie jest niemożliwa (każdego zabytku). Ale ważniejsze jest pomysł na jego "zagospodarowanie". Tak żeby w przyszłości nie wrócił do stanu sprzed renowacji.
 
Reakcje
78 2 0
Gdzie są władze państwa jak zabytki kolejnictwa z XIX wieku tak niszczeją
Niestety to nie jedyny taki przypadek. Z tego co wiem w Nowej Wsi Mochy pod Wolsztynem w okolicach nastawni stoi (albo stał) boczniak
z ok. 1850 roku. Pytałem się o niego wcześniej, jego model do Trainza wykonał UAZownik
1713099110347.png


Stał jako magazynek jeszcze w 2021, w tym roku jak pojadę do Wolsztyna to postaram się go poszukać, zdjęcia rzecz jasna wrzucę (ale już gdzie indziej żeby nie było offtopu).

Pozdrawiam,
Spy
 

jacekk

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
445 18 0
Nie chciałbym rozwijać tematu zwłaszcza, że post dotyczy wagonów pocztowych, ale...
Problem w tym, że dla konserwatorów i muzealników Wagon zdewastowany i zniszczony jak na wcześniejszym zdjęciu jest zabytkiem. Jego naprawą, odbudowa czy, co gorsza, uruchomienie to zniszczenie, profanacja, dewastacja. Destrukt ma znaczenie. Nie, to nie żart a moje doświadczenie z odbudowy kilkudziesięciu wagonów i samochodów. Przykładem może być każde muzeum techniki w naszym kraju. Nawet zachowany w dobrym stanie pojazd nie jest czynny (jeżddzący) i używany.
Więc czego oczekujecie? Pracy i zdobywania czy odbudowy części do jakiegoś starego wraku? Przecież i tak co miesiąc pensja jest na koncie to po co się wysilać?
 

Pawelec PKP

Znany użytkownik
Reakcje
1.168 90 9
Niestety to nie jedyny taki przypadek. Z tego co wiem w Nowej Wsi Mochy pod Wolsztynem w okolicach nastawni stoi (albo stał) boczniak
z ok. 1850 roku. Pytałem się o niego wcześniej, jego model do Trainza wykonał UAZownik Zobacz załącznik 1047342

Stał jako magazynek jeszcze w 2021, w tym roku jak pojadę do Wolsztyna to postaram się go poszukać, zdjęcia rzecz jasna wrzucę (ale już gdzie indziej żeby nie było offtopu).

Pozdrawiam,
Spy
To czekam na zdjęcia o_OWagon z 1850 roku w Polsce ... ?
 

Podobne wątki