• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagony osobowe typu Bi, Ci, Ciy, BCiy, Oy (dwu i trzyosiowe)

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
No właśnie, zdjęcie znam bo od kilkunastu lat wisiało na stronie Jakuba Halora,
ale podpisane było że to Katowice w latach 70tych, co nie bardzo mi pasowało,
np. biorąc pod uwagę lampy.
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.582 73 0
Katowice '62 wydają się prawdopodobne z uwagi na krajobraz miejski i stan parowozu.
.... a także wysokie perony, dostosowane do jednostek EW55, które swego czasu trochę tam kursowały. A skąd się raptem Gdynia wzięła?[DOUBLEPOST=1385384450,1385383735][/DOUBLEPOST]Zobacz Kolego Ty5 - Włoch od Ciebie lepiej się orientuje ;) Spałeś na geografii? Najwyższy czas globus sobie sprawić ;)

http://www.ebay.it/itm/1970-ca-KATO...360529127681?pt=Cartoline&hash=item53f135e901

PS. Ta moja złośliwość jest spowodowana takim właśnie wklejaniem bez zastanowienia z jednoczesnym wprowadzaniem w błąd pozostałych.
 

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.497 56 5
Jak bym miał tą widokówkę to bym nawet po włosku odczytał , tak to mam zapisane czyli ktoś mnie w błąd wprowadził ,a z geografii to zawsze byłem dobry.;)
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.582 73 0
Widzisz ja też jej nie mam ale za to mam .... 120 zł w kieszeni. ;) A wiesz co to jest dla emeryta 120 zł? To kilka dni na ławeczce z Kolegami Emerytami przeplatanych wspomnieniami z okresu kiedy byli czynni zawodowo. A później mogę się tymi wspomnieniami z Wami podzielić ..... no i co nie warto? Miej poczucie humoru :)
 

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.055 25 2
Włoch od Ciebie lepiej się orientuje ;)
Janeczku, ten Włoch to wcale nie taki znowu kumaty z geografii ;) jak się ma odbitkę od Herr Griebla z dokładnym opisem na odwrocie, to każdy może być mafioso ;) a mafioso, bo niezłą cenę za odbitkę potrafią kroić, dla niezorientowanych a' 30,- €
czyli coś ze 120 złociszy, które to Janeczku zapewne z kolegami na ławeczce popłynęło na fali wspomnień ;)
Ale cóż, raz się żyje ! :)
... a z historii ?
W tle, za parowozem, widać przecież wspaniałą eklektyczną, XIX-wieczną kamienicę...
Miałem właśnie szanownemu gremium na te tło zwrócić uwagę, że takowe to w Gdyni ze świeczką nie uświadczysz, no i peron nie ten itd. ale musiałem po moją mamunię za szofera się kopnąć, ale tak poza tym, to ja jestem panem swego domu ! ;)
A boczniaczki na zdjęciu jakby wszystkie takie same.
 

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.497 56 5
A z tłem to od czego ma się kolegów , z bystrym okiem ,fakt w Gdyni powinien być styl modernistyczny . Za to właśnie lubię dyskusję ,bo o ciekawych rzeczach człowiek się dowiaduje ,a tak bym na to uwagi nie zwrócił.;)
A i tak dobrze się skończyło bo koledzy mają fotkę za darmo ....:)
 

paulus60

Nowy użytkownik
Reakcje
3 0 0
Witam. Rzadko zaglądam, ale zdecydowanie skłaniam się ku Katowicom. Za drugim słupem trakcyjnym z dużą dozą prawdopodobieństwa widać charakterystyczną kopułę katowickiej katedry i kamienice też bardzo "katowickie".
 
Ostatnio edytowane:

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.305 58 3
A ja mam pytanie czy po wojnie były u nas w użyciu wagony lokalne na czterech osiach. Coś takiego jak te modele liliputa tylko późniejszej konstrukcji.
Takie wagony w tamtym roku jak dobrze pamiętam przed świętami były na allegro w barwach pkp 4 wagony w tym pocztowy poszły po 205 zł za szt.[DOUBLEPOST=1385412859,1385412445][/DOUBLEPOST]http://parowozy.net/parowozy/tki3
Ścinawka Średnia
TKi 3 -26 Ścinawka Śrdnia.jpg
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
Na stronie http://zywiecinfo.pl/kolej-zelazna-na-podbeskidziu/ oprócz zdjęć przed i przedprzedwojennych,
jest też kolorowe zdjęcie:
pociąg-parowy.jpg

podpisane " jedno z ostatnich zdjęć, na których widać jeszcze pociąg parowy", co nie jest prawdą,
bo na oko są to lata 70te, a parowozy jeździły jeszcze lat kilkanaście.

Ale ten skład - wytęż wzrok i znajdź dwa takie same wagony :)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
No to Kolega Ciekma nas podpuścił....:oops:[DOUBLEPOST=1387349249][/DOUBLEPOST]Pierwszy raz widzę wagony typu Donner.. z takimi oknami jak na ostatniej fotce....To chyba nie PKP....:gwizd:
 

Podobne wątki