• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dyskusja Moje, oświetlone wagony pasażerskie

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
OK, skoro wałkujemy temat, to proszę:

Sygnał Tb2 "Oznaczenie wagonów pocztowych z funkcjonariuszami, wagonów restauracyjnych i sypialnych, jak również innych wagonów specjalnego przeznaczenia oraz wagonów z podróżnymi na stacji, jeżeli wagony te nie są złączone z pociągiem" - Dzienny i Nocny: Po jednym lub po dwa niebieskie światła na każdej ścanie szczytowej wagonu;
Dopuszcza się takie wykonanie latarń, by niebieskie światło było widoczne także z boku wagonu, lub umieszczenie na bocznej ścianie dodatkowych świateł niebieskich


Sygnał Tb3 "Oznaczenie wagonów pocztowych w pociągach w czasie postoju, podczas załadowywania i wyładowywania poczty" - Dzienny i nocny: Elektryczne latarnie sygnałowe z niebieskim światłem wbudowane w boczne ściany wagonu

http://kolej.krb.com.pl/e1/poc.htm
 

olmeck

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
Dla zainteresowanych i czy to komuś się podoba czy nie, ważne, że mnie się podoba. To jest zabawa a nie normy czy przepisy, których na mojej makiecie nigdy nie osiągnę i nie mam nawet zamiaru, bo bym osiwiał do reszty. Zasady i przepisy obowiązują na prawdziwej kolei, na naszych makietach my decydujemy.
Michał, u mnie nic nie prześwituje, jak widać na załączonym obrazku. Taki mamy klimat :)

DSC_2606aaa.jpg
 
Ostatnio edytowane:

olmeck

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
Zaraz tam strach :). Bawimy się w kolej i na swojej makiecie, nie przewiduję śmiertelnych zejść ani potrąceń, więc nagnę se troszkę przepisy, a co ;)
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
Dziś Tillig w akcji 501266 i 501268
 

Załączniki

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
574 7 0
Można prosić "inside" ?
Jak podłączone, jaka "elektronika" itd.
niestety nie, spakowany i do odesłania już..
OK, następnym razem obfoce płytki ze skrajnych członów, ale może inni koledzy mają foty
a tak przy okazji taki składzik
...Tak sobie minął roczek i cisza ? ( strona nr 7 wątku )
Nie, żebym się czepiał, ale pokaż co tam siedzi w środku ...
 
Ostatnio edytowane:

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
...Tak sobie minął roczek i cisza ? ( strona nr 7 wątku )
Nie, żebym się czepiał, ale pokaż co tam siedzi w środku ...
Przepraszam.... Ten czas szybko leci...obiecuje poprawe....w przyszlym tygodniu bede robil trójczlony pietrusia wiec zrobie fotki. Sama plytka czy cos jeszcze ?
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
574 7 0
czy o takie fotki koledze chodziło ?
[DOUBLEPOST=1425328108][/DOUBLEPOST]a już niedługo wrzucę fotki już oświetlonego piętrusia Rivarossi 4230 Poznań

No nie tak do końca...
To znam na pamięć :)

BIPA płytka.jpg



Myślałem bardziej o uchyleniu rąbka tajemnicy - jak podłączone listwy, jak mocowane itd. :)
Nie miałem na myśli tylko RIVAROSSI...;)
 

Podobne wątki