• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dyskusja Moje, oświetlone wagony pasażerskie

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
Tak, to będzie w mojej ofercie, a raczej już jest :)
Ceny będą dwie, ale jeszcze o nich nie myślałem:
- oświetlenie wnętrza wagonu.
- oświetlenie wnętrza wagonu + koniec składu (jak na filmie)
 

Gor717

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
703 8 0
Ten kontaktron to fajna sprawa, polecam. Drogie to ale daje dużo możliwości. Alternatywa dla dekodera. Mając 3 możesz sterować oświetleniem każdego końca wagonu z osobna i oświetleniem pokładu.
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Ten kontaktron to fajna sprawa, polecam. Drogie to ale daje dużo możliwości. Alternatywa dla dekodera. Mając 3 możesz sterować oświetleniem każdego końca wagonu z osobna i oświetleniem pokładu.
No gdzie drogie... u Witkoima podświetlenie z kontaktronem wagonu wychodzi niewiele drożej niż do tej poryo_O

Nawet chwili się nie zastanawiałem.
 
Ostatnio edytowane:

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
Tylko na razie jest mały problem z rozmieszczeniem kontaktronów ( trzy), aby nie kolidowały ze sobą. Zwłaszcza te przy końcu wagonu gdzie jest koniec składu i kondensator od oświetlenia wnętrza. Reagują dwa na raz jak próbuję "na trzy". Wiem, że można rozmieścić kontaktrony po całym wagonie, ale chodzi mi też o wygląd i estetykę.
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Weź trzy to poczujesz ;-)
Uwierz mi na słowo, nie jest źle... :)
Nawet przy 3 sztukach na wagon (choć przy trzech podobno coś się tam gryzie w elektronice)
Analizowałem to wszystko przy 2 szukach na wagon i jednak wychodzi i tak dużo taniej niż oświetlenie w DCC a efekt jak dla mnie wystarczająco akceptowalny.
 

Gor717

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
703 8 0
Panowie - ja nie krytykuję pomysłu. Ba - ja go wręcz wychwalam. Sam obecnie mam zamontowanych około 25 sztuk tych kontaktronów w różnych konfiguracjach. Nie mniej jednak znam ich cenę i jak na element SMD to cena w granicach 8-10 PLN (zależy ile ich kupujesz jednorazowo) to nie jest mało. Tyle i kropka. Układ oświetlenia w oparciu o ten kontaktron , taśmę LED, mostek, kondensator i stabilizator napięcia długo będzie tanim i skutecznym rozwiązaniem.
WITKOIM - korzystając z okazji jeszcze raz dzięki za Twoją pracę nad moimi wagonami.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.279 41 5
Panowie - ja nie krytykuję pomysłu. Ba - ja go wręcz wychwalam. Sam obecnie mam zamontowanych około 25 sztuk tych kontaktronów w różnych konfiguracjach. Nie mniej jednak znam ich cenę i jak na element SMD to cena w granicach 8-10 PLN (zależy ile ich kupujesz jednorazowo) to nie jest mało. Tyle i kropka. Układ oświetlenia w oparciu o ten kontaktron , taśmę LED, mostek, kondensator i stabilizator napięcia długo będzie tanim i skutecznym rozwiązaniem.
Nie można mieć wszystkiego za darmo ;) Patrząc łącznie 50zł za oświetlenie 1 wagonu, to naprawdę nie jest dużo. A nikt nie każe oświetlać kilkunastu, czy kilkudziesięciu sztuk na raz :) Skoro jesteście w stanie płacić po ok. 250zł za wagon bez oświetlenia, to te dodatkowe 50zł też zapłacicie bez większego 'bulu' ( ;) ). :)

Wiem, że to wiecie....dlatego NIE MARUDZIĆ !! :p
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Wczoraj odebrałem pierwszą partię wagonów oświetloną przez Witkoima z użyciem kontaktronów.

Oto próbka efektu.
Sorry za jakość zdjęć, ale robione w "warunkach polowych" i... trochę na szybko:(

Wagon 120a Przewozy Regionalne
Oświetlenie ciepłe + światła końca składu.
Dla lepszego efektu przed oświetleniem lekko podmalowałem wnętrze.
20160330_065220.jpg

20160330_065307.jpg

20160330_065343.jpg

20160330_065425.jpg

20160330_065643.jpg

...i na koniec z wyłączonymi magnesem światłami końca składu.
20160330_065539.jpg


Wagon 1 klasy z przedziałem restauracyjnym ze składu Berlin Warszawa Express
Oświetlenie zimne z przytłumionym "klimatycznie" przedziałem restauracyjnym.
(Na zdjęciu wyszło jakieś takie żółte ale to przekłamanie barw)
20160330_070442.jpg

20160330_070522.jpg

20160330_070559.jpg

20160330_070635.jpg


Najleprzy efekt, jest jednak w nocy;)
Zdjęcia w żaden sposób nie oddają efektu.
 
Ostatnio edytowane:

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
Rusek wyszedł pięknie :), jak będzie niedługo cały skład będzie wyglądał wyśmienicie.
Widzę też Łukaszu, że makieta pięknieje i jakiś porządek jest.
 
OP
OP
garcia ramirez

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 50 6
Niestety zdjęcia tym razem słabe bo pospieszne. Makieta powoli bardzo idzie do przodu a Siemenscy RZD ? Szukam chętnego na 1 szt (250 zł)
 

jack_flash

Aktywny użytkownik
Reakcje
664 64 8
Nalezy zaznaczyc, ze instalowanie swiatel konca skladu to dosc trudna i delikatna sprawa. Nie zawsze model ma odpowiednie swiatlowody, a czesto jak w modelach Tillig Y/B70 to wiercenie pudla pod LED-y. Dodatkowo swiatla moga byc tuz nad podloga, co sprawy komplikuje. Tillig ICC sypialny 74797 w porownaniu ICC 2kl 74837.
Koszt oswietlenia 40 PLN, to bez wlasnego wkladu pracy, jest naprawde niewielki. A Witkoim ma juz zasluzenie swietna renome i to nie tylko w Polsce.
 

Podobne wątki