• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagony piętrowe Rivarossi.

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#3
Ale tam jest bufor.
Przypatrz się dokładnie :)
Też wcześniej patrzyłem na tą aukcje i rzucił mi się w oko brak bufora, ale po dokładniejszym spojrzeniu jest.

Co do tego modelu, to jest on już trochę na rynku i nigdzie nie widziałem żadnych zapowiedzi na PKP. Odnowiona konstrukcja bardzo ciekawa.
Makieciarz mógłby wkleić trochę więcej zdjęć do oględzin.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#7
A dlaczego tylko 4-członowe? Czy 2-członowy ma kabinę maszynisty na jednym końcu, czy jest jakiś inny powód? A jeśli chodzi o szał, to jednak cena robi swoje: ponad 200 zł za jeden wagon, to trochę dużo. Ale nie mam pretensji do Makieciarza, to Rivarossi tak się ceni, chyba trochę za wysoko.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#9
makieciarz napisał(a):
A no dodam więcej, jakoś nie ma na nich szału więc i fotek nie dodawałem. Jeśli chodzi o PKP to do przemalowania nadają się tylko 4 członowe modele.
Również przyłączam się do pytania Andrzeja, dlaczego tylko 4 członowa, mam również pytanie:
ten wywietrznik nad czołem jest chyba demontowalny, bo dziwnie odstaje.
 

jan23

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
makieciarz napisał(a):
A no dodam więcej, jakoś nie ma na nich szału więc i fotek nie dodawałem. Jeśli chodzi o PKP to do przemalowania nadają się tylko 4 członowe modele.
Faktycznie szału nie ma bo oprócz obecnej ceny (podyktowanej m.in. kursem EURO) trzeba jeszcze dołożyć do ewentualnej konwersji. Gdyby pojawiły się w malowaniu PKP, chętni z pewnością by się znaleźli.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#11
Pod warunkiem, że cena byłaby taka sama, bo jak za przemalowanie trzeba byłoby zapłacić następne kilkaset złotych, to nie wiem...
 
Reakcje
91 0 0
#12
Fakt cena jest dosyć wysoka, ale nie wydaje mi się aby niższy kurs Euro drastycznie ją zmniejszył. Model posiadam od niedawna, więc dokładnie mu się nie przyjrzałem, ale z tego co zauważyłam posiada wiele zmian w porównaniu do poprzednika sprzed kilkunastu lat. Przede wszystkim połączenie członów jest"któtsze " i posiada coś na zasadzie kinematyki ,harmonijki są z tworzywa, są bardzo ładne szybki i czerwone wnętrze. Buda jest bez charakterystycznych dla modeli z minionej epoki listew. Model posiada oświetlenie końca składu, niestety dorobienie oświetlenia wnętrza może sprawić sporo problemów gdyż jeden człon pozbawiony jest dostępu do prądu. Jutro zrobię kilka fotek , jeżeli oszywiście ktoś jes zsinteresowany.
 

Podobne wątki