• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagony osobowe A.C.M.E. - pytania do posiadaczy

Reakcje
1 0 0
#1
Chciałbym zapytać o element (przewód, gumowy wąż) widoczny na poniższym zdjęciu po prawej stronie.

Czy jest to element przymocowany na stałe czy można jeden koniec przewodu odłączyć i podłączyć do drugiego wagonu? Bo z tego co można zauważyć na zdjęciach, po lewej stronie jest jakieś małe wgłębienie, tak jakby wagony mogłyby zostać połączone ze sobą także przewodami.

Chciałbym również zapytać gdzie umieszcza się elementy do samodzielnego montażu widoczne na drugim zdjęciu poniżej, oczywiście oprócz sprzęgów...
 

Załączniki

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#2
W oryginale jest to przewód ogrzewania elektrycznego i oczywiście łączy się nim wagony pomiędzy sobą i z lokomotywą (w przypadku elektrowozu oczywiście przy opuszczonym odbieraku :D )
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#3
Tomek K napisał(a):
W oryginale jest to przewód ogrzewania elektrycznego i oczywiście łączy się nim wagony pomiędzy sobą i z lokomotywą (w przypadku elektrowozu oczywiście przy opuszczonym odbieraku :D )
Nie ma jak dobre poczucie humoru.
 
OP
OP
mpsj
Reakcje
1 0 0
#5
Tomek K napisał(a):
W oryginale jest to przewód ogrzewania elektrycznego i oczywiście łączy się nim wagony pomiędzy sobą i z lokomotywą (w przypadku elektrowozu oczywiście przy opuszczonym odbieraku :D )
Tak tak, wiem o tym. Pytanie czy w modelach ACME też jest to możliwe? Poczekam, aż wypowie się ktoś, kto posiada np. set Berlin-Warszawa Express.
 
D

Docteur

Gość
#6
Nie jest możliwe połączenie tych modeli wagonów zamontowaną w nich imitacją przewodu ogrzewania elektrycznego, gdyż:

:arrow: imitacja wtyku, który do tego służy jest na stałe przyklejona do pudła modelu,
:arrow: w modelu brak jest imitacji gniazda (w okolicy zderzaka), do którego należałoby ten wtyk podłączyć.

Co do elementów dodatkowych, to miejsce i sposób ich montażu jest opisany w załączonych do zestawu ulotkach informacyjnych.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#7
Docteur napisał(a):
Co do elementów dodatkowych, to miejsce i sposób ich montażu jest opisany w załączonych do zestawu ulotkach informacyjnych.
Witam,

Dostałem pod choinkę "papugę" Admnu, do której zamiast właściwej instrukcji dołączono omyłkowo instrukcję od włoskiej kuszetki standardu X, dlatego prosiłbym w miarę możliwości
o pomoc w kwestii montażu elementów dodatkowych, prócz sprzęgów i przewodów hamulcowych. Tu sytuacja jest oczywista.
 
OP
OP
mpsj

mpsj

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#8
Docteur napisał(a):
Co do elementów dodatkowych, to miejsce i sposób ich montażu jest opisany w załączonych do zestawu ulotkach informacyjnych.
Czy ktoś dobry mógłby mi w takim razie zeskanować bądź zrobić zdjęcie tych ulotek? Bo niestety do mojego zestawu była dołączona tylko jedna kartka z opisem ekspresu, a trochę tych małych części jednak jest (patrz zdjęcie w pierwszym poście). Byłbym bardzo wdzięczny.
 
OP
OP
mpsj

mpsj

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#10
Dzięki wielkie. Czyli elementy zaznaczone poniżej na czerwono nie mają żadnego zastosowania w przypadku wagonów? Jeśli tak, to do czego one służą?
 

Załączniki

OP
OP
mpsj

mpsj

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#12
Jedyny rysunek jaki posiadam to ten przesłany przez użytkownika PiotrK do wagonów typu Admnu/Bdmnu. Na żadnym z obrazków nie ma tych elementów zaznaczonych przeze mnie w czerwonych ramkach, być może dlatego, że są one dołączone do wagonu niemieckiego typu Avmz, który różni się od pozostałych (np. wózkami). Dlatego domyślam się, że instrukcja montażu dodatkowych elementów jest również nieco inna w tym przypadku.
 

wespe

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
mysle ze sa i to wlasnie te czesci pokazuje tez ten rysunek, wystarczy wg mnie rozpoznawac dobrze ksztalty, te z mniejszego kwadratu na wozki te duze za stopnie od strony wewnetrznej
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#14
Te małe elementy mocuje się do dolnej krawędzi pudła, nie do wózków. Ich założenie spowoduje jednak ograniczenie obrotów wózków, więc wagon będzie mógł przejeżdżać tylko łuki o dużym promieniu - nie wiem, jakim. Odpowiednia uwaga jest w instrukcji, trzeba tylko dobrze się przyjrzeć. Na zdjęciu są dwa rodzaje tych elementów, większe i mniejsze (zaznaczyłem je numerem 1), nie wiem, które są właściwe?



Czy wszystko trzeba podać łopatologicznie, kawa na ławę??? Żeby nie było wątpliwości, sam nie mam tych modeli i nawet ich nigdy z bliska ich nie widziałem.
 

Załączniki

wespe

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
dokladnie o to chodzilo, idac po najmniejszej linii oporu policzyc okna na instrukcji i do danego typu te wieksze, mniejsze moga byc do 1kl. DB albo odwrotnie za duzego manewru i kombinacji nie ma
 
OP
OP
mpsj

mpsj

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#16
Widzę, że w temacie wypowiadają się osoby, które rzeczywiście nigdy na oczy nie widziały tych wagonów i elementów i na siłę chcą mi wmówić, że jestem tępy i ślepy.
Szanowny kolego Andrzej Harassek, elementy w małym kwadracie po lewej są mniejsze od podobnych po prawej stronie, które owszem montuje się na wózkach i o tym wiem. Natomiast proszę mi nie wmawiać "łopatologicznie" i do tego mylnie, że elementy z kwadratu "2" montuje się niedaleko zderzaka bo po pierwsze są one jakieś 5 razy większe niż ten w instrukcji a po drugie montuje się tam te srebre małe elementy co są pomiędzy tymi dwoma czerwonymi kwadratami, o czym również wiem i nie o nie pytam. Pisałem, że chodzi mi o elementy do niemieckiego wagonu (i te elementy znajdują się w czerwonych kwadratach), który ma inne wózki więc nie rozumiem tego tłumaczenia.

Obejrzałem cały wagon i wydaje mi się, że te większe z kwadratu 2 powinny być zamontowane tak jak na zdjęciu w załączniku. Nie wiem natomiast co z tymi 4 czarnymi pod nimi.

Grzecznie poprosiłem o pomoc a widzę, że otrzymałem mylne instrukcje i to jeszcze z wielką łaską.
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#18
Przepraszam, jeżeli Kolega mpsj poczuł się urażony, nie było to moją intencją. Jeśli chodzi o części 2, może faktycznie Kolega ma rację, choć na zamieszczonych przez Kolegę zdjęciach nie bardzo widzę, jak są one zamontowane. Natomiast co do części 1, to jednak sądzę, że montuje się je do krawędzi pudła, nie do wózka, w wycięciu, widocznym w krawędzi pudła pod literami "Be" napisu Berlin-Warszawa-Express. Te małe elementy w kwadracie 2 nie są za dobrze widoczne na zdjęciu i trudno mi zgadnąć, do czego służą.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 15
Tabor 21
Tabor 0
Tabor 89
Tabor 4

Podobne wątki