• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagony Liliputa

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#1
Już nie raz spotkałem się z krytyką w kierunku modeli Liliputa, ale musicie przyznać że bufory w wagonach są zrobione dosyć ciekawie (jak za taka cenę - model na fotkach kosztował mnie 39 zł).

Nawet w tak cenionej przez wielu firmie Roco nie spotkałem się z ruchomymi buforami :D
 

Załączniki

OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#3
Składnica Harcerska we Wrocławiu (5 lat temu).
Kupiłem wtedy 4 modele tego producenta i jestem bardzo zadowolony :)
Jutro zrobię fotki.

A bufory, naprawdę fajna sprawa
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#7
Czerwony Liliput Eanos (foto), kosztował mnie: 55,00 zł.
Cenowo tyle co Piko, a jakościowo (według mnie) niebo, a ziemia.
 

Załączniki

A

Adam-H0

Gość
#8
wiesz kiedy byly te wagony produkowane :?:

to jest LILIPUT WIEN i cena tez archaiczna ;)

wagon jest super i w tamtych czasach ausolutna nowosc - nikt potem nie robil otwieranych drzwi :cool:
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#9
Niestety nie wiem kiedy były produkowane, na pudełkach nie było żadnej naklejki nawet z numerem katalogowym. Same wagony i pudełka.

Drzwiczki są bardzo delikatne, same się często otwierają i trzeba uważać żeby nie ułamać (na szczęście mi jeszcze się to nie zdarzyło). Ale jestem pewien że jak przyuważę w sklepie lub na aukcji takiego Eanosa (Liliputa) to nie zawaham się go kupić ;)

Poniżej reszta ekipy.
 

Załączniki

Reakcje
0 0 0
#10
Panie Adamie!
Mam serdeczną prośbę - proszę o wyjaśnienie, co to za żółte strzałki są przy dnie wagonu - patrz zdjęcie am_ealos_0830_1_a_351.jpg jedenaście zdjęć wyżej - przepraszam, nie znam się na transporcie drewna :oops: Zabawnie to wygląda - wagon do przewozu strzał? :D :D Świątecznie pozdrawiam - Marek
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#11
Najprawdopodobniej jest to ustrojstwo do mocowania lub naciągania lin stalowych do mocowania ułożonego drewna. Swego czasu wahadło takich węglarek DB jeździło do świeckiej celulozy z drewnem, ale nie przyglądałem się zbytnio nim.
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#13
Muszę powiedzieć, że jestem jak zwykle pod wrażeniem, tylko te pasy faktycznie wyglądają jak strzałki :) z obu stron są czy tylko z jednej?
Jakby załadować takie drewno do Twojego modelu to byłoby miodzio! :D
 
A

Adam-H0

Gość
#14
jak widac ze zdjec pasy sa na jednej stronie - a ladunek pozostawiam modelarzom - gdzie pasy sa klejone i mozna je zastapic czym dlugim po dolozeniu drzewa.
rowniez mozna pomalowac koncowki na srebrno bedzie jeszcze bardziej realistycznie :cool:
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
191 0 0
#18
A. Karczewski napisał(a):
w naturze nikt nie rozladowuje drzewa przez drzwi - a poza tym jak wagon dotrze do miejsca rozladunku pasy sie zdejmuje
To ja rozumiem, mnie chodzi o to, że w modelu drzwi nie da się otworzyć (chyba, ze pasy w modelu też są zdejmowane). Wcześniej napisał Pan, że będzie można się pobawić tymi drzwiami.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
#20
Liliput jest dla mnie nieco dziwną firmą. Z jednej strony mają bardzo ciekawe rozwiązania jak sprężynujące zderzaki lub otwierane drzwi czteroosiowych węglarek, a z drugiej bardzo mocno rażące uproszczenia modeli. Pomijając wiekowy model Oppelna ze stopniami ładunkowymi odlanymi z podciągiem pod ramą wagonu, przede wszystkim jedna budka do BR52 i BR42, i fatalnie wózki tendrów tych lokomotyw.
 

Podobne wątki