• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Alstom Chorzów - ciekawostki

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
#2
Aby nie tworzyć nowego wątku, lekko zmodyfikowałem ten.

Kolejna ciekawostka z Chorzowskiego Alstomu.
Pociągi dla niemieckiego przewoźnika LNVG:

Pociągi dla LNVG

W artykule jest napisane, że produkcja rozpocznie się w marcu 2022.
Wizualizacja zapożyczona z artykułu:
97AB9D6E-886A-4B7D-8184-2E5FDDE200A1.jpeg
Tymczasem.
Stan na dzień 26.11.2021, zdjęcie z telefonu, za płotu i jeszcze w deszczu. Chorzów
F51895F4-DC79-40BA-965B-8A427D750F4B.jpeg
4E13675E-51F7-42A0-9195-4959D74523CE.jpeg

P.S.

Dodatkowa informacja Alstom kiedyś Konstal, a jeszcze dawniej zakład remontowy Huty Królewskiej.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#3
Pociągi dla niemieckiego przewoźnika LNVG:
No, ładne za bardzo to to nie jest. Ale przynajmniej widoczność z kabiny wydaje się lepsza, niż w wielu innych współczesnych zespołach i lokomotywach. Pytanie tylko, czy to za płotem to to samo, co na wizualizacji, bo na tej ostatnie końcowe wagony są dwupokładowe, a te stojące w Konstalu mają tylko jeden poziom.
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
#5
Tak samo pomyślałem, ale w artykule jest napisane, że będą produkować piętrowe i jednopoziomowe dla tego odbiorcy.

Chociaż, znalazłem też informację, że dla kolei holenderskich (NS) też produkują ten rodzaj jednostki.

Pociągi dla NS.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 246

Podobne wątki