• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagonownia Częstochowa

Krzychu 126

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#1
Bardzo wieczorową porą prezentuje postępy z prac nad Gbs-x :
DSCN1000.JPG DSCN1001.JPG DSCN1004.JPG DSCN1011.JPG DSCN1014.JPG
Urządzenie do odwiertów sprawdziło się w stu procentach.
Jestem niezadowolony z poręczy na drzwiach, które widać po prawej na zdjęciu - mogło wyjść lepiej.
Aktualnie mam największy problem do rozwiązania - z czego wykonać pionowe kątowniki na bocznych drzwiach??
Na kolejnym zdjęciu widać efekty moich prób wykonania tych kątowników z aluminium - szału nie ma.
 
OP
OP
K

Krzychu 126

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#4
Mam taką starą, dwuczłonową bipę ze skosami.
O mało co palca nie straciłem, rozbierając ją na części pierwsze :) .
Znalazłem do tego modelu jedyne pasujące kalkomanie od allegratki z epoki IIIc.
Czy ktokolwiek inny produkuje kalkomanie na ten wagon?
 

Załączniki

OP
OP
K

Krzychu 126

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#5
Dwukrotnie prawie palca straciłem ale jakieś poświęcenie musi być.
Usunąłem wszystkie rynienki, w miejscu których powinny być (białe czy kremowe?) pasy.
Postanowiłem że kalkomanie będą takie: http://www.kalkomanie.com/kalkomani...15/epoka-iii-49/h0-bipa-piętrowy-osobowy-h403
Jeszcze takie pytanie: czy te rynienki które pozostały nad drzwiami wejściowymi, oknami dolnego pokładu i oknami na czołach wagonów też powinny zostać usunięte?
DSCN1304.JPG
Poszukuję dwóch szybek drzwi wejściowych - posiada ktoś?
DSCN1308.JPG