• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagonowy hyde park na PKP (po 1945 roku)

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
634 3 1
#2
Skoro istnieje temat dla wagonów przedwojennych postanowiłem założyć temat dla wagonów eksploatowanych po 1945 roku przez Polskie Koleje Państwowe.
No niby tak, wszystko wydaje się być logiczne, ale... polskich typów wagonów po roku 1945 było około tysiąca (!), więc obawiam się, że z założenia takiego tematu nic dobraego nie wyniknie.
Jest po prostu zbyt ogólny. Pojawią się za chwilę setki zdjęć różnych polskich wagonów i to w dodatku, zarówno osobowych, jak i towarowych, i... już nikt nie będzie wiedział, o co chodzi :).
Proponuję zdecydowanie zawęzić temat do wagonów (przynajmniej!) określonego rodzaju...
 

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
142 1 0
#7
Dobra, pooglądaliśmy trochę wagonów, czas więc na pytanie. W Rybniku, a właściwie pomiędzy Rybnikiem a Rybnikiem Towarowym stał sobie niespełna 15 lat temu oto taki wagon. Co się z nim stało - nie wiem, ale interesuje mnie po prostu co to był za wagon, z jakiej epoki, jakiej produkcji itp.
Kryty 3osiowy a Rybnik Towarowy 28.02.2001.jpg
Kryty 3osiowy Rybnik Towarowy 28.02.2001.jpg
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
#8
Co się z nim stało - nie wiem,
.... ja też nie wiem.:(
ale interesuje mnie po prostu co to był za wagon, z jakiej epoki, jakiej produkcji itp.
.... ja też nie wiem :(..... ale.... wiem, że zdjęcia tego rybnickiego wagonu umieściłeś w złym wątku. Moim zdaniem jest to wagon wyprodukowany przed 1945 rokiem.... popatrz tylko na widły maźnicze.
Przypuszczam, że jest to wagon .... ogólnie mówiąc pochodzenia niemieckiego.
Takie małe porównanie - chyba to jest to samo...... tylko ten z zza Odry ma zmienione maźnice.
Porównanko.jpg
 

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
142 1 0
#9
Dziękuję za odpowiedź. Oj, kolego Jarząbek - zaskoczyliście mnie wypowiedzią! Nie sądziłem, że ten spotkany niegdyś wagonik może być sprzed aż tak wielu lat!
Chciałbym jeszcze Was zapytać o inny wagon,tym razem pocztowy z zdjęcia poniżej. Co to za typ, seria, jakiej produkcji itp.
Z góry za odpowiedzi dziękuję.
pocztowy a Rybnik Tow. 28.02.2001.jpg
pocztowy Rybnik Tow. 28.02.2001.jpg
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
#10
Oj, kolego Jarząbek - zaskoczyliście mnie wypowiedzią! Nie sądziłem, że ten spotkany niegdyś wagonik może być sprzed aż tak wielu lat!
No widzisz, czas tak szybko płynie, że dopiero gdy się zastanowię ile lat temu odeszli moi Najbliżsi uświadamiam sobie ile to już latek mam na karku
Chciałbym jeszcze Was zapytać o inny wagon,tym razem pocztowy z zdjęcia poniżej.
.... tym razem to nie jest pocztowy a bagażowy wyprodukowany w Polsce po II wojnie. A na typach /wagonów ;)/ to ja się nie znam. :)
Ale ten egzemplarz umieściłeś we właściwym dziale.....:)
 

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
142 1 0
#12
Ooooooooo!!! Wreszcie się stało! Ktoś wyłożył zdjęcie wagonu z serii, o które miałem zapytać. Było to w temacie "Pociąg ratunkowy" zdjęcie kol. Andrzeja Jaroszewicza:
http://forum.modelarstwo.info/threads/pociąg-ratunkowy.27134/
Jest to doczepa do SN52 można byłoby tak rzec. Jako wagony osobowe - jakie miały oznaczenie serii? Macie może zdjęcie tych wagonów jak były używane w ruchu planowym?
Pozdrawiam.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.234 461 29
#14
Jest to doczepa do SN52 można byłoby tak rzec. Jako wagony osobowe - jakie miały oznaczenie serii? Macie może zdjęcie tych wagonów jak były używane w ruchu planowym?
Zdjęcia tych wagonów były już na forum i nawet kolega axer sam je komentował. Dwa zamieścił kolega Generał tu:
http://forum.modelarstwo.info/threa...oleje-i-bez-czasów-współczesnych.18853/page-2
moje trzy fotki wrzuciłem tu:
http://forum.modelarstwo.info/threads/wagony-motorowe-w-europie.15235/page-2
a takie zdjęcie też już gdzieś wrzuciłem, ale za pierniki nie mogę teraz znaleźć, więc powtarzam:

012.jpg
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
634 3 1
#18
(...)Jest to doczepa do SN52 można byłoby tak rzec. Jako wagony osobowe - jakie miały oznaczenie serii? Macie może zdjęcie tych wagonów jak były używane w ruchu planowym?
Pozdrawiam.
Zdecydowanie jest to "doczepa" do SN52 :).
Oznaczenia serii tych wagonów zmieniały się cztery razy (oczywiście podczas ich eksploatacji handlowej). Chronologicznie przedstawiało się to następująco:
DCix
DBix
Bdix
Bix
 

Podobne wątki