• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagony grupy Bromberg.

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#1
Kiedyś, gdzieś tam był taki wątek. Może ktoś, co ma dostęp podlinkuje, bo mi się szukac nie chce. Porządkując dysk znalazłem fajne rysunki Brombergów, znalezione kiedyś w sieci.
 

Załączniki

M.Smoczkiewicz

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#2
Panie Zbyszku! A czy był Pan na tyle przezorny i zabezpieczył na swoim dysku fantastyczne rysunki parowozów niemieckich ze strony "dlok.de". Ja tego nie zrobiłem i teraz poszukuję - bezskutecznie :devil: Pozdrawiam - Marek
 

M.Smoczkiewicz

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#4
O rany - fantastyczne - nie mam wielkiego doświadczenia w eksploracji bezkresu internetu, serdecznie dziękuję za podpowiedź - pozdrawiam - Marek.
Ale sprytne..... :shock:
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.219 8 0
#6
Kilka z nich przebudowano na wagony maszynownie do zespołów chłodniczych (ZNTK Ostrów Wlkp., 1953) oraz na wagony do przewozu żywych ryb (seria SSlrb) dla Centrali Rvbnej i to własnie one przetrwały w eksploatacji handlowej najdłużej, bo do początku lat 80-tych.
Krzysiek Koj, swego czasu ciekawie o Brombergach pisał na FMK (fajnie, że wklejono link do wątku).
A mnie przypomniało się, że w całej tej "stercie" starych fotek zakładowych, jest ta przedstawiająca taki właśnie zespół 5-wagonowy, z przebudowanym Brombergiem.


A już tak przy okazji "grzebania w starociach" - naszła człowieka refleksja. Jest tyle wspaniałych, rodzimych "pierwowzorów" do odtworzenia w modelach. Taboru zaprojektowanego i wykonanego w Polsce. Myślę, że nie mamy się czego wstydzić.

Tylko czy znajdzie się ktoś odważny, gotowy zainwestować swoją kasę w niepewny interes ?
 
OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#10
Buszując po zasobach internetu, znalazłem takie coś. Ktoś bardziej obyty z tematem mógłby wyjaśnić, gdzie podział się Bromberg, który stał w Kościerzynie, bo ja go jakoś nie kojarzę. :|
Miałem zbyt długą przerwę pomiędzy wizytami w skansenie.
 

Załączniki

A

AJ

Gość
#12
W temacie od dawna cisza, ale trochę go odgrzebię. Czy szanowni koledzy widzieli już takie coś:

Lipsk 1953.jpg


Źródło pod zdjęciem. Podobno wykonane w Lipsku w 1953 roku.

Pozdrawiam
 
A

AJ

Gość
#14
Jako nie związane z tematem zostało na moją prośbę usunięte. Jakbyś potrzebował to pisz na PW, zabezpieczyłem z odpowiedzią Krzysztofa Koja, w jakimś pokracznym formacie .odt, ale zawsze.
 
A

AJ

Gość
#15
Czasami przeglądając po raz n-ty niby znane rzeczy wpadnie w oko coś ciekawego. Tak stało się przy czytaniu arcyciekawego skądinąd tematu o kolei portowej w Toruniu http://www.wmtmk.pl/forum/viewtopic.php?t=875, jednego z wielu na forum WMTMK prowadzonego przez Lyck'a. Wpadł mi tam w oko fragment panoramy wykonanej z mostu drogowego w 1957 roku podobno. Oprócz ciekawego garnituru węglarek załapał się na uwiecznienie również inny wagonik ;)

Torun-bocznica-1957-zoom.jpg
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
99 2 0
#16
Czy wagon na zdjęciu poniżej to właśnie Bromberg? Od lat się nad tym zastanawiam. Wagon nosi oznaczenie 829346 'XH' i należy do PPM-T Gdańsk. Zdjęcie popełniono latem 2008 roku w Białej Podlaskiej, kiedy rzeczony pojazd wraz z innymi asystował przy modernizacji odcinka Łuków-Terespol.
829346-XH.jpg
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
99 2 0
#18
Nie chciałem się zbytnio zbliżać aby nie zwracać na siebie uwagi SOK lub pracowników PPM-T. A na wysoką trawę nie mogłem poradzić, więc nie mam zdjęć wózków.
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#19
Witam.
Ponieważ mam klika zalegających w szafie brombergów

Postanowiłem przerobić je na KKwo

Pytanie na jaki kolor pomalować ściany i dach?
Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi.
 
A

AJ

Gość
#20
Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi.
No to pierwsza podpowiedź - zostaw tak jak jest - ten model to nie jest Bromberg, to jest powojenna NRD-owska konstrukcja, z tego co pamiętam o trzy metry krótsza (w oryginale oczywiście), nigdy nie jeździła na PKP (poza tranzytem oczywiście) i przemalowywanie tego modelu mija się z celem.
 

Podobne wątki