• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagonowy hyde park na PKP (po 1945 roku)

Oczywiście, racja. Wieki nie przeglądałem już tego atlasu, a mimo że wielkość kompaktowa to jednak nie noszę pod ręką.
Tamte zdjęcie również było czarno-białe, ale pod większym kątem, wagon miał na pewno inne drzwi i nie kojarzę pomostu dachowego (mógł być po drugiej stronie wagonu). Piszę z pamięci, więc równie dobrze i tu mogę się mylić. Skłamałem zatem, widziałem już kiedyś taki wagon na zdjęciu. Dzięki raz jeszcze.

Tak się prezentował łódzki egzemplarz w zeszłym roku.
Szanowny Kolego Piotrze, a może masz fotkę którejś z widocznych na zdjęciach tabliczek znamionowych (zaznaczone w czerwonym owalu), bo nie ukrywam, że nigdy nie widziałem tabliczki firmowej Jessop, i ciekawi mnie jak wyglądała i co na niej było - może oprócz napisów w j. angielskim (co jest raczej pewne) było też coś w j. Hindi?:niepewny:. Jeżeli masz zdjęcia owych tabliczek, to wielka prośba abyś je zamieścił... a może fakt, że wagony były montowane w ZNTK Ostrów Wlkp. z automatu eliminuje tabliczkę Jessop-a, a widoczne tabliczki są w j. polskie, ze wspomnianego ZNTK ? A może gdzieś w sieci są dostępne zdjęcia takiej tabliczki (oczywiście wagonu krytego dla PKP)?

Tabliczki znamionowe.jpg

newermind

Łowca cech
ŁKMK
W trakcie dzisiejszej, krótkiej wycieczki przez stację Łódź Olechów, udokumentowałem wygląd tabliczek z pokazanego wyżej wagonu z Indii.
Pierwsza jest oryginalną tabliczką producenta:
Jessop & Co.Ltd.
1972
INDIA
DSC_0998.jpg

Druga zaś, nieco uboższa w formie, za to ciekawsza w treści, jest tabliczką ZNTK Ostrów Wlkp., gdzie wagony były montowane z elementów dostarczonych przez fabrykę z Indii.
MONTAŻ 1972
Dalej treść nieczytelna, a w ostatniej linijce na dole, mamy numer wagonu w ruchu handlowym PKP:
21 51 175 6 101 5
DSC_0999.jpg

W trakcie dzisiejszej, krótkiej wycieczki przez stację Łódź Olechów, udokumentowałem wygląd tabliczek z pokazanego wyżej wagonu z Indii.
Serdeczne podziękowania. Tabliczka Jessop & Co.Ltd. 1972 INDIA jest niezwykle egzotyczna. Ciekawe, czy gdziekolwiek zachowano taką, w jakimś skansenie czy muzeum kolejowym... Za 25 - 50 lat, może być jedynym, namacalnym śladem po imporcie wagonów z Indii. Co do tabliczki z napisem MONTAŻ 1972, to w drugim rzędzie, jak dobrze widzę, można odczytać ... 16 R2 S 9 .. 9 cokolwiek oznaczają te cyfry i litery :LOL: (może to numer jakiegoś rysunku technicznego, montażowego ? bo z tego co wiem bywały tabliczki (np. na wózkach jezdnych) gdzie był wybijany skrót RYS., cokolwiek on znaczy :LOL:)

piottrw

Aktywny użytkownik
Opis do ubu zdjęć mniej więcej tak: Na OBB i PKP... przebudowano wagony Mci...
I jeszcze piszą że na Kdst dach jest z jakiejś tkaniny? rozciągniętej na prętach
Nemiecki tak sobie znam, może koledzy biegli rozszyfrują co to za tkanina na dachu
IMG_20191110_093004.jpg

Ostatnio edytowane:

Groch

Znany użytkownik
Również kilka naszych jednostek taborowych w zachodniej części Niemiec, uwiecznił na kliszy archiwista Fritz Willke:

Chłodnia Slh 708 390 z ładunkiem mięsa i kiełbas przed Urządem Celnym (Zollschuppen), Stuttgart 1961:
Slh 708 390, Stuttgart 1961.jpg

Ex Bromberg DRB, KKwho5 210 004 (sądząc po architekturze w tle - lokalizacja to również Stuttgart i podobny czasokres):
KKwho5 210004.jpg

401K, KKyt 200 390, Stuttgart 1964:
KKyt 200 390, Stuttgart 1964.jpg

E (Wddo) 509 0730 Stuttgart-Bad Cannstatt 1973:
E (Wddo) 509 0730 Stuttgart-Bad Cannstatt 1973.jpg

Powyższe zdjęcia z niemieckojęzycznego wydawnictwa Fritz Willke - Fotograf und Archivar.