• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagonowy hyde park na PKP (po 1945 roku)

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
96 2 0
Czy ktoś z forum miał okazję jechać tymi oliwkami TurKolu? Jestem ciekaw, jak rozwiązano kwestię wnętrza.
 

Kanclerz

Znany użytkownik
Reakcje
363 2 0




Jest i drugie - jestem ciekaw jaki posiadał kolor - czy był to brąz? Czy może z racji specjalnego przeznaczenia - prototypowości jakiś inny kolor? Wydaje mi się, że wagon 601K był takim ojcem chrzestnym dla wagonów 412K, mimo, że musiał przeleżeć wiele lat w jakiejś szufladzie. Napewno musieli spojrzeć do dokumentacji ;)


Dałem dziecku do pokolorowania :)
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.208 8 0
Jest i drugie - jestem ciekaw jaki posiadał kolor - czy był to brąz? Czy może z racji specjalnego przeznaczenia - prototypowości jakiś inny kolor? Wydaje mi się, że wagon 601K był takim ojcem chrzestnym dla wagonów 412K, mimo, że musiał przeleżeć wiele lat w jakiejś szufladzie. Napewno musieli spojrzeć do dokumentacji ;)
Sam jestem ciekaw - nawet dokumentacja (rysunek) jednoznacznie tego nie określa. Ciekawostką jest też planowana pierwotna seria wagonu: Hais.
 

Załączniki

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.285 61 2
Przy okazji postoju w st.Dąbrowa Wschodnia zrobiłem zdjęcia odstawionej platformy 401Ze? załadowanej "czekoladkami". Sąsiedztwo wagonów roboczych jest chyba przypadkowe bo platforma wygląda na wystawioną z pociągu towarowego. Znak zapytania przy typie 401Ze dałem ze względu na widoczne zmiany w stosunku do oryginalnej konstrukcji i tak na prawdę trudno powiedzieć czy ten wagon od początku swojego istnienia był wagonem 401Ze czy też został przebudowany z innej wersji.
20170515_183630.jpg
20170515_183551.jpg
20170515_183516.jpg

[DOUBLEPOST=1495627804,1495627127][/DOUBLEPOST]Oznaczenie serii Uas może oznaczać że kiedyś mógł to być wagon z trzema dużymi pojemnikami 401Zf lub Zg. Firma Altrans eksploatuje dużo znacznie przebudowanych wagonów czasami dość dziwnych.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.285 61 2
Niebieska kartka oznacza że wagon jest uszkodzony i wymaga naprawy. Z resztą wagon by nie stał z ładunkiem w tej stacji bez ważnego powodu. Niestety nie zaglądałam do tych papierów by stwierdzić jakie usterki spowodowały konieczność wystawienia wagonu ze składu pociągu.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.285 61 2
Taka ciekawostka wagon na wózkachi Y25 ale dwóch różnych odmian. A konkretnie jeden wózek ma ramę całkowicie spawana a drugi ma ramę spawana z elementów odlewanych.
20170531_110503.jpg

[DOUBLEPOST=1496239492][/DOUBLEPOST]Upolowany dzisiaj w st. Gliwice Port.
 

map69

Znany użytkownik
Reakcje
79 0 0
Z powodu awarii lokomotywy EP07-362 i konieczności jej wyczepienia na stacji Warszawa Zachodnia ze składu pociągu EIC1621 Odra w dniu 07.06.2017, miałem możliwość obejrzenia wagonu typu 507A Idea Hub Express. Wagon jest ciekawym uzupełnieniem składu i prezentuje się przyzwoicie w przeciwieństwie do różowych paskud :mad:.
P1320850_1.JPG

P1320847_1.JPG P1320844_1.JPG P1320842_1.JPG
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
96 2 0
Miałem przyjemność jechać wagonami 112A Turkolu w ubiegły weekend i mogę powiedzieć że spotkały się z moimi oczekiwaniami. Czyli wnętrze zupełnie w stanie takim, jak zostały kupione, z nowszym typem toalet i brakiem zasłonek włącznie. Wagony mają na czołownicach krany do sprzęgu ogrzewania parowego, jednak same ogrzewanie tego typu jest niesprawne, na pudle widnieje napis informujący jedynie o ogrzewaniu elektrycznym. Czyli wagony do obsługi tylko i wyłącznie poza sezonem grzewczym.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
Kolego Jacku. Nie jestem znawcą wagonów towarowych, ale wagon węglarka 17W miała inny kształt podwozia, coś jak wagon 401 Zf ze zdjęcia trochę powyżej. Ta belka nośna w środkowej części wagonu jest za wysoka, a belka nad wózkiem jest w linii prostej. Ale mogę się też mylić.
20170515_183630.jpg
 

Podobne wątki