• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagonowy hyde park na PKP (po 1945 roku)

lalek

Użytkownik
Reakcje
34 0 0
Jedyne zakupy PKP poza Europą - czytałem na ten temat, ale nigdy wcześniej nie widziałem zdjęcia takiego wagonu.
Dziękuje za szybką odpowiedź.
 

lalek

Użytkownik
Reakcje
34 0 0
Oczywiście, racja. Wieki nie przeglądałem już tego atlasu, a mimo że wielkość kompaktowa to jednak nie noszę pod ręką.
Tamte zdjęcie również było czarno-białe, ale pod większym kątem, wagon miał na pewno inne drzwi i nie kojarzę pomostu dachowego (mógł być po drugiej stronie wagonu). Piszę z pamięci, więc równie dobrze i tu mogę się mylić. Skłamałem zatem, widziałem już kiedyś taki wagon na zdjęciu. Dzięki raz jeszcze.
 
Reakcje
3.313 16 0
Tak się prezentował łódzki egzemplarz w zeszłym roku.
Szanowny Kolego Piotrze, a może masz fotkę którejś z widocznych na zdjęciach tabliczek znamionowych (zaznaczone w czerwonym owalu), bo nie ukrywam, że nigdy nie widziałem tabliczki firmowej Jessop, i ciekawi mnie jak wyglądała i co na niej było - może oprócz napisów w j. angielskim (co jest raczej pewne) było też coś w j. Hindi?:niepewny:. Jeżeli masz zdjęcia owych tabliczek, to wielka prośba abyś je zamieścił... a może fakt, że wagony były montowane w ZNTK Ostrów Wlkp. z automatu eliminuje tabliczkę Jessop-a, a widoczne tabliczki są w j. polskie, ze wspomnianego ZNTK ? A może gdzieś w sieci są dostępne zdjęcia takiej tabliczki (oczywiście wagonu krytego dla PKP)?

Tabliczki znamionowe.jpg
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.488 45 1
W trakcie dzisiejszej, krótkiej wycieczki przez stację Łódź Olechów, udokumentowałem wygląd tabliczek z pokazanego wyżej wagonu z Indii.
Pierwsza jest oryginalną tabliczką producenta:
Jessop & Co.Ltd.
1972
INDIA
DSC_0998.jpg

Druga zaś, nieco uboższa w formie, za to ciekawsza w treści, jest tabliczką ZNTK Ostrów Wlkp., gdzie wagony były montowane z elementów dostarczonych przez fabrykę z Indii.
MONTAŻ 1972
Dalej treść nieczytelna, a w ostatniej linijce na dole, mamy numer wagonu w ruchu handlowym PKP:
21 51 175 6 101 5
DSC_0999.jpg
 
Reakcje
3.313 16 0
W trakcie dzisiejszej, krótkiej wycieczki przez stację Łódź Olechów, udokumentowałem wygląd tabliczek z pokazanego wyżej wagonu z Indii.
Serdeczne podziękowania. Tabliczka Jessop & Co.Ltd. 1972 INDIA jest niezwykle egzotyczna. Ciekawe, czy gdziekolwiek zachowano taką, w jakimś skansenie czy muzeum kolejowym... Za 25 - 50 lat, może być jedynym, namacalnym śladem po imporcie wagonów z Indii. Co do tabliczki z napisem MONTAŻ 1972, to w drugim rzędzie, jak dobrze widzę, można odczytać ... 16 R2 S 9 .. 9 cokolwiek oznaczają te cyfry i litery :LOL: (może to numer jakiegoś rysunku technicznego, montażowego ? bo z tego co wiem bywały tabliczki (np. na wózkach jezdnych) gdzie był wybijany skrót RYS., cokolwiek on znaczy :LOL:)
 

piottrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
389 8 0
Opis do ubu zdjęć mniej więcej tak: Na OBB i PKP... przebudowano wagony Mci...
I jeszcze piszą że na Kdst dach jest z jakiejś tkaniny? rozciągniętej na prętach
Nemiecki tak sobie znam, może koledzy biegli rozszyfrują co to za tkanina na dachu
IMG_20191110_093004.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Groch

Znany użytkownik
Reakcje
534 1 0
Również kilka naszych jednostek taborowych w zachodniej części Niemiec, uwiecznił na kliszy archiwista Fritz Willke:

Chłodnia Slh 708 390 z ładunkiem mięsa i kiełbas przed Urządem Celnym (Zollschuppen), Stuttgart 1961:
Slh 708 390, Stuttgart 1961.jpg


Ex Bromberg DRB, KKwho5 210 004 (sądząc po architekturze w tle - lokalizacja to również Stuttgart i podobny czasokres):
KKwho5 210004.jpg


401K, KKyt 200 390, Stuttgart 1964:
KKyt 200 390, Stuttgart 1964.jpg


E (Wddo) 509 0730 Stuttgart-Bad Cannstatt 1973:
E (Wddo) 509 0730 Stuttgart-Bad Cannstatt 1973.jpg


Powyższe zdjęcia z niemieckojęzycznego wydawnictwa Fritz Willke - Fotograf und Archivar.
 

Podobne wątki