• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagonowy hyde park na PKP (po 1945 roku)

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Do mocowania plandeki lub siatki służą te małe uszka na ostoi. Natomiast te "brodawki" to punkty do mocowania ladunku wewnątrz wagonu. Po kształcie i sposobie ich wykonania można odróżnić wagony serii 415W od 423W.
 

Groch

Znany użytkownik
Reakcje
534 1 0
Dziękuję kolegom za wyjaśnienie zagadki (pierwszy raz się z czymś takim spotkałem). Wagon stał w towarzystwie niemieckiego Sahimms-a więc pewnie wozili jakieś żelastwo wymagające zabezpieczenia przed czynnikami atmosferycznymi.

db-sahimms-u.jpg eanos-415w.jpg
 

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Reakcje
172 1 0
Pytanie do znawców. Co to za typ wagonu na platformie drogowej? Zdjęcia wykonane w lipcu na autostradzie A1, przed burzą, prowadząc samochód (uprzedzając, WIEM że niebezpiecznie jest prowadzić i robić zdjęcia w tym samym czasie):

Wagon platforma na platformie drogowej  13.07.2018   IMG_7547.JPG
Wagon platforma na platformie drogowej  13.07.2018   IMG_7548.JPG
Wagon platforma na platformie drogowej  13.07.2018   IMG_7549.JPG
 

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Reakcje
172 1 0
Na ile mogę zobaczyć na telefonie to mi wygląda na wagon konstrukcji niemieckiej z roku 1938 go typ Stuttgart.
tak to Rs Stuttgard (DRG) , czyli PKP seria Pdk31 czy tez po 1968 roku seria Kbkm :
Zobacz załącznik 592046

ciekawe gdzie ten na tirze jechał ??
Przypuszczam, że do muzeum w Redeczu Krukowym.
Dziękuję za odpowiedź Panowie. Wagon miał opuszczone burty a nie mam wiedzy by poznać typ z fotki. Obejrzałem przed publikacją tej fotografii zdjęcia wagonów w necie i nie umiałem go przypisać.
 
Reakcje
35 0 0
Mam pytanie do kolegów znawców taboru, czy byłby ktoś w stanie przytoczyć jakieś przykładowe przyblizone zestawienia pociągów, w których w końcu lat 80-tych pojawiały się czerwone wagony 113A?
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Czy platformy wojennej budowy Klm441 były używane w Polsce - jeśli tak to pod jakimi oznaczeniami ? Czy gdzieś można znaleźć fotki oryginałów lub dobrze wykonanych modeli PKP ? Czy ew. jakiś inny typ jest na tyle bliski, że można użyć Klm441 jako bazy do budowy tego modelu ?
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Ale o który typ wagonu Ci chodzi.
Na DB pierwotnie eksploatowano wagony Rmmso33 Klm441 dawny typ Ulm. Wagony te jednak szybko zostały oznaczone Klm506 kiedy z nich zdemontowano uszy dla klonic i kieszenie dla nich. W latach 90 tych dolaczyly do nich wagony ex DR ktore oznaczono Klm439.
Natomiast także w latach 90 tych pojawiły się wagony ex DR typu Stuttgart które także oznaczono Kkklms441. Wagony typu Stuttgart na DB były oznaczone Kkklms440.
Obydwa typy wagonów były eksploatowane na PKP. I z tego co wiem w tym malowaniu pojawiły się miniatury firmy Piko - Ulm i Fleischmann - Stuttgart. Ja mam model tylko tego pierwszego wagonu.
 

Podobne wątki