• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagonowy hyde park na PKP (po 1945 roku)

Kanclerz

Znany użytkownik
Reakcje
363 2 0




Mały skok w żrące i agresywne substancje i mamy trzy z piętnastu zakupionych w 1978 cystern produkcji Union Werk GmBH z Siegen znanych wedle katalogu jako model 416F. Udało mi się spotkać 5 egzemplarzy o różnych numerach (nie powtarzających się).
 

Kanclerz

Znany użytkownik
Reakcje
363 2 0


Nie wiem czy to dla Was zaskoczenie czy nie - ja byłem w pełni zaskoczony widząc cysterny w dawnym żółtym malowaniu LOTOS. Aktualnie jak widać, posiadają oznaczenia włocławskiego Transchemu. Jedna z cystern posiada zachowany system ogrzewania.
 

Elon

Użytkownik
Reakcje
34 0 0
Znowu zaglądam na Tatary a tam taki kwiatek


ten sam wagon z drugiej strony


Błędy w oznaczeniach? Ciekawe czy ten wagon tą naprawę przeszedł w 1995 czy 1996 roku.
Jeszcze fotka wnętrza
 

Kriz8

Aktywny użytkownik
Reakcje
408 5 3
Po czym kolega wnioskuje?
W przypadku tego wagonu kiedyś udało się taką informację uzyskać.

Stado kiboli luzem w tym wagonie wozili że tak wygląda :eek:.
Od ponad 4 lat wagon jest odstawiony w przysłowiowe krzaki. Wcześniej w Krakowie, teraz jak widać w Lublinie. Brak opieki robi swoje, w 2015 roku był już ujęty w przetargu na sprzedaż "wraków" wagonów.
 

ALB_ert

Użytkownik
KKMK
Reakcje
60 5 0
Nie wiem czy piszę w dobrym wątku, w razie czego proszę o przeniesienie. :)
Prosiłbym o pomoc w wyjaśnieniu oznaczeń wskazanych na zdjęciu, których przeznaczenia nie zdołałem sam rozszyfrować ani też odnaleźć żadnej informacji na ich temat.
110Ac.jpg
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.268 58 3
PUR to skrót od poliuretanów (lub PU) więc powłoka malarska jest wykonana z farby/ lakieru poliuretanowego a to są zazwyczaj lakiery dwuskładnikowe.
Sa jeszcze utwardzacze d wyrobów poliuretanowych które nie żółkną czyli skrót MCH ( 1 zdjęcie z postu #712)

"Tikkurila" to fińska firma chemiczna która produkuje szeroką gamę materiałów malarsko lakierniczych.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki