• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagonowy hyde park (dla konstrukcji sprzed 1945 roku na PKP)

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0

robertkroma

Znany użytkownik
Reakcje
1.595 25 2
Witam Wszystkich i w szczególności Pana Tadzia.
Powiem, że wpierw nie zajarzyłem o co chodzi, że Pan Tadeusz chce się z Forum pożegnać. Ale po przeczytaniu wątku o tych "talbotach" powiem szczerze, że wg mnie Pan Tadeusz miał racje. Jest tam tak nagmatwane z ilością serii i wagonów, że trudno czytając jeden raz zrozumieć ten "bełkot" ()bo inaczej tego nazwać nie idzie. Ale na postawione pytania czy stwierdzenia, odpowiedzią był wstrętny atak i nagle oskarżanie wszystkich kto na początku lat 70 mógł robić zdjęcia na kolei. A tak nie powinno być. Ja dla odmiany miałem kontakt i z Panem Tadeuszem i także z Panem Susickim Ś.P. i Panem Wiśniewskim i to co było potrzebne do moich książek zostało mi użyczone. A w tym wątku należało wyjaśnić ilości sprzedawanych modeli, a nie wyżalać się na wszystkich. Ja też tamtych czasów nie znam, bo byłem dzieciakiem.
Tak więc Panie Tadziu nie należy się przyjmować takimi wpisami tylko zgłosić obraźliwe teksty do moderatora Forum, który powinien je usunąć.
Proszę się trzymać i głowa do góry.
Pozdrawiam Robert Kroma
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Andrzeju, ja to wszystko naprawdę wiem. Bardziej mnie ciekawiło, czy wagony o przeznaczeniu "wojskowym" stacjonowały w wagonowniach PKP, czy w jednostkach wojskowych - tylko tyle.
Wiem, że wiesz, ale Twoje stwierdzenie mogło mniej obeznanym z tematem sugerować, że wagon był używany przez PKP, bo był na terenie wagonowni i miał oznaczenia PKP (słabo widoczny po prawej stronie znak PKP). A fakt, że stał na torze postojowym w wagonowni może znaczyć tylko tyle, że był włączony do jakiegoś normalnego pociągu. W żadnym wypadku nie wyciągałbym z tego wniosku, że wagon był eksploatowany jako wagon handlowy PKP, to zdjęcie nie daje według mnie żadnych podstaw, by sądzić, że tak było, ani że nie było.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
Nie żebym fochował, ale moje wpisy są jakby nie w "tryndzie", czyli na fali powszechnego zainteresowania.
Nic nie mam do pasjonatów nowości, ale przy tym ja ze swoimi zainteresowaniami mogę być postrzegany jako dinozaur. ;)
Chociaż, czemu nie !
Jak to mówią "Dla towarzystwa to Cygan dał się powiesić".
I przypomniały mi się pewne słowa " Skończyły się czasy mechanika Jarząbka". Ano ... skończyły się.
Schluss - Blues.
Nie pojmuję , za głupi jestem, chyba.
 

koland

Aktywny użytkownik
Reakcje
465 1 0
Szanowny Panie Tadeuszu.
Proszę jednak przemyśleć swoją decyzję. Można zawsze zignorować osobę która działa na nas denerwująco - nie wdawać się w polemikę i dyskusję z takową . Też kiedyś byłem zdania ,żeby zabrać "swoje zabawki i wynieść się z tej piaskownicy " tym bardziej jak widzę ,że to forum w większości opanowane jest przez pieniaczy i troli. Ale cóż skoro administracja to toleruje nie mamy my userzy na to wpływu. Swój byt tutaj ograniczam do czytania i wypowiadania się w tematach ciekawych pod względem modelarskim i kolei rzeczywistej . Pańskie wpisy i zdjęcia do takich zawsze zaliczałem. Choć jestem ( może nie dużo ;) ) młodszy od Pana łaknę wiedzy na temat tamtej kolei jak "ryba wody ".
Pozdrawiam serdecznie

P.S
Czym był by ten dział " Prawdziwa Kolej " bez wpisów pańskich kol . Jarząbka , Andrzeja Jaroszewicza , 404W , Hoarta ? itp
Odpowiem sam - Niczym.
Panie Tadeuszu przyłączam się do wypowiedzi usera Zbigniewa Gałczyńskiego, w pełni podzielam zdanie tym bardziej w kwestii tego Panie Tadeuszu, że jest Pan tutaj autorytetem tak jak userzy Jarząbek , Andrzej Jaroszewicz , 404W , Hoart. Bez Was to forum traci sens. Proszę się nie poddawać i spojrzeć na sytuację z dystansem. Pozdrawiam Serdecznie.
 

Bipa966

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 69 32
Jak najbardziej podzielam zdania KOLEGÓW powyżej... nie co sie irytować i jak śpiewał znany bard....RÓBMY SWOJE!
Denerwuje mnie tylko niesamowicie używanie tego głupiego słowa USER ! Skończcie z tym Panowie !
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
Szanowny Panie Tadeuszu.
Proszę jednak przemyśleć swoją decyzję. Można zawsze zignorować osobę która działa na nas denerwująco - nie wdawać się w polemikę i dyskusję z takową . Też kiedyś byłem zdania ,żeby zabrać "swoje zabawki i wynieść się z tej piaskownicy " tym bardziej jak widzę ,że to forum w większości opanowane jest przez pieniaczy i troli. Ale cóż skoro administracja to toleruje nie mamy my userzy na to wpływu. Swój byt tutaj ograniczam do czytania i wypowiadania się w tematach ciekawych pod względem modelarskim i kolei rzeczywistej . Pańskie wpisy i zdjęcia do takich zawsze zaliczałem. Choć jestem ( może nie dużo ;) ) młodszy od Pana łaknę wiedzy na temat tamtej kolei jak "ryba wody ".
Pozdrawiam serdecznie

P.S
Czym był by ten dział " Prawdziwa Kolej " bez wpisów pańskich kol . Jarząbka , Andrzeja Jaroszewicza , 404W , Hoarta ? itp
Odpowiem sam - Niczym.
Panie Tadeuszu. Tak, jak napisał p. Zbigniew Gałczyński - cyt. "łaknę wiedzy na temat tamtej kolei jak ryba wody", i Koledzy przedmówcy.
Łączę serdeczne pozdrowienia.
 
Reakcje
201 4 0
Nie zaglądałem na forum przez kilka dni, a dzisiaj co widzę ... przecieram oczy ze zdumienia i nie mogę uwierzyć w to co widzę. Kolega Prezes, jeden z filarów tego forum, który swoją fachową wiedzą pomagał rozwikłać niejedną kolejową zagadkę zrezygnował? I to przez jakiegoś ... (nie napiszę co myślę, bo musiałbym użyć słów powszechnie uważanych za wulgarne). Kolego Prezesie, przemyśl swoją decyzję i zostań z nami, bo bez Ciebie to już nie będzie to samo forum.
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.511 33 3
I za jego przykładem, także Jarząbek.:(
:(:(:( To bardzo smutne. Katastrofa. Przecież Panowie byli filarami forum. My tu jesteśmy w większości (nie wiem, 75%? 95%? 99%) amatorami. Łakniemy wiedzę podawaną nam przez Mistrzów jak gąbka wodę. O milionie spraw nie mamy pojęcia. Jesteśmy albo za młodzi, albo - tu powtórzę - jesteśmy, pardon za słowo, dyletantami. Pochodzimy z różnych "branż", łączy nas hobby. Kto nam pomoże, kto poprowadzi na właściwe nomen omen tory, kto wyjaśni, rozjaśni, olśni, kto wyciągnie z niepamięci arcyciekawe fakty, opowie nieznane historie, pokaże dokumenty, do których dostęp mają nieliczni, albo nieliczni potrafią je odczytać i zrozumieć, jeśli nie ta garstka Mistrzów?
Panowie proszę, nie zostawiajcie nas.
 

Bobik

Aktywny użytkownik
Reakcje
179 3 1
Koleś , który tak zdenerwował wzmiankowanych panów, twierdzi że nie potrzebuje prezesów i jarząbków , bo on ma zalew zdjęć z zachodu. Ciekawe czy będzie umiał na tym zalewie zdjęć rozpoznać jakiś cesarsko królewski parowóz po kształcie wywietrznika budki maszynisty, czy dostrzec w jakiejś wąskotorowej platformie przedwojenną węglarkę, jak wzmiankowani panowie.
 

Domremy

Użytkownik
Reakcje
81 3 4
Szkoda, że odeszli, inni znani też jakoś nie kwapią się do podzielnia wiedzą. Jednak czemu obrazili się na wszystkich? Można się z kimś nie zgadać, nawet kłócić, ale czemu cierpią na tym inni ? Nie zawsze się zgadzałem z różnymi ludźmi, ale szacunek dla wiedzy zawsze miałem. A tu co, odeszli bo ktoś tam coś nagadał, a zdanie innych ciekawych ich wiedzy jakoś mało ich obchodzi. / przykre, ale tak to odbieram/.
 

PingwinRico

Znany użytkownik
Reakcje
4.026 23 2
Ja to bym powiedział, żebyście wzięli się w garść. Kilku się obraziło z byle powodu i forum płacze?
To pokazało ile reszta użytkowników jest dla nich warta.
A może będzie spokojniej? Bez zbędnych utyskliwości?
Wszyscy na forum są wartościowi. Jedni są mocni w motoryzacji, drudzy w kolei, inni w architekturze okołokolejowej.
Na pewno są osoby, które mają materiały archiwalne nie tylko z eBaya. Wystarczy, że zobaczą spokojne, koleżeńskie forum i może podzielą się z nami. :)
A teraz głowa do góry i do modelarstwa!
 
Ostatnio edytowane:

Domremy

Użytkownik
Reakcje
81 3 4
Nie ma ludzi niezastąpionych niby, ale kto miałby to być, kogo zapytać teraz " czym się różni..... ". Odeszli zabierając tą wiedzę dla siebie lub do bardzo wąskiego kręgu " wtajemniczonych". A inni no cóż, mają pecha.
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.511 33 3
Ja to bym powiedział, żebyście wzięli się w garść. Kilku się obraziło z byle powodu i forum płacze?
Nieważne ilu, ważne kto.
A zupełnie całe forum nie płacze, jeden użytkownik jest zadowolony.

To pokazało ile reszta użytkowników jest dla nich warta.
A nie jest to kwestia stosunku do forum jako bytu i tego co się tu dzieje, niż do nas osobiście?

A może będzie spokojniej? Bez zbędnych utyskliwości?
Jak to się mówi: jesteś naiwny czy pytasz o drogę?

Wszyscy na forum są wartościowi. Jedni są mocni w motoryzacji, drudzy w kolei, inni w architekturze okołokolejowej.
A ilu z nich to eksperci? Do tego chętni pomóc?

Na pewno są osoby, które mają materiały archiwalne nie tylko z eBaya. Wystarczy, że zobaczą spokojne, koleżeńskie forum i może podzielą się z nami. :)
No właśnie od wczoraj wisi twój wpis i ci chętni i z wiedzą jakoś się nie przepychają, żeby dojść do głosu.

A teraz głowa do góry i do modelarstwa!
Tylko to nam pozostaje. Ale nie będzie już tak jak kiedyś.
 

Podobne wątki